id: 9mpsxk

#TestujemyMedyków

#TestujemyMedyków

Nasi użytkownicy założyli 1 146 330 zrzutek i zebrali 1 194 150 868 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

“Mamy prosty przekaz: testujcie, testujcie, testujcie” - powiedział szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Testy dostępne dla wszystkich lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych są uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną szczególnie ważne. 


Dlaczego? 

Jako osoby pracujące na pierwszej linii frontu mamy codziennie kontakt z wieloma chorymi, którzy niekoniecznie zgłaszają się do nas z objawami infekcji koronawirusa. Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa bardzo ważne jest, aby możliwie jak najszybciej wyłapywać wszystkie zarażone osoby. W przypadku medyków jest to szczególnie istotne:


LI9OrvZrI6jzkMWUhrZcyM4snvW1O8LnceADrZKESUPr88i4QqASiR7_IAubBHEFs_5tc-HbvS6zfvlIOkZ7W1A_eZlfCuG-pzOypaHEuehVWkjkzcE9B1EduLfSwJSdAZnSo_aR

*ŚOI - Środki Ochrony Osobistej


Naszym celem jest umożliwienie możliwie największej grupie medyków wykonania bezpłatnych badań. 


Obecna sytuacja:

Większość lekarzy, ratowników i pielęgniarek nie ma możliwości wykonania testów, jeżeli nie zalicza się do grupy osób z bezpośredniego kontaktu z osobą zakażoną. Inne akcje dotyczące darmowych badań dla medyków dotyczą głównie dużych miast, jednak nawet tam możliwości wykonania badań są zdecydowanie niewystarczające. 


Nasze plany:

We współpracy z laboratoriami na terenie całego kraju chcemy umożliwić medykom możliwość wykonania badań na obecność koronawirusa. Warunkiem wykonania badania będzie weryfikacja za pomocą Prawa Wykonywania Zawodu (to taki numer, który posiada każdy lekarz, pielęgniarka i ratownik medyczny). Bez dodatkowych skierowań, bez zbędnych formalności. Łatwa procedura, brak dodatkowych warunków i szybka obsługa medyków - zrobimy wszystko, aby medycy w tych ciężkich chwilach nie musieli dodatkowo martwić się o wykonywanie badań. Obecnie do akcji dołączyło niemal 300 placówek na terenie całej Polski, które zrezygnują z marży na rzecz akcji. Medycy wymazy będą mogli pobrać także samodzielnie, a następnie wysłać do jednego z laboratoriów. 


W zależności od potrzeb możliwe będzie wykonanie diagnostyki genetycznej metodą RT PCR oraz diagnostyki serologicznej - przeciwciała IgM i IgG metodą ELISA.t174114c81e61ad1.jpegCo ze środkami ochrony osobistej?


Dopuszczamy możliwość przeznaczenia części kwoty na Środki Ochrony Indywidualne dla placówek medycznych, jeżeli sytuacja w tym zakresie będzie się pogarszać. Testowani medycy muszą wracać do pracy w szpitalach i przychodniach w warunkach pełnego zabezpieczenia. 


W ramach takich zakupów planujemy zaopatrzenie szpitali i przychodni w następujący sprzęt:

- indywidualne zestawy ochrony biologicznej IZOB 001

- półmaski filtrujące klasa  FFP2/FFP3

- maseczki chirurgiczne trójwarstwowe  

- gogle ochronne

- przyłbice


SASA Foundation - kim jesteśmy?


Jesteśmy grupą lekarzy dlatego doskonale znamy sytuacje w systemie ochrony zdrowia i obecne potrzeby. Nasza Fundacja została zbudowana na idei dostarczania podstawowego sprzętu medycznego do potrzebujących placówek medycznych na świecie. Nigdy nie sądziliśmy, że w podobnej sytuacji znajdą się szpitale w Polsce. Z tego względu chcemy przeznaczyć wszystkie obecnie zbierane pieniądze na wsparcie polskiego systemu ochrony zdrowia. 


Testy przeznaczone dla medyków są naszym zdaniem kluczowym elementem dla ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, a także funkcjonowania sytemu ochrony zdrowia. 


v6afc452d7b1bdd0.jpeg1%

Kryzys w ochronie zdrowia nie zakończy się z pewnością w kolejnych tygodniach. Jeżeli jeszcze nie rozliczyliście swojego PIT, zachęcamy do przekazania 1% na naszą Fundację - całą kwotę przekażemy na wsparcie placówek ochrony zdrowia. Jak zwykle przyświeca nam idea mądrej pomocy – kontaktujemy się bezpośrednio z personelem i odpowiadamy na ich potrzeby.

Zachęcamy do wsparcia naszej inicjatywy!


Możesz to zrobić na kilka sposobów:

➡️Przekaż swój 1% podatku wpisując w deklaracje podatkową nasz KRS: 0000552525 - przypominamy, że rozliczenia z Urzędem Skarbowym można dokonać do 31 maja ❗️

➡️Możesz skorzystać także z naszego programu do rozliczeń - http://bit.ly/ROZLICZ-PIT-SASA


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 212

preloader

Komentarze 2

 
2500 znaków