id: 9p8rp5

Cegiełka dla Agnieszki - na walkę z nowotworem

Cegiełka dla Agnieszki - na walkę z nowotworem

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
47 577 zł
z 140 000
33%
zakończona
31.12.2021r
226
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 035 615 zrzutek i zebrali 1 103 296 818 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


Mam na imię Monika i jestem koleżanką Agnieszki Matuszak. Age znam od czasów przedszkolnych. Razem chodziłyśmy do przedszkola, szkoły podstawowej oraz liceum. To były czasy :) Kiedy dowiedziałam się o chorobie Agnieszki po prostu zamarłam. Inwazyjny, trójujemny nowotwór piersi czyli najgorsza postać raka piersi. Taka diagnoza zwala z nóg. Tak było i w tym przypadku ale Aga jest silną kobietą i walczy. Największą siłę daje jej cudaśny synuś Jasiu, którego oczka wyparują mamusi jak tylko się budzi. Agnieszka jest w trakcie chemioterapii oraz terapii dodatkowej, która przynosi bardzo dobre efekty i daje jej siłę aby mogła zajmować się Jasiem.

Pewnie zastanawiacie się dlaczego została utworzona druga zbiórka skoro pierwsza przekroczyła zamierzony cel. Otóż miesięczny koszt leczenia od stycznia 2021 wynosi ok 15tys. zł. Leczenie odbywa się w Poznaniu. To są 3-4 wyjazdy tygodniowo. Łatwo więc policzyć, że kwota 142307 zł wystarczy na jeszcze ok. pół roku. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to w maju guz zostanie usunięty i Agę czeka rehabilitacja a następnie radioterapia. Później usunięcie drugiej piersi i jajników. Te koszty prawdopodobnie pokryje NFZ ale tego jeszcze nie widomo. Natomiast wiadomo, że rekonstrukcja piersi to koszt ok. 45 tys. zł.

Kolejne 140000 zł ma zabezpieczyć Agę na co najmniej pół roku dalszego leczenia oraz pokryć koszt rekonstrukcji piersi.

Agnieszka musi mieć pewność, że może się leczyć i tym samym skupić się na opiece małego Jasia, który tak bardzo jej potrzebuje.

Terapia dodatkowa to przede wszystkim walka z bólem jaki powoduje chemioterapia. Ból związany z chemioterapią jest obserwowany najczęściej w przypadku stosowania takich leków jak cisplatyna, oksaliplatyna, paklitaksel, cytarabina, docetaksel, doksorubicyna, winkrystyna i inne. Leki te uszkadzają bezpośrednio włókna nerwowe, powodując odczuwanie bólu. Ból taki nazywamy bólem neuropatycznym. Leczenie tego bólu jest bardzo trudne i wymaga wielokierunkowego podejścia zarówno do jego przyczyn, jak i sposobów postępowania. Dodatkowym problemem w przypadki bólu neuropatycznego związanego z uszkadzającym działaniem leków przeciwnowotworowych jest to, że często nakładają się one na już istniejące różne rodzaje bólów, w tym także neuropatyczne innego pochodzenia. Na terapii dodatkowej Aga poddana jest hipertermii oraz ozonoterapii, otrzymuje wlewy z kurkuminy wit c kwercetyna oraz zastrzyki z tymusu. To wszystko a w zasadzie aż tyle pomaga jej w miarę normalnie funkcjonować i zajmować się małym Jasiem.

Jeśli zdecydujecie się wesprzeć Agnieszkę aby mogła pokonać "nieproszonego" to bardzo prosimy o zakup cegiełki i dokonanie płatności na konto zrzutki.

Cegiełki można zamówić na: https://www.facebook.com/Cegielka-dla-Agnieszki-113461700793177


GMINA KRZYWIŃ z której pochodzi Agnieszka objęła akcje swoim PATRONATEM za co bardzo dziękujemy. To daje dodatkowe wsparcie 😊


Pozdrawiamy

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 226

CA
Can
11 574,66 zł
DT
Danka Tomkowiak licytacja nr11
2 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
Max Śrem-P1
978,92 zł
 
Dane ukryte
800 zł
KP
750 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków
 • MS
  Magda Szajek

  Licytacja 70 zł

  70 zł
 • KK
  Karina Kaźmierczak

  Licytacja: masaż-artfitnes

  160 zł
 • AR
  Ania Rajewska

  Licytacja nr 5

  150 zł
 • Justyna Sobota

  Witam , przepraszam ze pisze pod czyjaś zrzutka ale tylko mi to zostało , prosić was o pomoc rmpgjz 🥺 wierze ze dobro wraca ❤️ Wszystko jest opisane w opisie

 • Lidia Piotrowiak

  Człowieczeństwo jest z góry przypisane każdemu człowiekowi.Niestety, nie wszyscy ludzie na to zasługują.Jedną z miar człowieczeństwa jest umiejętność dzielenia się, bez względu, na to ile się ma.Ci, którzy nie potrafią, nie chcą tego robić, chociaż niech nie wyrażają swojej opinii, bo ona nikogo tu z obecnych nie interesuje.Agnieszko wierzę w Ciebie, dasz radę!🦋