id: 9pmgfc

Pomóżmy Monice żyć bez barier!

Pomóżmy Monice żyć bez barier!

Opis zrzutki

Na wstępnie dziękujemy wszystkim za wsparcie finansowe. Niestety, w dniu dzisiejszym (17.06.2021) Monika odeszła od nas już na zawsze.EDIT2: 23.05 stan Moniki gwałtownie się pogorszył i trafiła na Oddział Intensywnej Terapii. Została ponownie wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną. Poprzez komplikacje w gojeniu się lekarze podjęli decyzję o całkowitym usunięciu gałek ocznych.

25.05 w godzinach południowych został wykonany zabieg Enukleacji czyli wyłuszczenia gałek ocznych.EDIT: 14.05 Monika została przetransportowana do Zespolonego Szpitala w Kielcach.

Lekarze z Kielc opisują jej stan jako stabilny. Monika jest świadoma swojego stanu zdrowia lecz niestety nie może się z tym pogodzić. Przede wszystkim nie może się pogodzić z utratą wzroku.

Kontakt z Moniką jest utrudniony, ponieważ przeżywa to na swój sposób i nie chce z nikim rozmawiać.

29.04.2021 miał być dla Moniki normalnym dniem w pracy. 

Jednak tuż przed godziną 7 wszystko się zmieniło. Na wydziale 230, gdzie pracowała Monika doszło do poważnego wybuchu w wyniku którego jej życie już nigdy nie będzie takie samo.


Monika z na pozór niepoważnymi poparzeniami twarzy i górnych dróg oddechowych została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Kielcach.


Po wstępnych badaniach i ocenie stanu zdrowia, lekarze podjęli decyzję o śpiączce farmakologicznej i szybkim transporcie do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej.


Lekarze w trakcie diagnozy wstępnie ocenili jej stan zdrowia jako krytyczny. Podjęli się zabiegu oczyszczania ran poparzeniowych podczas którego stwierdzono duży ubytek w gałkach ocznych. 

Stan zdrowia Moniki przez tydzień nie ulegał poprawie. Dopiero 7 maja lekarze ocenili stan jako stabilny, określili stopień poparzenia twarzy jako III i potwierdzili najgorszy scenariusz - Monika nie będzie widzieć.

Przez to, że stan utrzymywał się jako stabilny podjęto próby wybudzania ze śpiączki farmakologicznej i przywróceniu samodzielnego oddychania.

Monikę czeka jeszcze kilka zabiegów powracających do zdrowia oraz przygotowanie do życia na nowo jako osoba niewidoma.


Monika przed wypadkiem była osobą radosną, dobroduszną i pełną energii. Jednocześnie jest kochającą żoną, matką dwóch synów oraz teściową.

Pomóżmy jej i jej rodzinie żyć bez barier mimo utraty wzroku.Opis będzie aktualizowany na bieżąco.


Poniżej dodajemy jeden z wielu linków o wypadku.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27032636,skarzysko-kamienna-wypadek-w-zakladzie-zbrojeniowym-mesko.html

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 289

 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
3 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Skarbonki

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Lokalizacja

Krakowska 259, 26-110

Skarżysko-Kamienna, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

724 558 zrzutek

i zebrali

501 528 453 zł

A ty na co dziś zbierasz?