id: 9g6tv8

Operacja córeczki

Operacja córeczki

0 zł
łącznie
zakończona
02.01.2018r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 642 zrzutki i zebrali 1 061 123 512 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Alicja-nasza mała "Wielka" Wojowniczka ma 9 miesięcy i mieszka w Bieruniu.Jest bardzo pogodnym, ciekawym świata dzieckiem.Lekarze w piątym miesiącu życia wykryli u niej guza,który zajmował niemal całą jamę brzuszną.Badania kliniczne wykazały,że jest to nowotwór złośliwy-Neuroblastoma III stopnia.Dziewczynka jest pacjentką oddziału Onkologii, Hematologii i Chemioterapii w GCZD w Katowicach. Alicja,mimo iż jest jeszcze taka malutka przeszła do tej pory kilkukrotne znieczulenie,biopsję guza,trepanobiopsję szpiku,wszczepienie portu donaczyniowego,szereg badań oraz kilkukrotne przetaczanie krwi i płytek.Obecnie jest po piątym cyklu chemiotetapii.Niestety,bardzo źle znosi każdy cykl.Szczególnie te 5-cio dniowe.Długo nie potrafi się po nich pozbierać.Parametry krwi mocno spadaja w dół,a także za każdym razem dopada ostre zapalenie jamy ustnej i gardła.Związane jest to z ogromnym bólem,przyjmowaniem mocnych środków przeciwbólowych,dodatkowych leków oraz niemożliwością przyjmowania pokarmów i płynów.Alicja czeka, aż guz się zmniejszy,aby mógł być usunięty.Księżniczka,mimo tak wielkiego cierpienia wciąż czaruje wszystkich swoim pięknym uśmiechem.Lekarze w Katowicach nie chcą się podjąć w chwili obecnej operacji ze względu na rozległość,umiejscowienie guza oraz bliskość dużych naczyń krwionośnych. Rodzice szukają pomocy wszędzie,gdzie się da w Polsce i za granicą,bo jak wiadomo czas odgrywa tutaj ogromną rolę. Alusia została zakwalifikowana do operacji w klinice w Tübingen w Niemczech.Niestety, koszty z nią związane znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.Potrzebna będzie suma 90 tys. euro, czyli ok 400 tys. złotych.W walce o zdrowie i życie tej małej istotki,każda złotówka się liczy.Dlatego prosimy Państwa o wsparcie dla rodziny w trudnych dla niej chwilach.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!