id: 9pzs3f

Zrzutka na krasnala dla Baru Witek!

Zrzutka na krasnala dla Baru Witek!

Nasi użytkownicy założyli 978 762 zrzutki i zebrali 998 663 002 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

11 marca 2020 r. zmarł założyciel kultowego Baru Witek, Tadeusz Gawęcki. Legenda wrocławskiej gastronomii, twórca najsłynniejszych tostów w naszym mieście, którymi mogliśmy i możemy nadal delektować się w lokalu przy ul. Wita Stwosza.


Dzięki staraniom pana Tadeusza Gawęckiego, bar Witek został kultowym i znanym punktem gastronomicznym w całym Wrocławiu.


W związku z tym redakcja portalu Miejscawewroclawiu.pl postanowiła upamiętnić słynnego mieszkańca naszego miasta w postaci krasnala, który stanie przy wejściu do Baru Witek. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że pana Tadeusza z nami już nie ma, krasnal upodabniający jego osobę będzie witał kolejnych gości do jego lokalu, a tym samym pan Tadeusz pozostanie w pamięci Wrocławia jeszcze przez bardzo długi czas.


Każdy, kto wspomoże zrzutkę zostanie wpisany na listę podziękowań, która ukaże się na naszym portalu. Jeżeli uda uzbierać się więcej pieniędzy niż cel określony w zrzutce - nadwyżkę przeznaczymy na karmę dla Wrocławskiego Schroniska.


Za uzbieraną kwotę planujemy wykonać krasnala (projekt + jego realizacja zostały już uzgodnione z wrocławską firmą). Jeżeli cała akcja przebiegnie pomyślnie, zorganizujemy oficjalne odsłonięcie krasnala przy Barze, o którym na pewno poinformujemy na portalu Miejscawewroclawiu.pl


Pomagajmy i zróbmy to razem!


Projekt graficzny krasnala wykonała: Ann Art ye046dee9133430b.jpeg

na1ce043fb9359e8.jpegPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 156

 
Użytkownik niezarejestrowany
300 zł
DS
Dominika Staszek
300 zł
SC
Szymon Czehrynski
200 zł
MG
Marcin Gielniewski
200 zł
KG
Maria Gawęcka
120 zł
ZG
Zuzanna Grobelak-Łyszczarek
100 zł
RI
Ryszard Iwan
100 zł
KJ
Kasia Jankowski
100 zł
MS
Mateusz sochacki
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej