id: 9pmtj2

"O Uśmiech Patryka"

"O Uśmiech Patryka"

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 336 zrzutek i zebrali 1 161 280 291 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zastanawiałem się jaki opis wrzucić, ale myślę, że najlepszym będzie to, co o chorobie swojego Syna, Patryka, pisze Maciek Wieczorek. Znamy się tak długo, a i o chorobie Patryka wiem od niemal początku jej zdiagnozowania, angażując się na miarę możliwości poprzez turniej "O Uśmiech Patryka". Ale nawet znając tę sytuację od lat, ściska mi gardło, gdy czytam ostatni akapit tego, co pisze Maciek. Doczytajcie i Wy, proszę, do końca...

r33bdca425185862.jpegNie była to łatwa decyzja, bo przecież chyba niemal każdy chciałby sobie radzić sam z własnymi problemami. Jednak wobec licznych zapytań ze strony brydżystów (choć nie tylko), jak można pomóc i zapłacić wpisowe do turnieju na rzecz Patryka, nie biorąc w nim udziału, zdecydowaliśmy o utworzeniu tej zrzutki. Zapewniamy, że zebrane w ten sposób środki w całości przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację naszego 15-letniego już Syna.

Turniej brydżowy "O Uśmiech Patryka" to jedyne cykliczne wydarzenie, które wspiera nas, rodziców, w walce z mukowiscydozą (tak nazywa się ta paskudna choroba). Jednocześnie to chyba ewenement w środowisku brydżowym w Polsce, bo nie znam równie dużych zawodów o charakterze charytatywnym. Dzięki Marcinowi Kuflowskiemu rokrocznie zawody na starcie gromadzą znakomitych zawodników, gotowych oddać nagrody finansowe na rzecz Patryka. To m.in. dzięki temu nasz turniej ma zupełnie inny, niezwykle przyjazny, klimat, a ramię w ramię do walki z arcymistrzami stają młodzi, nieopierzeni adepci brydża sportowego.

Zachęcamy do wsparcia tą drogą zarówno uczestników naszego Turnieju, ale też tych, którzy z różnych względów (odległość, termin, brak znajomości zasad brydża sportowego) nie mogą w nim uczestniczyć. Jednocześnie czujemy się w obowiązku przedstawić naszą aktualną sytuację. Patryk fizycznie radzi sobie świetnie z chorobą, jest wzorowym uczniem i przewodniczącym swojej klasy. Rozwija swoje pasje sportowe jako piłkarz Zaborzanki Zaborze i biegacz Zadyszki Oświęcim (na Was, kochani Biegacze, też liczymy!). Jednak choroba wymogła na nim zdecydowanie za wcześnie pewien rodzaj dorosłości. Trzy razy dziennie Patryk poddawany jest zabiegom inhalacyjnym, przyjmuje masę leków, enzymów i witamin. Codziennie ćwiczy (fizjoterapia oddechowa). Wśród swoich rówieśników nie odróżnia się niemal wcale, ale gwarantuję, że żaden 15-latek nie będzie pamiętał o regularnej dezynfekcji rąk przed jedzeniem czy nie odmówi kumplowi wypadu do McDonald's, bo akurat nie ma przy sobie enzymów trawiennych, które przed każdym posiłkiem musi zażyć. Może to błahe przykłady, ale takie właśnie pierwsze myśli plączą się po głowie.

Patryk jako nastolatek, który dojrzewa i jest w okresie buntu. Możecie sobie wyobrazić czym może być w tym czasie walka o akceptację choroby. To naprawdę piekielnie trudne i cholernie bolesne, godzić się z nieuleczalnością i śmiertelnością mukowiscydozy. To już nie jest ten mały chłopiec, który w pierwszych edycjach Turnieju biegał między stolikami. Wie, że w Polsce ludzie z Jego schorzeniem żyją około 30 lat. To Jego ulubiony "atut", gdy ma gorsze chwile. "Po co mam się uczyć, Tato? Dajcie mi już spokój z tymi inhalacjami, wyparzaniem nebulizatora i lekarstwami. Nie potrzebuję! Nie chcę ich!".

Pamiętajcie, zbiórki takie jak ta, mogą mieć moc, jeśli trafimy do odpowiednio szerokiej grupy odbiorców. Zależy nam na tym, bo dzięki Wam wiemy, że i my, i Patryk nie jesteśmy w naszych codziennych zmaganiach z mukowiscydozą - sami. Wpłaty mogą być anonimowe, więc niech nie zaprząta Wam głowy myśl "trochę wieś wpłacić dychę czy dwie". Otóż wcale nie! Dla nas to nie tylko pieniądze przeliczone na lekarstwa dla Patryka. Dla nas to również świadomość, że wiele osób nam i Patrykowi kibicuje i dobrze życzy! To wzmacnia i dodaje sił! Do dzieła zatem!

Maciej Wieczorek - tata Patryka


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 55

PS
Paweł Stężała
20 zł
UB
Ula
168 zł
AK
Liwia
20 zł
BC
BLUE CLUB Chorzów o Uśmiech Patryka 13 i 1/2
162,40 zł
BG
Bońki
30 zł
RR
Roman Rutyna
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!