id: 9ra2yy

Pomóż uczniom z Lublina wyjechać na kreatywne mistrzostwa świata do USA

Pomóż uczniom z Lublina wyjechać na kreatywne mistrzostwa świata do USA

Nasi użytkownicy założyli 1 014 634 zrzutki i zebrali 1 061 108 201 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nasze dzieci uzyskały możliwość reprezentowania Polski w światowym finale konkursu „Odyseja Umysłu”, który odbędzie się 23-28 maja br. w USA- Michigan State University. W związku z tym potrzebują Państwa pomocy, aby wyjazd mógł dojść do skutku. 


W kwietniu dwie drużyny naszych kreatywnych 12- i 13-latków (Pola, Zosia, Zuzia, Basia, Jagoda, Marysia, Julia, Igor, Wojtek, Maciek, Adrian, Kuba, Dominik, Tymek) zostali w Gdyni laureatami podczas ogólnopolskich finałów „Odysei Umysłu” - konkursu „twórczego rozwiązywania problemów” (http://www.odyseja.org), dzięki czemu dostali zaproszenie na Światowy Finał do USA, gdzie mogą reprezentować nasz kraj. Jednak wymagana przez organizatorów kwota znacznie przekracza nasze możliwości, bo to łącznie około 150 tys. złotych (14 dzieciaków, 3 trenerów). Dlatego liczymy na Państwa finansowe wsparcie. 


Szansa na wyjazd to efekt ciężkiej pracy, wielkiej wyobraźni i kreatywności naszych dzieci. Jedna z grup przez kilka miesięcy samodzielnie projektowała i wykonywała specjalną strukturę z drzewa balsa, która została poddana próbie utrzymania jak największego ciężaru.  

Druga drużyna skonstruowała maszynę, która wykonała szereg zadanych czynności. Częścią rozwiązania był także kostium zmieniający wygląd adekwatnie do emocji noszącej go postaci oraz scenografia wyobrażająca iMachinarium, czyli laboratorium wyjątkowego wynalazcy. 

Cały proces twórczy obu drużyn został zaprezentowany w formie autorskiego przedstawienia, na które składały się scenografia, kostiumy, piosenka i scenariusz. Umiejętności improwizacji, współpracy i dzielenia się zadaniami potwierdzili również uzyskując wysoką punktację za rozwiązanie ściśle tajnego problemu spontanicznego, który wymagał od nich działania w warunkach niedoboru czasu, środków i informacji. 


NA CO PRZEZNACZYMY POZYSKANE FUNDUSZE?  

Udział w Światowych Finałach (www.omworldfinals.com), do którego awansowały dzieci to niepowtarzalna okazja do dalszego, wszechstronnego rozwoju. Ich marzenia się spełnią, jeśli zbierzemy fundusze na: 

  • bilety lotnicze w 2 strony: ok. 65.000 zł 
  • transport scenografii do finałowego przedstawienia: 3000 zł 
  • rejestracja 2 drużyn na finały: 3000 zł 
  • udział w finałowym konkursie (noclegi oraz wyżywienie): 53 000 zł 
  • ubezpieczenie uczestników: 6 000 zł  
  • przejazdy i koszty pobytu poza finałem: 20.000 zł 

 

... a jeśli zdecydują się Państwo zostać naszym sponsorem firmowym, prosimy o kontakt z biurem Fundacji Skrzydła dla Edukacji prowadzącej Niepubliczną Szkołę Podstawową „Skrzydła”, tel. 505 965 460, e-mail: [email protected]


wh4IYC1FEmC9lncu.jpg

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 33

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AM
Agnieszka
100 zł
MK
MaK
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
MW
Max
2 zł
 
Dane ukryte
3 zł
MW
Maksymilian Wójcik
3 zł
MO
Balsiaki
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków