id: 9jggye

Polak z Sercem dla pokoju - pomoc Ukrainie

Polak z Sercem dla pokoju - pomoc Ukrainie

13 007 zł 
z 15 000 zł
86%
zakończona 31.07.2022r
95 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności12

 • Czerwiec był bardzo owocny w naszej akcji!


  Do Ukrainy trafiło 5 transportów z pomocą — do Lwowa, Równego, Rybna, Szacka i Charkowa! Stamtąd do wielu innych, potrzebnych miejsc, dotkniętych wojną. Była to zarówno żywność, odzież, artykuły chemiczne, podstawy sprzęt jak i leki.


  x1ed4b20327f68bc.jpegDziękujemy za okazane wsparcie! Dzięki niemu mamy takie możliwości i możemy nieść, razem z wami pomoc coraz dalej na wschód. Poniżej kilka zdjęć z wyjazdów czerwcowych. Więcej informacji na fb.com/polakzsercem:


  u97b5f5104f10a88.jpeg

  Produkty zostały głównie wysłane z Zamościa oraz Broku!

  l27cb1afb5275878.jpeg

  Pomoc trafiła również do żołnierzy - są to ubrania, podstawowe sprzęty. Oni również potrzebują naszej pomocy, mimo, że zdecydowana większość pomocy to wsparcie cywili poszkodowanych wojną.u2ed4d4ebaf5fae3.jpegPomoc trafiła również do starszych osób.


  r143a697d26b6124.jpegAle i do rodzin i dzieci! Miliony dzieci opuściły Ukrainę, ale wciąż wiele z nich jest na miejscu. ba565d392cc4195b.jpegUbrania, dobre i nowe pomagają ludziom, w czasie gdy został on niemal odcięty od świata, szczególnie od morza, a także gdy ogrom fabryk (również ubrań) jest niszczonych.s5862afe8e72b712.jpeg

  Czytaj więcej
 • Akcja nieustannie trwa, w poprzednim tygodniu dwa transporty dotarły do Ukrainy, w tym miesiącu wyruszy kilka następnych!


  Bardzo dziękujemy za wasze wsparcie — to właśnie współpraca prywatnych osób, organizacji pozarządowych, rządowych, samorządów i firm pozwala nieść pomoc!


  fd5a8e0fa0712da2.jpeg  A poniżej relacja z ostatniego wyjazdu do Ukrainy, wspólnie z Senator Marią Koc:

  u199bd59db2638a6.jpeg

  Na naszej mapie były Nowosiółki Zahalczyne, w których sytuacja jest trudna.

  Odwiedziliśmy też miejscowość Dunajów oraz Siemianówkę, gdzie spotkaliśmy się z mieszkańcami. Wszyscy z nadzieją czekają, aż nastanie pokój i działania wojenne ustaną. 

  m0effa58638172ec.jpegNasze wsparcie dotarło także do Domu Miłosierdzia prowadzonego przez Zgromadzenie Braci Albertynów w Archidiecezji Lwowskiej. Dom daje całodobowe schronienie starszym, chorym i niepełnosprawnym. Funkcjonuje tu także stołówka, która dziennie wydaje od 60-90 gorących posiłków ubogim.

  v4bc2049fd049bc0.jpeg

  Od mieszkańców przekazujemy wszystkim darczyńcom i wspierającym ogromne podziękowania za pomoc!


  Czytaj więcej
 • Wyjątkowe okoliczności, sprawiają, że tym mocniej potrzebna jest jedność chrześcijan.

  Z tym motywem ruszyła XXII Droga Krzyżowa na Majdanku "Aby byli jedno", w której wzięło udział 8-10 tysięcy osób.

  w593b38702bfdca7.jpegŁączyli się w modlitwie i wypraszali pokój oraz wsparcie dla naszych cierpiących braci, sąsiadów. To był też czas wspólnego rozważania Męki Pańskiej przez Chrześcijan. Katolicy obchodzili Wielkanoc w tym tygodniu, Prawosławni i Grekokatolicy będą w najbliższym. 

  W tym roku szczególnie jest to widoczne, razem przeżywamy Święta Wielkiej Nocy z tysiącami uchodźców znajdujących się w Polsce.

  mf1048e56fbe7582.jpeg


  "Polak z Sercem dla pokoju" to również modlitwa, która wciąż jest potrzebna.

