id: 9h7z6g

Pomoc dla Przysmaku

Pomoc dla Przysmaku

Nasi użytkownicy założyli 1 065 082 zrzutki i zebrali 1 158 707 890 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Pięknie dziękujemy Pyszne.pl za nowe doposażenie :))

  Już niebawem wystartujemy również z małą pomocą od Pyszne.pl z promocją na platformie.

  Przecież oto chodzi, by było coraz więcej zamówień :)

  c2b65afeb5dc93d9.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Przysmak - kultowe miejsce od 1958 roku znika z gastronomicznej mapy Warszawy! Odwiedziłam Przysmak, mając ochotę na domowe gołąbki. Klasycznie przechodzę przez bramę przy Lwowskiej 11, wciskam domofon 100, przechodzę przez zadbany dziedziniec i docieram do miejsca, w którym czas cofa się o 60 lat. Dosłownie, meble, obrazy, taborety, wycinki z Przekroju i klasyczny dyplom “za wieloletnie wzorowe prowadzenie zakładu gastronomicznego”.


Czeka na mnie ręcznie pisane menu, gołąbków co prawda nie było,  ale zamówiłam znany Warszawiakom od wielu lat zestaw z kotletem mielonym, ziemniakami z koperkiem, a do tego chłodnik z połówką jajka i kompocik. Pyszne, wielkie porcje jak zwykle. Pani Wanda - jedna z dwóch gospodyn, wita zawsze gości z wielkim uśmiechem, a przy płatności kartą mówi “Kochaniutka, przytul się.. o tu”, wskazując na terminal. Rozmawia z każdym z młodym, ze starszym klientem.


Siedząc tylko chwilkę (w Przysmaku nie czeka się długo - dania są przygotowywane tego samego dnia już od 6 rano), usłyszałam historię która mnie porusza tak mocno, że postanowiłam się nią z Wami tu podzielić. Pani Wanda ze wzruszeniem zwierzyła mi się, że Przysmak będzie musiał być zamknięty - wszystko przez długi i coraz mniej klientów, którzy odwiedzaliby miejsce. Za czasów świetności w Przysmaku wydawano po 200, a nawet 300 obiadów. W obecnych, po-pandemicznych czasach, przychodzi po 20 osób. A to niestety nie wystarczy by lokal się utrzymał.


Zdaję sobie sprawę, że wiele lokali gastronomicznych przeżywa ciężkie chwile, wiele z nich się zamyka, jednak ani historia Przysmaku ani cudowna tradycja polskiego domowego obiadu nie powinny na to pozwolić.


Pani Wanda z siostrą Barbarą (chociaż lubi być nazywana Baśką) prowadzą ten komunalny lokal od 30 lat. Ba! Telewizja też tu była (zobacz nagranie z Dzień Dobry TVN).


Pomimo tarczy antykryzysowej, lokal narobił sobie 16 700 zł długów (12 tys za odroczony czynsz i 1,7 tys za prąd, 3 tys za zaległy towar), a zbyt mała ilość wydawanych obiadów, nie pozwala na utrzymanie ani personelu, ani lokalu. 


Moi Drodzy, miejsce kultowe, jedzenie pyszne, bo domowe i tradycyjne, zawsze świeże - a my jako młode pokolenie tęsknimy za tymi smakami i nie pozwolimy zniknąć Przysmakowi :)) Do dzieła!


Jak pomóc?

 1. Przede wszystkim odwiedź Przysmak i przyprowadź swoich znajomych. Otwarty jest od poniedziałku do piątku między 12:00-16:00 (pewnie się zastanawiasz, co tak krótko? A to dlatego, że Pani Wanda z siostrą same od rana gotują obiady)
 2. Wesprzyj zrzutka.pl - w pierwszej kolejności pomóżmy pani Wandzie i pani Baśce spłacić długi i wyjść na prostą
 3. Wykup voucher online na prezent :) (dostępny niebawem)


Jeśli chciał/abyś pomóc w inny sposób napisz na [email protected]


Stęsknione za domowymi smakami,

Marta, Asia i wielu innych Gości :)


Tutaj link do profilu na Facebook

Tutaj link do strony www

Tu link do video

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 130

preloader

Komentarze 5

 
2500 znaków