Opis zrzutki

Organizujemy pomoc dla ludzi w Rwandzie i rozpoczęliśmy współpracę z naszymi przyjaciółmi w następujących projektach - Ubezpieczenia zdrowotne dla najbiedniejszych. - Edukacja dla biednych dzieci - NEW LIFE - rozpoczęcie własnego drobnego biznesu.

Kiedy myślimy o Afryce, często mamy na myśli historię Stasia i Nella z „Na pustyni i dziczy” lub safari w Kenii. Są to miejsca znane nam z opisów i doświadczeń podróżnych. Poza tym światem istnieje zupełnie inna rzeczywistość, nieznana dla wielu z nas.

Miałem okazję odwiedzić Rwandę (kraj, który jest w sercu Afryki) w 2018 roku, kiedy tam dotarłem, odkryłem, że Rwanda jest bardzo piękna i ma piękną przyrodę i krajobrazy, co jest dobre dla rozwijającej się tam turystyki. to kraj, który ma wysoki poziom bezpieczeństwa i dobre specjalistyczne usługi dla turystów Wszystko to sprawiło, że zakochałem się w Rwandzie. Stało się to dzięki mojej żonie, która jest Rwandyjką. A ja zacząłem uczyć się historii Rwandy i tego, jak tam żyją ludzie.

Dziś jest to jeden z rozwijających się krajów Afryki, w którym przywiązuje się dużą wagę do ochrony przyrody. Jest to jedyny kraj, w którym goryle i inne zwierzęta nie są zagrożone wyginięciem. Rwanda ma jednak wiele problemów.O kraju tym było głośno w 1994 r. podczas jednego z największych ludobójstw na Tutsi, co przyniosło śmierć mnóstwu ludzi i zatrzymało rozwój Rwandy. Ale dziś Rwanda stara się przynieść nadzieję i rozwój swoim obywatelom.

9kup4t-8775a0a6.png

W 2018 roku przyjechałem do tego kraju

Moja podróż rozpoczęła się w Kigali i podróżowałem aż do Kibuye, gdzie poznaliśmy ludzi mieszkających w regionach, które nie są odwiedzane przez turystów. Dzięki temu mogłem dowiedzieć się, jakie są największe potrzeby ludzi mieszkających w tym kraju.

Widziałem to miejsce jako bardzo czyste i schludne, Niektóre z największych problemów, przed którymi stoi dzisiaj Rwanda, dotyczą braku pracy, lekarstw i braku edukacji, a także ograniczonego dostępu do wody i elektryczności w niektórych regionach Rwandy. Wielu ludzi ma tam problemy, ponieważ często doświadczają głodu. gdyż zwykle jedna osoba utrzymuje całą dużą rodzinę z okazjonalnej pracy.

Dlatego postanowiliśmy wnieść wkład w różne dziedziny życia, które będą pomocne dla społeczności. Efekty można osiągnąć tylko wtedy, gdy pomoc przyniesie dobre owoce na dłuższą metę. Moja żona, która doskonale zna realia tego kraju, ma kontakt z właściwymi i odpowiedzialnymi ludźmi, chce skorzystać z tych możliwości i zorganizować odpowiednie działania.

Nasza pierwsza akcja została zorganizowana wśród przyjaciół i znajomych i zakończyła się wysłaniem paczki z ubraniami i butami dla najbardziej potrzebujących osób. Wiele osób na wsi, zwłaszcza dzieci, ma podarte i zużyte ubrania. Łatwo jest również zobaczyć dzieci, które nie mają butów.

Zorganizowana przez nas paczka trafiła do zadowolonych z jej zawartości Rwandyjczyków. Część zawartości naszej paczki możesz zobaczyć na zdjęciach poniżej.

9kup4t-c53fe8d0.png

9kup4t-0ae16098.png

Te buciki dzisiaj są na nóżkach rwandyjskich dzieci.

9kup4t-1ecc67c0.png

Ponadto udało nam się wysłać wiele ubrań.