  Tym razem włączyło się w nią tysiące ludzi, dzięki organizatorom, czyli: Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży AL oraz Państwowemu Muzeum na Majdanku


  c9ee0c3bf8b6ec36.jpeg

  "To wydarzenie jest przestrzenią, gdzie można szczególnie mocno poczuć Bożą obecność, ale i zadać sobie trudne pytania na temat sensu cierpienia." - Katarzyna Kaczor, organizator edycji Drogi Krzyżowej na Majdanku.


  w245194112a2ce19.jpeg


  Po więcej informacji, z działania Polak z Sercem, FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY oraz Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w całej Polsce, zapraszamy na fanpage: www.fb.com/polakzsercem


  Dziękujemy za dotychczasowe wsparcie finansowe na konto oraz zrzutkę, a także przekazując dary rzeczowe i modląc się. Ta pomoc wciąż jest potrzebna!  Czytaj więcej
 • Od teraz można sprawdzić wszystkie aktualności w jednym miejscu!

  Założyliśmy fanpage Polak z Sercem, gdzie na bieżąco możecie oglądać, co się dzieje w różnych miejscach kraju.


  A poniżej materiał filmowy, w którym pokazujemy, jak wygląda niesiona pomoc: y5bbfd1b1e325510.png

  A co teraz? Zapraszamy Cię do kilku kroków:

  1. Zaobserwuj fanpage
  2. Udostępnij to nagranie znajomym
  3. Twórzmy razem społeczność Polaków z Sercem — pomagajmy innym
  Czytaj więcej
 • "To wszystko, co widzicie tutaj, to jest dar serca. "Polak z Sercem dla pokoju" - serce jest tutaj w pudełkach!" - kard. Konrad Krajewski


  Kilka tygodni temu, spotkaliśmy się z jałmużnikiem papieskim, kardynałem K. Krajewskim — jednak jego słowa wciąż są aktualne! "Najpiękniejsze co może być to dzielić się sobą" - właśnie to robią nasi Darczyńcy w ramach akcji.


  Polacy mają serca i chcą się nimi dzielić!

  Nieustannie przekazujemy pomoc do Ukrainy, transportujemy ją również na terenie Polski. Potrzeby się zmieniają, jednak nie znikają. To czy będziemy w stanie je realizować, zależy od Ciebie, od Twojego wsparcia, od tego czy zaprosisz do akcji swoich znajomych.

  qb33238d12bad4d1.png

  Wspomniany wyjazd, podczas którego spotkaliśmy się z kardynałem, był efektem współpracy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz „FUNDACJI DLA MŁODZIEŻY” z Panią Senator Marią Koc i wieloma innymi organizacjami oraz firmami. Dziękujemy!


  Podczas wizyty odbyło się również spotkanie z lekarzami, pielęgniarzami oraz ratownikami medycznymi z Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej, którzy wspierają ukraińskie służby ratownicze i niosą pomoc rannym.


  Organizujemy wciąż nowe transporty pomocy — dziękujemy, organizujemy je dzięki wam!


  Wciąż możliwe jest wsparcie, wciąż możemy "przekazywać serce w pudełkach"!

  Przekaż również swoje serce — wesprzyj zbiórkę darów, naszą akcję modlitewną, bądź zbiórkę pieniędzy, np. tutaj na zrzutce.

  Dołącz, dzięki Tobie pudełka będą pełne. Dzięki Tobie i z Tobą możemy nieść pokój!


  Czytaj więcej
 • Coraz lepiej udaje nam się skoordynować działania! Płynie do nas, od Darczyńców, ogrom pomocy, zarówno finansowej, jak i rzeczowej. A także wsparcie modlitewne.

  z88082898130c1d4.jpeg

  Wczoraj wyruszył kolejny transport, który dzięki hojności wielu Darczyńców, mógł wypełniony potrzebną pomocą, przekazywać pomoc.

  y2b0e0db9a7a0fef.jpeg

  A już dziś możemy się cieszyć z tego, że bezpiecznie dotarł! Dzięki pomocy wielu firm transportowych i wolontariuszy możemy nieustannie przesyłać pomoc tam, gdzie jest ona potrzebna.

  ha56e76da11004e2.jpeg


  Poprzednie dni to również kilka transportów wysłanych m.in. do rejonu czerwonogrodzkiego, Hrubieszowa czy Rawy Ruskiej.

  W ramach naszej akcji zorganizowaliśmy, lub wsparliśmy już kilkanaście różnych transportów. Prosimy o ciągłe towarzyszenie nam w #PolakzSercemDlaPokoju — kryzys nie kończy się, trwa on nadal. Dzięki wam możemy wysyłać pomoc, która wypełnia po brzegi wysyłane busy i ciężarówki.

  bae4aabe258f5f4a.jpeg


  Dzieje się tak dużo dobra w ramach naszej akcji, również w poszczególnych miejscach Polski, że ciężko jest nam stale wam o tym mówić. Postaramy się jednak bardziej na bieżąco przekazywać wam te wszystkie informacje! Dzięki czemu możecie widzieć, jak wasze wsparcie realnie pomaga.


