id: 9jnw6h

OSP Poraż: RATUJMY Z TERMOWIZJĄ, BĄDŹMY SZYBSI OD "CICHEGO ZABÓJCY" - ŻYCIE JEST TYLKO JEDNO!!!

OSP Poraż: RATUJMY Z TERMOWIZJĄ, BĄDŹMY SZYBSI OD "CICHEGO ZABÓJCY" - ŻYCIE JEST TYLKO JEDNO!!!

Nasi użytkownicy założyli 1 153 777 zrzutek i zebrali 1 198 903 394 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Licząc na wielką hojność darczyńców, wielkie serce ofiarodawców i zrozumienie ludzi dobrej woli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Porażu zwracają się z ogromną prośbą o pomoc finansową w zakupie kamery termowizyjnej dla naszej jednostki.

           Od roku 2005 działamy w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W swoich szeregach mamy oddział 43 strażaków (JOT), którzy o każdej porze dnia i nocy są gotowi i odpowiednio przygotowani do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Jak każdy z nas dobrze wie nowe techniki i technologie pozwalają na zmianę jakości naszego życia, naszych bliskich, rodzin czy całego społeczeństwa. Co za tym idzie zmienia się również poziom bezpieczeństwa dla każdego człowieka, a zagrożenia przybierają różnorakie formy. Jednak rozwój tejże technologii nie pozostawiła również i ratownictwa samemu sobie

i dostarcza nam najnowocześniejszych rozwiązań aby stawić czoła tym zagrożeniom.

Termowizja to technologia, która znajduje coraz większe uznanie i coraz powszechniejsze zastosowanie w działaniach straży pożarnych. Znana ludziom od kilku dekad. Postęp technologiczny, miniaturyzacja i rozwijanie możliwości obrazowania czyni jednak termowizję coraz bardziej nieodzownym narzędziem we współczesnym ratownictwie.

Stosowanie kamer termowizyjnych podczas działań, szczególnie gaszenia pożarów, dostarcza ratownikom bardzo istotnych informacji nieosiągalnych w żaden inny sposób. Główne sposoby wykorzystywania termowizji polegają na ocenie pożarowej miejsca zdarzenia, przeszukiwaniu zadymionych pomieszczeń, lokalizacji ukrytych źródeł ognia, kontroli temperatury schładzanych obiektów czy poszukiwania osób zaginionych w terenach otwartych. Stosowanie kamer termowizyjnych umożliwia szybką lokalizację osób w pomieszczeniach objętych pożarem, co pozwala na ograniczanie do minimum ofiar śmiertelnych czy poważnego uszczerbku na zdrowiu. Strażacy bardzo chętnie używają termowizji w trakcie dogaszania pożaru do wykrycia ewentualnych zarzewi ognia w pogorzelisku. Kamerą termowizyjną możemy zbadać wycieki z różnego rodzaju instalacji. Kamerę termowizyjną można też świetnie wykorzystać przy pożarach zbiorników np. cystern. Biorąc pod uwagę przypadek pożaru gazu wydobywającego się ze zbiornika, strażacy często nie mają informacji o ilości gazu czy innego medium pozostałego w zbiorniku. Wykonując badanie kamerą termowizyjną możemy uzyskać wiedzę na temat poziomu fazy ciekłej znajdującej się wewnątrz. Powtarzając badanie w odcinkach czasu będziemy w stanie oszacować prędkość wypływu i czas wypalania się gazu.

Drodzy Darczyńcy i Sympatycy Ochotniczej Straży Pożarnej w Porażu. Jeżeli osiągniemy zamierzony cel, a zebrane środki nam na to pozwolą, to zakupimy detektor wielogazowy. Detektor taki ma możliwość pomiaru stężenia niebezpiecznych gazów, tworzących się podczas pożarów, pomiaru gazów wybuchowych i toksycznych m. in. CH4, O2, CO, H2S, SO2, NO2. Detektor gazowy sprawdza się szczególnie tam, gdzie potrzebna jest natychmiastowa kontrola stężenia. Tlenek węgla (czad) to silnie trujący gaz, nie bez przyczyny nazywany "cichym zabójcom" - jest bezbarwny, bezwonny, i pozbawiony smaku. Wdychany łatwo wchłania się do krwioobiegu i powoduje trwałe szkody w organizmie. Gdy występuje w dużym stężeniu, szybko prowadzi do utraty przytomności i śmierci. Wspólnie możemy uratować wiele żyć!


Nasz skromny budżet oraz wsparcie władz rządowych i samorządowych pozwalają utrzymać naszą jednostkę przez cały czas w gotowości bojowej. Jednak nie jest w stanie pokryć tak dużej inwestycji.

Za wszelkie udzielone wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami osiągniemy zamierzony cel. „BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 84

AP
ADR POLSKA SP. Z O.O.
3 000 zł
KZ
Chlopaki z Janowa Podlaskiego
3 000 zł
KZ
Kamil Bańczak
600 zł
KB
Krzysztof Bryndza
500 zł
DB
Darek B
500 zł
DS
Dawid Sz
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • ŹS
    ŹRODŁO Studnie

    Fajny pomysł. Oby kamera przydala się tylko do ćwiczeń.

    500 zł