id: 9knzz3

Podaruj książkę bibliotece

Podaruj książkę bibliotece

851 zł 
z 10 000
8%
85 dni do końca
18 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Było źle, teraz jest jeszcze gorzej.


Zaczytane do cna lektury i inne książki to problem wielu bibliotek, w tym biblioteki Szkoły Podstawowej nr 1 w Gorzowie Wielkopolskim. Na tym problemy jej  jednak się nie kończą. Szkoła jest w trakcie remontu, dzieci przeniesiono do trzech placówek.

Biblioteka pozostała na miejscu, książki i wyposażenie przeniesiono do sali gimnastycznej. Początkowo wydawało się, że to najlepsze rozwiązanie, jednak okazało się, że chłód i wilgoć, która zapanowały na nieogrzewanej sali negatywnie wpłynęły na wiele woluminów - książki zaczęły wyginać się od wilgoci i niszczeć. Szybko przeprowadzona akcja ratunkowa pomogła - udało mi się uratować książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa cztery lata temu oraz te zebrane w ramach akcji przeprowadzonej w mediach społecznościowych - czyli najnowsze nabytki - oraz większość lektur. Reszty nie było gdzie przenieść, więc starałam się jak najlepiej zabezpieczyć je na sali. I wtedy nastąpiła kolejna katastrofa. Osoby, które uznały, że na sali gimnastycznej podstawówki można będzie coś zwędzić, wybiły okno, włamały się i dosłownie dwa metry od kartonów z książkami rozpaliły ognisko, po czym same wezwały straż pożarną. Podpalone klepki i drabinki wydzielały sadzę, która osadziła się na odratowanych wcześniej książkach. Dla wielu z nich to był ostatni gwóźdź do trumny.


Straciliśmy bardzo wiele książek, mebli oraz w związku z tym, że pod oknem przez które się włamano stały utensylia kuchenno-stołówkowe - także zastawę stołową.


Miałam nadzieję, że uda nam się uzyskać wsparcie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - lista lektur wciąż się zmienia, książki kupione w zeszłym roku już nie są lekturami obowiązkowymi. Poza książkami z tego programu i najnowszymi darami większość pozycji w bibliotece to książki z lat 60 i 70. Mamy też książki pamiętające otwarcie naszej szkoły, które miało miejsce w 1945 roku. Niestety, uznano, że wsparcie w tym roku nam się nie należy.

 

Zbieram więc pieniądze na nowe książki do biblioteki szkolnej. W szczególności zależy mi na książkach, które uczniowie mogliby czytać dla przyjemności -  książeczkach z obrazkami, komiksach, książkach fantastycznych, romansach dla nastolatek itp. Chcę aby moi uczniowie mieli szansę na rozkochanie się w czytaniu.


Jednocześnie ze zbiórką pieniędzy prowadzę zbiórkę książek w trzech punktach:

- w Zespole Szkół Ekonomicznych, przy ul. 30 stycznia 29 - w holu SP1 i w bibliotece SP1;

- w AWF, przy ul. Estkowskiego 13 - u pań sprzątających SP1;

- w Cosinusie ul Walczaka 25, u pań sprzątających SP1.


Serdecznie dziękuję za każdą książkę i każdą złotówkę! Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 18

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

895 284 zrzutki

i zebrali

840 326 443 zł

A ty na co dziś zbierasz?