  To już wkrótce, a my wracamy do działania. Wiele z tego co słychać możecie zobaczyć na stronie ogólnopolskiej KSM, KSM Diecezji Drohiczyńskiej oraz Ośrodka NOE w Broku. Zapraszamy!


  Czytaj więcej
 • Dużo się dzieje, a dzięki wam, pomoc dociera cały czas do Ukrainy!

  Wczoraj, we współpracy z Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej udało nam się wysłać dwa busy i dostarczyć 4 tony produktów, m.in. do Włodzimierza-Wołyńskiego, Żytomierza i Kijowa.


  Udało nam się również zakupić leki, które z pomocą Pani Senator Marii Koc trafiły z trzema busami innych produktów do Żółkwi. Kierunków pomocy jest więc dużo, a potrzeby napływają każdego dnia. Tym mocniej dziękujemy za przekazane środki! To właśnie z wami niesiemy to wsparcie.

  vae8912b5312caa2.jpeg

  Wśród przekazanych z Kancelarią Prezydenta RP produktów znalazły się artykuły takie jak: żywność (konserwy, produkty długoterminowe, napoje), chemia, siatki maskujące (wykonane z pomocą uchodźców w Ośrodku NOE w Broku), bandaże i środki opatrunkowe, bielizna męska, latarki, powerbanki oraz pościel i koce.

  cb5481b1cdb861f3.jpeg

  W transporcie, wspomnianych 4 ton pomocy, pomogła nam firma „Bomar 2” Tomasz Gajewski, dzięki której dwa samochody ciężarowe wyruszyły w drogę na granicę. Całość trafiła już tam, a dalej pojedzie do wspomnianych na początku miejsc.


  na569c4a681b8458.jpeg

  Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, wszelki następne wpłaty pomogą wysłać więcej niezbędnych transporty oraz pomóc uchodźcom już obecnym w Polsce.


  Jeżeli chcecie poczytać więcej o rodzinach, które znajdują się w zaprzyjaźnionym Nadbużańskim Ośrodku Edukacji w Broku, to zapraszamy do tego artykułu, od Tygodnika Ostrołęckiego: tinyurl.com/PomocWBroku


  Pamiętajmy, że choć pierwszy szok wybuchem wojny mija, tak tysiące osób wciąż potrzebuje naszej pomocy. Pokazujmy wciąż, że jesteśmy Polakami z Sercem, podarujmy swoje serca ludziom w potrzebie.

  Czytaj więcej
 • Wielu uchodźców już przekroczyło granice, około setce pomaga zaprzyjaźniony Nadbużański Ośrodek Edukacji w Broku. Pierwsze rodziny trafiły tam niecałą dobę od wybuchu wojny. Teraz mogą tam zaznać "zwykłości", dzieci mogą się bawić i uczyć:

  zc53a930d45bef27.jpeg


  Wczoraj ośrodek odwiedzili Harcerze z 22 GDH "AZYMUTY" i prowadzili zabawy dla dzieci i młodzieży. Dziękujemy!


  a7e7ade13b849452.jpeg


  Dzięki pomocy Darczyńców możemy zapewnić im jak najlepsze warunki, bez ciągłego skupiania się na konflikcie i tym od czego uciekli. Dzieci wykonały plakat, który wisi teraz dumnie na wejściu do głównego budynku. Drobne, ludzkie gesty płyną w każdą ze stron!

  y15c646f0a7f5931.jpeg


  Wciąż jednak potrzeba pomocy. Dary rzeczowe przekazujemy właśnie do Ośrodka NOE w Broku. Tam wspierają one obecne rodziny oraz są przygotowywane na dalszy transport do Ukrainy. Informacje o tym jak przekazać potrzebne produkty znajduje się na stronie naszej akcji polakzsercem.pl

  ne2e44304154a21f.png

  Dzięki wam udało nam się już zebrać 40% z naszej wspólnej zrzutki! Dziękujemy i prosimy o zachęcenie swoich znajomych. Zapytajcie dziś nowej osoby, czy już słyszała o naszej akcji - pomocy materialnej i duchowej "Polak z Sercem dla pokoju".


