id: 9muc45

Ufundujmy komputery potrzebującym dzieciom, dajmy im równe szanse rozwoju!

Ufundujmy komputery potrzebującym dzieciom, dajmy im równe szanse rozwoju!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 153 775 zrzutek i zebrali 1 198 902 524 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Towarzystwo Przyjaciół Dzieci prowadzi zbiórkę środków na zakup komputerów wraz z dostępem do Internetu i niezbędnym doposażeniem, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym dzieciom m.in. dzieciom z placówek wsparcia dziennego TPD, dzieciom z rodzin zastępczych, dzieciom niepełnosprawnym, sierotom, podopiecznym Kół TPD .

 

Rodziców trójki dzieci niepełnosprawnych, w tym dwójka poruszająca się na wózkach inwalidzkich, nie stać na zakup odpowiedniego sprzętu, który umożliwiłby naukę zdalną. Pokrycie kosztów rehabilitacji oraz zakup leków to ogromne kwoty z którymi rodzina zmaga się co miesiąc. W ostatnim tygodniu uległa zniszczeniu komórka, która była jedynym urządzeniem umożliwiającym kontakt z nauczycielami. Bez Waszego wsparcia Adam, Marek i Ania nie mają szans na edukację.

 

Ojciec samotnie wychowuje dwójkę dzieci, ze względów finansowych nie ma możliwości zapewnić dzieciom sprzętu komputerowego, który w dobie zdalnej edukacji jest niezbędny. Przez wprowadzeniem e-learningu dzieci nie mają równych szans w sferze edukacji, za niezalogowanie się w odpowiednich porach dostają nieobecności, nie mają dostępu do zadań, lekcji, które są prowadzone na odległość. Dotychczas dzieci miały bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorową frekwencję, a obecna sytuacja uniemożliwia im kontynuowanie jej na dotychczasowym poziomie.

 

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, na szkoły w całej Polsce został nałożony obowiązek prowadzenia lekcji przez Internet. Nauczyciele mają obowiązek realizowania z uczniami podstawy programowej, prowadząc tzw. nauczanie na odległość.

Nowy system nauczania niesie ze sobą wiele wyzwań i ograniczeń, ponieważ nie wszyscy uczniowie posiadają odpowiedni sprzęt.

 

Jak wynika z badań Głównego Urzędu Statycznego w 2019r. przynajmniej jeden komputer w domu miało ponad 83% gospodarstw domowych, jednak w dalszym ciągu pozostaje 17%, które nie posiada komputera.

 

Każdego dnia pojawiają się informacje o uczniach, którzy nie posiadają komputera z dostępem do Internetu, co stwarza barierę do udziału w zajęciach e-learningowych, które przygotowują nauczyciele. Nauczyciele korzystają z różnych form komunikacji, zlecają zadania, w których konieczne jest wydrukowanie materiałów, zrobienie skanu lub zdjęcia celem odesłania do nauczyciela. Zdarzają się częste problemy z wydajnością serwerów. 

 

Problem wykluczenia cyfrowego dotyka wszystkie dzieci nie tylko z rodzin najbiedniejszych, które nie posiadają komputera.

W wielu rodzinach jest więcej niż jeden uczeń, ponadto niejednokrotnie rodzice również wykonują pracę zdalnie co stwarza bardzo duże problemy w korzystaniu z komputera jak również obciąża sieć internetową.

 

Ufundujmy komputery potrzebującym uczniom, aby nauka zdalna dała im równe szanse rozwoju - liczy się każda złotówka!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

 
Dane ukryte
50 zł
AG
Alina
30 zł
JS
Jakub
25 zł
MO
Monika
20 zł
PA
Patrycja
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!