id: 9k9ndd

Pomóżmy Adamowi stanąć na nogi i odzyskać jego pasję

Pomóżmy Adamowi stanąć na nogi i odzyskać jego pasję

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
36 756 zł z 130 000 zł
28%
31 dni do końca
213 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 3

 • Kolejne dni, kolejne zmagania i tak mija blisko 5 miesięcy od wypadku Adama. Początkowo rehabilitacja postępuje prawidłowo, daje zadowalające efekty. Adam nabiera sił. Coraz mocniejsze mięśnie rąk pozwalaja już z niewielką pomocą przesiadać się z łóżka na wózek inwalidzki. Niestety po 3 miesiącach zaczyna pojawiać się ból w okolicy klatki piersiowej. Ból narastający z dnia na dzień, staje się nie do zniesienia. Adam nie jest w stanie już cwiczyć. Efekty rehabilitacji cofają się. Przeprowadzone badania dają diagnozę iż ból powoduje uszkodzenie rdzenia i okolicznych nerwów kręgosłupa. W chwili obecnej rehabilitacja skupia się na leczeniu przeciwbólowym, wprowadzaniu nowych leków oraz na leczeniu przeciwodleżynowym. Czas pobytu w ośrodku wydłuża się. Kondycja psychiczna Adama spada. Coraz trudniej przychodzi mu wiara w lepsze jutro. Nie poddajemy się jednak. Dalej, może trochę wolniejszym tępem będziemy podążać do przodu. Wasze wsparcie , chęć pomocy, zainteresowanie , krotkie pytanie co słychać u Adama powoduje u niego motywacje do działania i podnoszenia się w tych trudnych dniach. 

  Czytaj więcej
 • Drodzy,

  Mijają blisko dwa miesiące od feralnego dnia, który zmienił życie całej naszej rodziny, a Adamowi odebrał coś najważniejszego - samodzielność. Adam jest w ośrodku medyczno-rehabilitacyjnym, w którym dosłownie "walczy" o swoje zdrowie, a nie jest to dla niego łatwe. Obecnie priorytetem jest leczenie przeciwodleżynowe, które wymaga wysokiej klasy środków opatrunkowych. Ponadto prowadzona jest także rehabilitacja przyłóżkowa, aby przywrócić siłę mięśniową, by Adam mógł rozpocząć bardziej zaawansowane zajęcia. Wiadomo, że najważniejsza jest teraz siła w rękach, więc są przeprowadzane głównie ćwiczenia obręczy barkowej i kończyn górnych. Cieszymy się, że Adam jest już w ośrodku specjalistycznym ale wiąże się to z dużymi nakładami finansowymi. Sami musimy zapewnić mu wszystkie potrzebne środki opatrunkowe, leki oraz dodatkowe godziny rehabilitacji, dlatego dziękujemy za wszelkie gesty solidarności i wsparcia finansowego z Waszej strony.

  Czytaj więcej
 • Kochani

  Chciałam podziękować Wam Wszystkim razem, ale i Każdemu z osobna za wszelkie wyrazy wsparcia finansowego, za dobre słowo dodające otuchy oraz za każdą pomoc w gospodarstwie mojego brata. To dzięki Wam każdego dnia zbieramy sie do działania i pozytywnie nastawiamy na to, co przyniesie jutro. Świadomość, że jest wokół nas tak dużo ciepłych i wrażliwych osób daje nam siłe do dalszej walki.

  Adam w dalszym ciągu przebywa w szpitalu. Stan jego zdrowia nie ulega zmianie, a my niestety nie możemy go nawet odwiedzić, bazujemy na informacjach przekazywanych przez personel medyczny. Mamy również kontakt telefoniczny z Adamem. Rozmowy z nim są krótkie, a czasem w ogóle niemożliwe, gdyż stanowią dla niego jeszcze duży wysiłek. Jednakże staramy się przekazać mu Wasze wsparcie, które motywuje go do przetrwania tego trudnego okresu, gdy organizm musi się zregenerować, by móc rozpocząć aktywną rehabilitację.

  Za wszystko jestem Wam ogromnie wdzięczna i jeszcze raz dziękuję z całego serca.


  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Adam uległ wypadkowi podczas codziennej pracy w gospodarstwie rolnym. Obecnie potrzebuje specjalistycznej i natychmiastowej rehabilitacji. Już teraz wiemy, że miesięczny koszt takiej rehabilitacji w specjalnych ośrodkach może sięgnąć nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a będzie ona wymagana przez długie miesiące, jeśli nie lata. Środki pieniężne będą także potrzebne na zakup odpowiedniego sprzętu medycznego, między innymi specjalistycznego łóżka przeciwodleżynowego, a także na dostosowanie domu do codziennego funkcjonowania. Bez Waszego wsparcia rodzina nie będzie sama w stanie sfinansować pojawiających się wydatków.

Praca na roli była życiową pasją Adama. Kochał zajmować się zwierzętami hodowlanymi – swoje świnki nazywał pieszczotliwie „swoimi blondynkami”. Ten tragiczny dzień, który zmienił życie Adama był jak każdy poprzedni, dopóki nie wydarzył się ten straszny wypadek. Adam wykonywał zaplanowane prace w gospodarstwie. Tak naprawdę już powoli kończył swój dzień, zostało mu jedynie ściągnąć słomę, aby móc pościelić swoim zwierzętom. Wszedł na stertę ułożoną z belek (robił to wielokrotnie w swoim życiu), jednakże tym razem przekorny los chciał inaczej i Adam nie zszedł tak zwyczajnie. Spadł z ogromnej wysokości. Pamięta, że chciał się ratować, ale niestety nie udało mu się w żaden sposób zniwelować upadku, który był tak niefortunny, że w momencie zderzenia z ziemią, Adam momentalnie przestał cokolwiek czuć od klatki piersiowej w dół. Wówczas wiedział, że stało się coś złego. Kiedy zabierała go karetka, Adam powiedział do swojej żony tylko jedno zdanie: „Kinga, nie będzie dobrze”. Później Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym został przetransportowany do Warszawy.

Obecnie Adam przebywa w szpitalu w Warszawie, gdzie przeszedł dwie operacje złamanego kręgosłupa piersiowego. Niestety uszkodzeniu uległ także rdzeń kręgowy, co skutkuje paraliżem od klatki piersiowej do stóp. Do tego dochodzą także rozległe obrażenia wewnętrzne. Rozpoczęła się walka o życie Adama, którą każdy z Was choćby w niewielkim stopniu może wspomóc. Adam może liczyć na wsparcie kochającej rodziny – żony, syna, siostry oraz mamy. To oni nieustannie wspierają go i to dla nich walczy i nie poddaje się. Pomóżmy mu swoim wsparciem ułatwić powrót do funkcjonowania sprzed wypadku, by mógł kontynuować swoją pasję, jaką jest życie, życie wśród przyrody i zwierząt. Justyna siostra Adama

Wpłacający 213

C
Chrzestna z mężem
3 000 zł
AG
Adrian Goska
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 999 zł
TM
Tomasz Mazgaj
900 zł
Ł
Ł.P
500 zł
UK
U. K. Lis
500 zł
ŁN
Łukasz Nowak
500 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
500 zł
MI
Marlena i Hubert Nowak
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 314 zrzutek

i zebrali

402 378 880 zł

A ty na co dziś zbierasz?