9kup4t-9d3bf05e.png

Nasz kolejny cel to rozpoczęcie nowego PROJEKTU

Pierwszym celem tego projektu jest zapewnienie ubezpieczenia zdrowotnego najbiedniejszym. Dzisiaj, dzięki udziałowi mojej żony i jej przyjaciół i rodziny już 15 OSÓB ma zapewnione ubezpieczenie zdrowotne. Koszt jednego ubezpieczenia na rok to kwota zaledwie 15 złotych. Dla tych ludzi to może być wartość ŻYCIA.

Na zdjęciu obok możesz ujrzeć dziewczynę, której nasza akcja umożliwiła zakup leków i uratowała jej spuchniętą nogę, a być może nawet i życie

9kup4t-bdec0a9e.png

RAZEM możemy zmienić świat.

9kup4t-2d731ba7.png

DRUGĄ OPCJĄ

jest edukacja dla biednych dzieci. Szkoła jest bardzo ważna dzieci. Nauka czytania, pisania, rachowanie, zdobycie podstawowej wiedzy. To bardzo wiele dzieci na wsi, ale niestety rodziców często nie stać na kupno książek i wszystkich potrzebnych rzeczy do szkoły, I to jest drugi etap naszego planu. Chcemy dotrzeć do najbardziej potrzebujących, a to jest możliwe tylko dzięki wam.

Dzięki wykształceniu dzieci, kraj może budować swoją przyszłość i nie być ciągle uzależniony od zewnętrznej pomocy.

Warto przy tym wspomnieć, że to jedyny kraj na świecie, gdzie zabronione jest używanie plastikowych torb. Zamiast tego wykorzystuje się torby materiałowe. To jest bardzo przyjazne dla środowiska.

9kup4t-1553a3be.png

9kup4t-de9f932f.png

Ostatni element to tworzenie drobnego biznesu.

Gdy ktoś przedstawi swój plan biznesowy, ma możliwość rozpoczęcia własnej działalności. Tutaj głównym problemem pozostają finanse. Chcemy być pomocni dla takich ludzi, którzy chcą rozpocząć własny biznes.

Osoba, która chce rozpocząć swój biznes, zazwyczaj coś drobnego, jak uprawa roli czy salon fryzjerski, podpisuje umowę. Jest ona pod stałym nadzorem i otrzymuje nieoprocentowaną i pozbawioną dodatkowych opłat pożyczkę. Jednakże w przypadku powodzenia biznesu jest zobowiązana do oddania uzyskanych pieniędzy, aby mogły one trafić do kolejnej osoby, która same chce rozpocząć zarabiać na życie swoje i swoich bliskich. Ci ludzie często mają bardzo kreatywne pomysły i pracują bardzo ciężko, aby zarobić pieniądze. W Rwandzie dominuje rolnictwo, ale jest też obecny drobny biznes. A kraj aby się rozwijać, potrzebuje takich ludzi oraz dobrych oddolnych inicjatyw. My chcemy dać ludziom narzędzia, aby zaczęli realizować własne cele zawodowe i biznesowe.

9kup4t-be5e3823.png

Dzięki temu, ktoś kto na początku wyglądał tak,

9kup4t-77c487de.png

może wyglądać TAK!

Czy chcesz POMÓC zmienić życie tych ludzi? Jeśli TAK, udostępnij tą stronę, podziel się informacją ze znajomymi, a jeśli masz pytania, napisz do nas. Chętnie opowiemy więcej szczegółów.

WSPIERAJĄ NAS

Jaworzno.pl

Informacje o organizatorze

Zrzutka na New Life - Kierunek RWANDA

9kup4t-60812446.png

Stworzona przez Michał Wiatrak i Danielle Wiatrak

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 21

JP
Janek P
500 zł
M
Mirosława Mackiewicz
200 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MG
Marta Grabska
25 zł
AD
Anna Dziekońska
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
20 zł
W
Wiktoria
15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

686 586 zrzutek

i zebrali

449 389 674 zł

A ty na co dziś zbierasz?