id: 9pmk2u

SADZIMY AKACJE! WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ! #WOLNY KAZIMIERZ

SADZIMY AKACJE! WESPRZYJ NASZĄ AKCJĘ! #WOLNY KAZIMIERZ

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
3 142 zł
z 8 000
39%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 014 596 zrzutek i zebrali 1 061 071 472 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • To pierwsza w historii stowarzyszenia #wolnykazimierz zrzutka. Liczymy na Ciebie. Udostępnij ją dalej i pomóż nam zmieniać pozytywnie przestrzeń miasteczka. Prosimy o pomoc wszystkich kochających Kazimierz Dolny! Niech Moc będzie z Nami! Przyłącz się do nas! m96799108d679bf9.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Akacja na Małym Rynku cichutko recytuje, kocha, lubi, szanuje, nie chce, nie dba, żartuje, w myśli, w mowie, w sercu, na ślubnym kobiercu... Pomóż nam zaopiekować się przestrzenią Małego Rynku. Plac miejski jako malowniczy Woonefr, służący mieszkańcom i letnikom, taki jest plan. Niech akacje przemówią!


Drodzy, stowarzyszenie #Wolny Kazimierz w ramach kolejnego kroku dodawania otuchy przestrzeni placu miejskiego na Małym Rynku planuje w ramach sąsiedzkiej - przyjacielskiej - kazimierskiej akcji posadzić cztery drzewa i pozwolić im na swobodny i wolny wzrost w tkance placu miejskiego dawnego sztetl Kuzmir i najpiękniej nasłonecznionego obszaru Kazimierza Małego Rynku. Drzewa, które chcemy posadzić to Robinia pseudoacacia ‚Frisia’. To piękne i wesołe drzewo średniej wielkości o wyprostowanej i luźnej koronie, dorastające do 8-10m. wysokości. Frisia ma intensywnie złocistożółte liście, białe, pachnące i miododajne kwiaty. Frisia uwielbia towarzystwo ludzi, słońce i będzie jej na Małym Rynku bardzo dobrze. By akacjom dobrze się rosło, musimy otoczyć je delikatnym ażurowym cokołem, który zostanie indywidualnie zaprojektowany. Wszystkie prace i pomysł są uzgodnione z włodarzami miasteczka, mamy zielone światło, potrzeba jedynie odrobiny finansów, stąd postanowienie o prawdziwej społecznej zrzutce. Liczymy na wsparcie i pomoc. Obecnie zbieramy fundusze na:


 • zakup czterech drzew (500 zł./ sztuka)
 • transport drzew (ok 200 zł.)
 • przygotowanie terenu i posadzenie drzew (ok 400 zł)
 • przygotowanie ażurowych cokołów okalających akacje i umożliwiających im dostęp do wody (ok 300 zł. / sztuka)
 • początkowe wzmocnienie drzew drewnianymi palami (ok 100 zł. / sztuka)
 • pozostałe inicjatywy o których poniżej, będziemy realizować krok po kroku...


Dodatkowo chcemy zakupić donice, by nasadzić pełne życia rośliny, postawić stoliki szachowe, upiększyć przestrzeń podświetlanymi klimatycznymi lampionami (marzą nam się prace Jarka Koziary), postawić chilloutowe leżanki, organizować pokazy filmowe, mikro-wydarzenia i w ogóle mamy mnóstwo pomysłów. Zebrane środki godnie spożytkujemy:) i solidnie zaraportujemy na stronie fb Stowarzyszenia Wolny Kazimierz (https://www.facebook.com/Kaziemirz). Poza posadzeniem drzew pierwszą zaplanowaną inicjatywą będzie umieszczenie w przestrzeni Małego Rynku prac Jarka Koziary (jeszcze o tym nie wie) oraz wykonanie i postawienie stolików szachowych. Dotychczas w przestrzeni Małego Rynku umieściliśmy 12 ławek, trzy donice z zielonymi przyjaciółmi, postawiliśmy 7 gier miejskich oraz zorganizowaliśmy pierwszą edycję Kazimierskiego Święta Sąsiada 2021, wkrótce pojawią się girlandy świetlne, delikatnie oświetlające wspólną część placu miejskiego. Dotychczasowe środki pomogli nam zdobyć lokalni przedsiębiorcy, pomogli nam członkowie stowarzyszenia, otrzymaliśmy wsparcie włodarzy miasteczka i służb miasteczka oraz konkretną pomoc FIO Lubelskie Lokalnie, Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej, Związek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych. Pracują i współpracują z nami mieszkańcy miasteczka oraz prężnie działające Stowarzyszenie Cichosz, które napędza nasze działania.


Dla powodzenia projektu liczy się otwarte serce bez względu na wysokość przekazanego wsparcia. Dla darczyńców chcących wspomóc nas w większym zakresie przygotowaliśmy wartościowe cegiełki. Dziękujemy za Wasze zaufanie i wspieranie naszych działań tak mentalnie jak i w formie wymiernej. Działajmy, zmieniajmy, kochajmy.


Wolny Kazimierz


Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody/oferty 9

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
LEMONIADY Z KOZIEJ ZAGRODY CICHOSTÓW
Zestaw 12 lemoniad z Koziej Zagrody Cichostów. Prosto z serca Ewy i Konrada!
100 zł
Zakończona
Inne
Korzeniowa Kombucza + SCOBY
3 litry korzeniowej kombuczy + korzeniowe SCOOBY, instrukcja i porady:)
100 zł

Kupione 1 z 4

Zakończona
Inne
Brownie Made in Korzeniowa
Okrągła blacha brownie made in korzeniowa, słodziutkie i smaczne 8 porcji:)
120 zł
Zakończona
Inne
Zaproszenie na wybrany koncert na Księżycowej Scenie Trzydziestu Krzeseł
Dwu osobowe zaproszenie na wybrany koncert na Księżycowej Scenie Trzydziestu Krzeseł w towarzystwie butelki lokalnego rzeczyckiego wina.
180 zł
Zakończona
Inne
Voucher, gościna Trzeci Księżyc
Voucher gościnny w Trzeci Księżyc
200 zł
Zakończona
Inne
Voucher, gościna w Przystanek Korzeniowa
voucher gościnny w Przystanek Korzeniowa
200 zł

Kupione 1 z 4

Zakończona
Inne
Karnet Kazimiernikejszyn 2022
Karnet dla dwóch osób na Kazimiernikejszyn 2022.
650 zł
Zakończona
Inne
Dwie noce w posiadłości Korzeniowa Góra
2 noce (poza weekendem, (pt-nd, dla maksymalnie 4 osób, śniadanie w Przystanku Korzeniowa, prosimy o uzgodnienie terminu przed wsparciem naszego proj...
1400 zł
Zakończona
Inne
Weekend w Korzeniowej Górze
Weekend w posiadłości Korzeniowa Góra (pt-nd, dla maksymalnie 4 osób, śniadanie w Przystanku Korzeniowa, prosimy o uzgodnienie terminu przed wsparcie...
2100 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona

Skarbonki

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 7

 
Dane ukryte
2 100 zł
 
Dane ukryte
690 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
50 zł
AD
anonim def
1 zł
MM
Marlena
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze 1

 
2500 znaków