id: 9m8ycj

Złotóweczka na Lwóweckiego bezdomnego koteczka

Złotóweczka na Lwóweckiego bezdomnego koteczka

0
miesięcznie
2 zł
łącznie
2
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Otrzymuj wsparcie. Regularnie.

Opis zrzutki

Można zastanawiać się nad tym, dlaczego miłośnicy kotów chcą, aby było ich mniej? Odpowiedź brzmi – bo im kotów jest więcej, tym trudniej się im żyje. Prawdę tę potwierdza nasze osobiste doświadczenie oraz doświadczenia płynące z działalności innych organizacji pozarządowych, które pomagają zwierzętom. Odpowiedzialnie kochając koty musimy dążyć do zmniejszenia ich ilości. Kotki mają specyficzny cykl rozrodczy, mogą mieć mioty nawet 3 razy do roku, w każdym po 4-6 maluchów. Jeśli się zdarzy, że kociaki przeżyją, to za niecały rok i one rozpoczną swoje rozmnażanie powołując do życia kolejne bezdomne koty. Drugą stroną medalu są kocięta, które rodzą się i umierają z powodu chorób, niedożywienia czy ludzkiego okrucieństwa.

Aby dobrze zrozumieć potrzebę sterylizacji kotów warto spojrzeć na sytuację kotów w skali populacji, a nie jednostkowej kotki. Wyobraźcie sobie taką ilość zwierząt! Każde z nich musi coś jeść (zwykle nie dojada), choruje i powinno być leczone ( a zwykle nie jest) i rozmnaża się, skazując na niełatwy los swoje potomstwo. Brutalna prawda jest taka, że tych dorosłych kotów w zasadzie nikt nie chce. Rzeszę tych nieszczęśników zasilają koty, które uciekły z domu lub zostały porzucone.

Byłoby pięknie dać tym wszystkim setkom tysięcy biednych kotów domy. A przynajmniej kociakom. Domów i chętnych do przygarnięcia zwierzaka jest jednak za mało, a kotów przybywa zbyt szybko. Więc jak dokonać tego cudu, by każdy kot był zadbany, syty i zdrowy?

Sterylizacja to jednorazowy zabieg przeprowadzany przez lekarza weterynarii. Wysterylizowane zwierzę nie może mieć już potomstwa. Sterylizacja zapobiega bezdomności zwierząt u podstaw problemu, jest humanitarna i pozwala na zmianę losu zwierząt bez nadmiernej ingerencji w ich styl życia. Przykładowo – wolno żyjąca kotka z piwnicy, po sterylizacji nadal będzie łowić myszy i cieszyć się wolnością, nie będzie natomiast tracić przynajmniej 6 z 12 miesięcy w roku na ciążę i odchów młodych, z których większość nie dożyje dorosłości. Energia pozyskana z pożywienia będzie służyć tylko organizmowi kotki, kotka nie zachoruje na ropomacicze, nie będą jej też grozić komplikacje porodowe. Jedyną różnicą będzie to, że nie urodzi kilkudziesięciu kociaków. Te kilkadziesiąt kociaków nie umrze, nie zostanie utopionych, nie zagryzą je psy, nie powiększą gromady kocich bezdomniaków.

Los kotów wolno żyjących jest w naszych rękach. Możemy go zmienić na lepsze. Bądźmy odpowiedzialni, sterylizujmy – nie tylko koty domowe, ale także działkowe, piwniczne, z zakładów pracy.

Zrzutka została założona aby móc sfinansować jak największą ilość sterylizacji Lwóweckivh bezdomniaków.

Wrzuć złotówkę! Dla Ciebie to niewielka kwota ale Wielka kwota dla bezdomnego kota..

Kwota zebrana na zrzutce w całości zostanie przeznaczona na sterylizację bezdomnych Lwóweckich kotów oraz karmę dla nich.


Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 2

 
Dane ukryte
ukryta
MA
maja
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!