  A już dzisiaj, wyrusza następny transport darów. Będziemy informować o tym tutaj, a dokładniejszy przebieg, będzie można śledzić na mediach Katolickiego Stowarzyszenie Młodzieży w Polsce, m.in. na Facebooku: fb.com/ksm.polska

  Czytaj więcej
 • Część zakupionych i zebranych darów trafiła już na Ukrainę!


  d6c113f1bb5edd41.jpeg

  Wiele podmiotów przygotowała swoją pomoc, która w ostatnich dniach, w kilku transportach dotarła w potrzebne miejsca. Dzięki pomocy Pani Senator Marii Koc, zorganizowany transport przekazał również część pomocy zebranej w ramach "Polak z Sercem dla pokoju". Bardzo dziękujemy za towarzyszenie Pani Senator i cieszymy się, że tak wiele organizacji współpracuje w dostarczaniu pomocy. [1] [2]

  a91326084cfa0394.jpeg

  Dziękujemy Wam za dotychczasowe wpłaty, w najbliższych dniach przygotowujemy następny wyjazd. Wciąż jednak potrzebne jest Wasze wsparcie. Im go więcej, tym większą ilość osób wesprzemy!

  Pomagać można tutaj na zrzutce, a także poprzez stronę polakzsercem.pl - gdzie możecie dołączyć do akcji modlitewnej oraz pomóc w innej formie (przelew na konto oraz przekazanie darów).  ka4b4eb3c0bc968e.jpeg


  Razem pokazujemy, że jesteśmy Polakami z Sercem.

  Zaproście do tego dzieła swoich znajomych!

  l8298e6aae9cba9a.png

  Zdjęcia wykorzystane za uprzejmością Pani Senator Marii Koc.
  Czytaj więcej
 • Do pomocy naszym sąsiadom zachęca niezwykła osoba!

  Pani Agata Kornhauser-Duda – Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej, przybyła z wizytą do zaprzyjaźnionego, Nadbużańskiego Ośrodka Edukacji w Broku. Spotkała się ona z uchodźcami ukraińskimi, wolontariuszami z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży organizującymi akcję „Polak z Sercem dla Pokoju” oraz pracownikami NOE w Broku. W spotkaniu uczestniczył również Pan Minister Adam Kwiatkowski.

  p55b6985137c6e4a.png

  W trakcie spotkania odbywającego się w rodzinnej atmosferze, Pani Prezydentowa powiedziała: „Polacy, właściwie z dobroci serca, wszyscy ruszyli, żeby zorganizować pomoc i wszyscy się w tej pomocy zjednoczyli.” Wiele osób z Ukrainy dziękowało za pomoc i wsparcie, które otrzymują. Pobyt uchodźców w ośrodku odbywa się dzięki wsparciu Wojewody Mazowieckiego, w imieniu którego działa Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pierwsza Dama swoimi słowami przekazała światło nadziei, a serca młodych wolontariuszy rozpaliła do dalszego działania. Poniżej nagranie z tej wizyty, od Pałacu Prezydenckiego:

  h3098bebfa697b99.png


  Małżonka Prezydenta Andrzeja Dudy wyraziła wdzięczność młodzieży i wsparła ich działania w ramach akcji Polak z Sercem dla pokoju, które niesie pomoc i wsparcie potrzebującym. „Do tej akcji zaproszeni są wszyscy. Polak z Sercem dla Pokoju to nowa inicjatywa, która opiera się na modlitwie, zbiórce finansowej, zbiórce darów oraz zaangażowaniu młodych ludzi.” – powiedział ks. dr Andrzej Lubowicki – Asystent Generalny KSM. Młodzi zrzeszeni w Stowarzyszeniu natychmiast podjęli działania i niosą pomoc: segregują dary, organizują zbiórki artykułów i środków finansowych, służą wsparciem oraz otaczają modlitwą. Wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w podziękowaniu przekazali Pierwszej Damie grafikę oraz koszulkę akcji „Polak z Sercem dla pokoju”.


  n7318d682bed463d.png


  Dziękujemy wszystkim, którzy do tej pory wsparli akcję "Polak z Sercem dla pokoju", zarówno przekazując potrzebne rzeczy dla ośrodka NOE w Broku, modląc się razem z nami, a także wspierając tę zrzutkę.


  Pomoc trafia na bieżąco na potrzebujących, część trafiła już do Żółkwi. Potrzeba jednak jeszcze wiele, nie bójmy się pomagać!

  Czytaj więcej
 • Bardzo dziękujemy za dołączenie do naszej zrzutki Szkół Benedykta! Ta placówka edukacji domowej, nie tylko uczy osoby z różnych miejsc, ale jak widać potrafi pomagać ludziom niezależnie od miejsca.

  Jeszcze raz bardzo dziękujemy za założenie Skarbonki: Szkoły Benedykta dla Ukrainy, z której środki wpłyną na naszą zrzutkę i wesprą potrzebujących.z3427002ac226445.jpeg

  Życzymy jak najlepszych wyników w niesieniu dobra!

