id: 9g5evv

"Walka z antypolonizmem!" - wsparcie dla Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

"Walka z antypolonizmem!" - wsparcie dla Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu

14 830 zł 
z 25 000 zł
59%
zakończona 31.07.2022r
300 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności9

 • Po zawiadomieniu naszej fundacji IPN w Szczecinie wszczął śledztwo w sprawie publicznego i wbrew faktom zaprzeczania zbrodni komunistycznej, będącej zbrodnią wojenną i zbrodnią przeciwko ludzkości.de21ad9d3141161a.jpeg

  Czytaj więcej
 • Katarzyna Markusz (z Jewish.pl) po zawiadomieniu naszej fundacji 16 grudnia stawi się w Prokuraturze za słowa, że 'Polaków nie zabijano w czasie wojny za to, że byli Polakami'. To przestępstwo równe negowaniu Holocaustu, przestępstwo z art. 55 ust. o IPN.  Czytaj więcej

 • Z dumą możemy stwierdzić, że udało się nam doprowadzić do zatrzymania sprawcy ścięcia krzyża. Ustaliliśmy jego dokładny adres zamieszkania, telefon. Przy świetnej współpracy z organami ścigania z Zielonej Góry ten człowiek jest już zatrzymany. NIE MA W POLSCE MIEJSCA NA TAKIE BARBARZYŃSTWA!


  W celu renowacji krzyża powstała oddzielna zrzutką stow. Fidei Defensor: https://zrzutka.pl/kn6k29

  i9e1c5c3cb0f7cc5.png


  Czytaj więcej


 • Złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 226 § 1 Kodeksu karnego przez Martę Lempart, która publicznie znieważyła funkcjonariuszy Straży Granicznej tuż po manifestacji na Placu Zamkowym w Warszawie.


  Nazwanie funkcjonariuszy Straży Granicznej „mordercami wyrzucającymi dzieci do lasu” podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych polegających na obronie polsko-białoruskiej granicy przed przekroczeniem jej przez migrantów, jest przejawem znieważenia oraz szargania ich dobrego imienia. Zachowanie tego typu godzi w honor i szacunek należne funkcjonariuszom publicznym, a także prowadzi do antagonizowania społeczeństwa wobec funkcjonariuszy Straży Granicznej.


  fb195ccb58611ead.png  Czytaj więcej
 • Szanowni Państwo,


  nasza fundacja otrzymała dziś oficjalne potwierdzenie, że poseł Koalicji Obywatelskiej Artur Łącki został usunięty ze Związku Sybiraków.


  "Zarząd Oddziału Związku Sybiraków w Szczecinie podjął Uchwałę w dniu 31 sierpnia 2021 r. o skreśleniu Pana Artura Ląckiego z członkostwa w Związku Sybiraków na wniosek złożonego pisma przez Koło Terenowe w Gryficach w dniu 20.08.2021 r." - czytamy w piśmie.

   

  19 sierpnia 2021 roku fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu skierowała w tej sprawie trzy pisma do Związku Sybiraków (Zarząd Główny, Oddział w Szczecinie, Koło Terenowe w Gryficach). Artur Łącki, poseł zachodniopomorskiej Platformy Obywatelskiej, na antenie TVP powiedział: "Obozy koncentracyjne, w których mordowano Żydów, Polaków i wszystkich innych, powstały na terenie Polski, dlatego że w Polsce był największy antysemityzm przed II wojną światową".

   

  Jako organizacja społeczna, której statutowym celem jest ochrona dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodu Polskiego złożyliśmy rownież zawiadomienie do prokuratury z Art. 133. [Znieważenie narodu lub państwa polskiego] Kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 oraz wniosek do Komisji Etyki Poselskiej o pilnie ukaranie Artura Łąckiego. 

