id: 9jggye

Polak z Sercem dla pokoju - pomoc Ukrainie

Polak z Sercem dla pokoju - pomoc Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 1 177 800 zrzutek i zebrali 1 230 645 726 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności12

 • Czerwiec był bardzo owocny w naszej akcji!


  Do Ukrainy trafiło 5 transportów z pomocą — do Lwowa, Równego, Rybna, Szacka i Charkowa! Stamtąd do wielu innych, potrzebnych miejsc, dotkniętych wojną. Była to zarówno żywność, odzież, artykuły chemiczne, podstawy sprzęt jak i leki.


  x1ed4b20327f68bc.jpegDziękujemy za okazane wsparcie! Dzięki niemu mamy takie możliwości i możemy nieść, razem z wami pomoc coraz dalej na wschód. Poniżej kilka zdjęć z wyjazdów czerwcowych. Więcej informacji na fb.com/polakzsercem:


  u97b5f5104f10a88.jpeg

  Produkty zostały głównie wysłane z Zamościa oraz Broku!

  l27cb1afb5275878.jpeg

  Pomoc trafiła również do żołnierzy - są to ubrania, podstawowe sprzęty. Oni również potrzebują naszej pomocy, mimo, że zdecydowana większość pomocy to wsparcie cywili poszkodowanych wojną.u2ed4d4ebaf5fae3.jpegPomoc trafiła również do starszych osób.


  r143a697d26b6124.jpegAle i do rodzin i dzieci! Miliony dzieci opuściły Ukrainę, ale wciąż wiele z nich jest na miejscu. ba565d392cc4195b.jpegUbrania, dobre i nowe pomagają ludziom, w czasie gdy został on niemal odcięty od świata, szczególnie od morza, a także gdy ogrom fabryk (również ubrań) jest niszczonych.s5862afe8e72b712.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wojna to nie tylko agresja, ale i ludzie chcący pokoju.

Tysiące osób zmierza do polskiej granicy, szukając pomocy, kolejne tysiące potrzebują jej na miejscu, w Ukrainie.

We współpracy z Panią Senator Marią Koc organizujemy pomoc, którą przekażemy do m.in. Żółkwi.


Właśnie tam, zaledwie 40 km od Polskiej granicy, trwa gehenna. Kolejki do przejścia granicznego sięgają 25 km. Wędrówki uchodźców trwają dni w chłodzie i dźwiękach wybuchów oraz alarmów bombowych w oddali.

Pomoc niesie sztab kryzysowy w Żółkwi i obecne tam Siostry Dominikanki, Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz Parafia katolicka pw. św. Wawrzyńca.


O tym, jak Dominikanki z Żółkwi, docierają do osób, które np. od doby nie miały posiłku, można poczytać tutaj: Apokaliptyczny czas w Żółkwi.

pdd482181f5c09d6.jpegRąk do pracy i chęci niesienia pomocy jest wiele, potrzeba jednak materiałów.

Zebrane środki zostaną przekazane na zakup żywności, środków czystości i wszystkich niezbędnych rzeczy.


Dzięki temu podróż od strachu i terroru wojny, będzie możliwa.

Zaczęliśmy gromadzenie potrzebnych materiałów m.in. w zaprzyjaźnionym ośrodku NOE w Broku. Za zgromadzone środki zakupimy znacznie więcej potrzebnych materiałów i pilnie przetransportujemy je w potrzebne rejony.

Organizatorem zrzutki i odpowiedzialnym za przekazanie środków jest "FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY" razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Polsce.


r5dff4173bfd2a7d.jpeg

W przypadku zrealizowania potrzeb w Żółkwi, środki przekażemy następnym potrzebującym na terenie Ukrainy, jak i tym, którzy już dotarli do Polski. Pomoc na terenie Ukrainy nastąpi szczególnie we współpracy z Caritas Archidiecezji Lwowskiej, z którą już od 4 lat pomagamy w akcji "Polak z Sercem".


q4177c8ac734fe30.jpegObecnie również koordynujemy pomoc uchodźcom na terenie Polski, którzy zatrzymają się w naszym kraju przez wiele miesięcy, potrzebując pomocy psychologicznej, prawnej, rzeczowej. Za zebrane środki pomożemy im kompleksowo odnaleźć się w nowej rzeczywistości, oczekując na możliwość powrotu do swojej ojczyzny. Zgromadzone dary, zostaną również przekazane w miejsca przebywania uchodźców, mając na uwadze wzrastające potrzeby uchodźców nie tylko w Ukrainie, ale i w Polsce.


gf30bc29ecfc27da.jpeg

Niesiona przez akcję "Polak z Sercem dla pokoju" pomoc nie ogranicza się jedynie do pomocy materialnej. Obecnie prowadzimy dla uchodźców również: lekcje j. polskiego, doradztwo zawodowe, kierujemy do pomocy specjalistycznej — szczególnie psychologicznej, a także prowadzimy specjalną infolinię. Wydajemy obecnie specjalny numer miesięcznika "Wzrastanie" w j. ukraińskim i j. polskim, który wyjaśni jak uzyskiwać pomoc i radzić sobie z doświadczeniem wojny.

To wszystko dzięki wielu różnym źródłom finansowania. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę!


Więc o działaniach można znaleźć na naszym fanpage'u: fb.com/polakzsercem


z2657e4018f281bc.png

Potrzebujący są różni, dorośli, dzieci, rodziny, samotni, starsi — pragnienie jest jedno — pokój.

Zapraszamy więc również do wsparcia naszej modlitewnej strony akcji "Polak z Sercem dla Pokoju": https://polakzsercem.pl

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 95

BG
Bozena Grudzień
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
BG
Bozena Grudzien
100 zł
KS
144 zł
DW
KSM Wola Justowska
780 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
KK
KSM-Radoryż Kościelny
250 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!