  Czytaj więcej
 • Zbliżamy się do 20% naszej zrzutki - bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc i otwarte serca! 🇵🇱 🇺🇦

  Prosimy o udostępnienie dalej tej zrzutki i zachęcenie znajomych.


  Udostępniamy poniżej materiał stworzony przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, w ramach zrzutki. Część ujęć jest nagrana również przez nas. Ogrom ludzi i trudności widzimy już w każdym miejscu. 👨‍👩‍👧‍👦


  vc479d0be62c5743.png

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Wojna to nie tylko agresja, ale i ludzie chcący pokoju.

Tysiące osób zmierza do polskiej granicy, szukając pomocy, kolejne tysiące potrzebują jej na miejscu, w Ukrainie.

We współpracy z Panią Senator Marią Koc organizujemy pomoc, którą przekażemy do m.in. Żółkwi.


Właśnie tam, zaledwie 40 km od Polskiej granicy, trwa gehenna. Kolejki do przejścia granicznego sięgają 25 km. Wędrówki uchodźców trwają dni w chłodzie i dźwiękach wybuchów oraz alarmów bombowych w oddali.

Pomoc niesie sztab kryzysowy w Żółkwi i obecne tam Siostry Dominikanki, Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oraz Parafia katolicka pw. św. Wawrzyńca.


O tym, jak Dominikanki z Żółkwi, docierają do osób, które np. od doby nie miały posiłku, można poczytać tutaj: Apokaliptyczny czas w Żółkwi.

pdd482181f5c09d6.jpegRąk do pracy i chęci niesienia pomocy jest wiele, potrzeba jednak materiałów.

Zebrane środki zostaną przekazane na zakup żywności, środków czystości i wszystkich niezbędnych rzeczy.


Dzięki temu podróż od strachu i terroru wojny, będzie możliwa.

Zaczęliśmy gromadzenie potrzebnych materiałów m.in. w zaprzyjaźnionym ośrodku NOE w Broku. Za zgromadzone środki zakupimy znacznie więcej potrzebnych materiałów i pilnie przetransportujemy je w potrzebne rejony.

Organizatorem zrzutki i odpowiedzialnym za przekazanie środków jest "FUNDACJA DLA MŁODZIEŻY" razem z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży w Polsce.


r5dff4173bfd2a7d.jpeg

W przypadku zrealizowania potrzeb w Żółkwi, środki przekażemy następnym potrzebującym na terenie Ukrainy, jak i tym, którzy już dotarli do Polski. Pomoc na terenie Ukrainy nastąpi szczególnie we współpracy z Caritas Archidiecezji Lwowskiej, z którą już od 4 lat pomagamy w akcji "Polak z Sercem".


q4177c8ac734fe30.jpegObecnie również koordynujemy pomoc uchodźcom na terenie Polski, którzy zatrzymają się w naszym kraju przez wiele miesięcy, potrzebując pomocy psychologicznej, prawnej, rzeczowej. Za zebrane środki pomożemy im kompleksowo odnaleźć się w nowej rzeczywistości, oczekując na możliwość powrotu do swojej ojczyzny. Zgromadzone dary, zostaną również przekazane w miejsca przebywania uchodźców, mając na uwadze wzrastające potrzeby uchodźców nie tylko w Ukrainie, ale i w Polsce.


gf30bc29ecfc27da.jpeg

Niesiona przez akcję "Polak z Sercem dla pokoju" pomoc nie ogranicza się jedynie do pomocy materialnej. Obecnie prowadzimy dla uchodźców również: lekcje j. polskiego, doradztwo zawodowe, kierujemy do pomocy specjalistycznej — szczególnie psychologicznej, a także prowadzimy specjalną infolinię. Wydajemy obecnie specjalny numer miesięcznika "Wzrastanie" w j. ukraińskim i j. polskim, który wyjaśni jak uzyskiwać pomoc i radzić sobie z doświadczeniem wojny.

To wszystko dzięki wielu różnym źródłom finansowania. Dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę!


Więc o działaniach można znaleźć na naszym fanpage'u: fb.com/polakzsercem


z2657e4018f281bc.png

Potrzebujący są różni, dorośli, dzieci, rodziny, samotni, starsi — pragnienie jest jedno — pokój.

Zapraszamy więc również do wsparcia naszej modlitewnej strony akcji "Polak z Sercem dla Pokoju": https://polakzsercem.pl

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 95

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

879 960 zrzutek

i zebrali

810 108 721 zł

A ty na co dziś zbierasz?