   

  Wpis z treścią pisma Związku Sybiraków: https://twitter.com/OMAntypolonizmu/status/1435950999215149059

  Wpis dot. złożonych pism do Związku Sybiraków: https://twitter.com/OMAntypolonizmu/status/1428448269995286531

  Wypowiedź Artura Łąckiego: https://www.facebook.com/OsrodekMonitorowaniaAntypolonizmu/posts/1582104355468496


  ccdb136176de8ce0.png

  Czytaj więcej
 • 1 września 2021 roku, w rocznicę niemieckiej napaści na Polskę, młode przedstawicielki opozycji we Wrocławiu o 🇵🇱 polskiej fladze; „o szmaty sobie powiewają, przypominają nam, że jesteśmy na terytorium okupowanym przez coś co się nazywa państwo polskie”.

  ‼️ Składamy zawiadomienie do Prokuratury ws. przestępstw z art. 137 [Publiczne znieważenie znaku lub symbolu państwa] i art. 133 [Znieważenie narodu lub państwa polskiego].

  Pełen zapis filmu został zabezpieczony.

  We Wrocławiu pod Urzędem Wojewódzkim od kilku dni trwa protest środowisk lewicowych. Celem protestujących jest wymuszenie na władzach Polski otwarcia granicy i wpuszczenie nielegalnych imigrantów dowiezionych na granicę przez białoruskie wojsko.


  https://fb.watch/7M_9MGF39j/


  Czytaj więcej
 • rc7bd3b99dd0500c.jpeg


  Jako fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu złożyliśmy dziś zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu na polsko-białoruskiej granicy przestępstwa z; art. 140. KK - zamach na jednostkę sił zbrojnych RP, obiekt albo urządzenie o znaczeniu obronnym.


  Te osoby nie mogą pozostać bezkarne. W obliczu obcej prowokacji wypełniają misję wpisującą się w działania dywersyjne przeciw Polsce. Dzisiaj wojny nie toczą się jedynie przy użyciu wojska - wojna medialna, wizerunkowa, informacyjna - również są zagrożeniem dla naszego kraju.


  Szczególną rolę w tych wydarzeniach odgrywają osoby należące do organizacji pozarządowych finansowanych przez podmioty zagraniczne, w tym Open Society Foundation powiązane z Georgem Sorosem. Pora uporządkować zagraniczne finansowanie organizacji pozarządowych! Będziemy w tej sprawie apelować do premiera Mateusza Morawieckiego.


  Zapraszamy do śledzenia naszej aktywności:

  Czytaj więcej
 • o05cfb2029b8890d.jpegTak jak zapowiadaliśmy, dziś wysłaliśmy dwa zawiadomienia do prokuratury; 


  ➔ 1) Dotyczące pochwały ludobójstwa i jednocześnie znieważenia Narodu Polskiego. Za słowa; "Ukraińcy słusznie wystawili rachunek w 1943 roku", uważamy że powinna spotkać tego człowieka zasłużona kara. Nasza fundacja blisko współpracuje z osobami, których bliscy zostali bestialsko zamordowani na Wołyniu przez banderowców. Osoby te wyraziły zgodę na zeznania w sądzie. 


  ➔ 2) Sprawa nieletniej chwalącej się w sieci zdjęciami jak skacze po grobach polskich żołnierzy, którzy polegli 18 sierpnia 1920 roku podczas bitwy pod Brodnicą. W tym wypadku konieczne są również działania wychowawcze, dlatego skierujemy pisma do szkól w Brodnicy z prośbą o przeprowadzenie lekcji wychowawczych na temat szacunku do miejsc spoczynku, pomników historycznych. 


  __________________

  ➛ Wszelkie tego typu sprawy możecie nam zgłaszać na: [email protected]

  Czytaj więcej
 • Aktualności z ostatnich dni;

  1) ➜ Znieważenie miejsca spoczynku. Prawdopodobnie nieletnia osoba umieściła w mediach społecznościowych zdjęcie jak skacze po grobach polskich żołnierzy poległych 18 sierpnia 1920 roku podczas bitwy pod Brodnicą. Składamy zawiadomienie do prokuratury oraz piszemy wiadomości do lokalnych mediów, szkół.

  u4c2abe1423def07.png

  2) Komentarz Pana Eugeniusza z Warszawy pod jednym z wpisów na stronie "Nowa Konfederacja";

  ➔ Ludobójstwo, bestialskie wymordowanie kilkudziesięciu tysięcy Polaków, w znacznej mierze bezbronnych cywilów - kobiet, dzieci, starców - przez Ukraińców, ten człowiek komentuje: "Ukraińcy słusznie wystawili rachunek w 1943 roku".

  ➔ Pan Eugeniusz pisze również: "[Ukraińcy] mieli rację wystawiając rachunek Polakom i nie tylko w 1943 ale również np. w Humaniu w 1780. Obcy element należało usuwać." Czym była rzeź humańska? Rzeź humańska lub Rzeź w Humaniu – wymordowanie 20/21 czerwca 1768 roku około 20 tys. Polaków i Żydów, którzy schronili się w Humaniu podczas buntu Kozaków i ruskiego chłopstwa (tzw. koliszczyzny). Wśród ofiar znalazło się wiele kobiet i dzieci.

  Kierujemy zawiadomienie do Prokuratury, które nie tylko będzie dotyczyć znieważania Narodu Polskiego ale również pochwalania ludobójstwa poprzez sformułowanie "Obcy element należało usuwać"

  t5a0c6633a60afcc.jpeg

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Głównym celem naszej działalności jest ochrona dobrego imienia Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodu Polskiego. Nasze działania dotyczą między innymi monitorowania i rejestracji oraz weryfikacji zachowań podważających dobre imię Rzeczypospolitej Polskiej, a w szczególności czynów łamiących prawo.


Przeciwdziałamy przestępstwom, w szczególności na tle uprzedzeń wyznaniowych lub narodowościowych. Przeciwdziałamy ojkofobii, nienawiści do Narodu Polskiego, tradycji oraz religii Rzymskokatolickiej. Realizujemy pomoc prawną dla ofiar przestępstw, w szczególności na tle nienawiści do Narodu Polskiego, Kościoła Rzymskokatolickiego.


Poprzez nasze akcje krzewimy wartości patriotyczne oraz dbałość o zachowanie tradycji i historii Rzeczypospolitej.


Nasze działania;

☛ Monitoring i rejestracja przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, zgłaszanie ich organom ścigania.

o5c3c153b5218d10.png


☛ Monitorowanie wyroków polskich sądów i działań organów ścigania w związku z przestępczością przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej.


☛ Przeprowadzenie akcji pisania listów do szwedzkich urzędów, polityków, instytucji dot. Stefana Michnika.

t8529110da0a6aac.png

☛ Zorganizowanie akcji w obronie Polaków mieszkających na Białorusi w związku z represjami, które ich dotykają.


yd9bd13f65c3a799.png

☛ Prowadzenie działalności informacyjnej dotyczącej ludobójstwa na Wołyniu (strona na Facebooku z około 30 tys. polubień)

u3fc8c1c781a9bb5.pngZgodnie ze statutem Fundacji Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu ul. Władysława Łokietka 5 / 2, 70-256 Szczecin, KRS 0000885271 NIP 8522670560 REGON 388230742 wszystkie zebrane na tej zrzutce środki zostaną wykorzystane na realizację celów statutowych fundacji.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Marszałkowska 98-100, 00-001

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 300

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • Jakub G

  Polecam nowy kawałek Bastiego: Beron Zet Basti - "Pomoc jest prosta" prod. Eigus [Official Video] – cały dochód z zakupu kawałka i reklam przed teledyskiem, będzie przeznaczony na akcje „Złotówka od serca”.

Lokalizacja

Marszałkowska 98-100, 00-001

Warszawa, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

879 105 zrzutek

i zebrali

808 698 220 zł

A ty na co dziś zbierasz?