id: 9jnw6h

OSP Poraż: RATUJMY Z TERMOWIZJĄ, BĄDŹMY SZYBSI OD "CICHEGO ZABÓJCY" - ŻYCIE JEST TYLKO JEDNO!!!

OSP Poraż: RATUJMY Z TERMOWIZJĄ, BĄDŹMY SZYBSI OD "CICHEGO ZABÓJCY" - ŻYCIE JEST TYLKO JEDNO!!!

17 406 zł z 28 999 zł
60%
30 dni do końca
67 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Licząc na wielką hojność darczyńców, wielkie serce ofiarodawców i zrozumienie ludzi dobrej woli druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Porażu zwracają się z ogromną prośbą o pomoc finansową w zakupie kamery termowizyjnej dla naszej jednostki.

           Od roku 2005 działamy w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W swoich szeregach mamy oddział 43 strażaków (JOT), którzy o każdej porze dnia i nocy są gotowi i odpowiednio przygotowani do ratowania życia, zdrowia i mienia ludzkiego. Jak każdy z nas dobrze wie nowe techniki i technologie pozwalają na zmianę jakości naszego życia, naszych bliskich, rodzin czy całego społeczeństwa. Co za tym idzie zmienia się również poziom bezpieczeństwa dla każdego człowieka, a zagrożenia przybierają różnorakie formy. Jednak rozwój tejże technologii nie pozostawiła również i ratownictwa samemu sobie

i dostarcza nam najnowocześniejszych rozwiązań aby stawić czoła tym zagrożeniom.

Termowizja to technologia, która znajduje coraz większe uznanie i coraz powszechniejsze zastosowanie w działaniach straży pożarnych. Znana ludziom od kilku dekad. Postęp technologiczny, miniaturyzacja i rozwijanie możliwości obrazowania czyni jednak termowizję coraz bardziej nieodzownym narzędziem we współczesnym ratownictwie.

Stosowanie kamer termowizyjnych podczas działań, szczególnie gaszenia pożarów, dostarcza ratownikom bardzo istotnych informacji nieosiągalnych w żaden inny sposób. Główne sposoby wykorzystywania termowizji polegają na ocenie pożarowej miejsca zdarzenia, przeszukiwaniu zadymionych pomieszczeń, lokalizacji ukrytych źródeł ognia, kontroli temperatury schładzanych obiektów czy poszukiwania osób zaginionych w terenach otwartych. Stosowanie kamer termowizyjnych umożliwia szybką lokalizację osób w pomieszczeniach objętych pożarem, co pozwala na ograniczanie do minimum ofiar śmiertelnych czy poważnego uszczerbku na zdrowiu. Strażacy bardzo chętnie używają termowizji w trakcie dogaszania pożaru do wykrycia ewentualnych zarzewi ognia w pogorzelisku. Kamerą termowizyjną możemy zbadać wycieki z różnego rodzaju instalacji. Kamerę termowizyjną można też świetnie wykorzystać przy pożarach zbiorników np. cystern. Biorąc pod uwagę przypadek pożaru gazu wydobywającego się ze zbiornika, strażacy często nie mają informacji o ilości gazu czy innego medium pozostałego w zbiorniku. Wykonując badanie kamerą termowizyjną możemy uzyskać wiedzę na temat poziomu fazy ciekłej znajdującej się wewnątrz. Powtarzając badanie w odcinkach czasu będziemy w stanie oszacować prędkość wypływu i czas wypalania się gazu.

Drodzy Darczyńcy i Sympatycy Ochotniczej Straży Pożarnej w Porażu. Jeżeli osiągniemy zamierzony cel, a zebrane środki nam na to pozwolą, to zakupimy detektor wielogazowy. Detektor taki ma możliwość pomiaru stężenia niebezpiecznych gazów, tworzących się podczas pożarów, pomiaru gazów wybuchowych i toksycznych m. in. CH4, O2, CO, H2S, SO2, NO2. Detektor gazowy sprawdza się szczególnie tam, gdzie potrzebna jest natychmiastowa kontrola stężenia. Tlenek węgla (czad) to silnie trujący gaz, nie bez przyczyny nazywany "cichym zabójcom" - jest bezbarwny, bezwonny, i pozbawiony smaku. Wdychany łatwo wchłania się do krwioobiegu i powoduje trwałe szkody w organizmie. Gdy występuje w dużym stężeniu, szybko prowadzi do utraty przytomności i śmierci. Wspólnie możemy uratować wiele żyć!


Nasz skromny budżet oraz wsparcie władz rządowych i samorządowych pozwalają utrzymać naszą jednostkę przez cały czas w gotowości bojowej. Jednak nie jest w stanie pokryć tak dużej inwestycji.

Za wszelkie udzielone wsparcie i pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami osiągniemy zamierzony cel. „BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK!


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 67

KZ
Chlopaki z Janowa Podlaskiego
3 000 zł
AP
ADR POLSKA SP. Z O.O.
3 000 zł
KB
Krzysztof Bryndza
500 zł
CE
Sylwia
500 zł
DS
Dawid Sz
500 zł
NF
Jan Fal
500 zł
ŹS
ŹRODŁO Studnie
500 zł
DB
Darek B
500 zł
OW
Owsiany W.
400 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
  • ŹS
    ŹRODŁO Studnie

    Fajny pomysł. Oby kamera przydala się tylko do ćwiczeń.

    500 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

722 394 zrzutki

i zebrali

498 926 266 zł

A ty na co dziś zbierasz?