id: 9rgrwn

Zbiórka na Mościska (Ukraina) - XVII Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie i Krakowie

Zbiórka na Mościska (Ukraina) - XVII Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie i Krakowie

Nasi użytkownicy założyli 1 155 928 zrzutek i zebrali 1 199 879 690 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Od 2007 roku Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji organizuje Misyjny Jarmark z Aniołami. Jest to bożonarodzeniowy kiermasz ciast, wyrobów i ozdób świątecznych, z którego dochód przeznaczony jest na dzieła misyjne, prowadzone przez Zgromadzenie Redemptorystów. Przez poprzednie lata udało nam się zebrać fundusze m.in. dla Argentyny, Boliwii, Burkina Faso czy Albanii. Misyjny Jarmark z Aniołami stał się z czasem ważnym wydarzeniem nie tylko dla tuchowskiej parafii, czy dla miasta, ale także dla całej diecezji tarnowskiej. W tym roku, w III Niedzielę Adwentu - 17 grudnia będziemy przeżywać siedemnastą edycję tego wydarzenia.

 

Rok 2023 przyniósł nowe wyzwania dla naszego Jarmarku. Jednym z największych było przeniesienie Seminarium Redemptorystów do Krakowa. Chcemy jednak potraktować ten moment jako okazję do rozwoju i rozpowszechnienia idei Misyjnego Jarmarku z Aniołami w innych parafiach redemptorystów w Polsce, dlatego oprócz Bazyliki Matki Bożej w Tuchowie, Jarmark po raz pierwszy odbędzie się także przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy na ul. Zamoyskiego 56 w Krakowie.

 

Jako organizatorzy wielokrotnie spotkaliśmy się z wielką dobrocią ludzi, którzy z chrześcijańskiej miłości chcą pomóc swoim potrzebującym braciom w innych krajach. Tak było na przykład w ubiegłym roku, kiedy wiele instytucji, szkół i osób prywatnych włączyło się w zbiórkę na rzecz Redemptorystowskiego Centrum Dzieci i Młodzieży w Iwano-Frankowsku na pogrążonej wojną Ukrainie. Także i w tym roku pragniemy nieść pomoc naszym braciom i siostrom, wciąż dotkniętym dramatem wojny, dlatego cały dochód uzyskany podczas XVII Misyjnego Jarmarku z Aniołami przekazany będzie misjonarzom-redemptorystom posługującym w Mościskach na Ukrainie.

 

Mościska to kilkutysięczne miasteczko, położone tuż za naszą wschodnią granicą. Dla polskich redemptorystów to miejsce jest kolebką - w 1883 r. Sługa Boży o. Bernard Łubieński założył tam pierwszy klasztor na ziemiach polskich po wypędzeniu przez Napoleona. Redemptoryści zainstalowali w tamtejszym kościele pierwszy w Polsce wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy i tym samym uczynili mościckie sanktuarium źródłem Jej kultu w naszej Ojczyźnie. We wrześniu tego roku ojcowie powrócili do Mościsk po 11 latach przerwy, zastając bardzo trudną sytuację ludzi, wśród których jest wiele osób o polskich korzeniach lub nawet posługujących się językiem polskim. Z tych względów pragniemy materialnie i duchowo wesprzeć działalność redemptorystów.


 

Wierzymy, że misjonarzem jest nie tylko ten, który posługuje za granicami naszego kraju, ale każdy z nas. Przede wszystkim poprzez modlitwę za misje, ale też przez wsparcie materialne przyczyniamy się do głoszenia Ewangelii na całym świecie oraz pomocy konkretnym ludziom. Dlatego serdecznie zapraszamy w niedzielę, 17 grudnia, do Tuchowa – na dziedziniec Bazyliki Matki Bożej Tuchowskiej; bądź do Krakowa - do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ul. Zamoyskiego 56. zkmMIMHdY6bR7KIG.jpg


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 13

 
Dane ukryte
50 zł
EE
Ewa E.A.
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JZ
Jędrzej Złonkiewicz
10 zł
AA
Aaa
25 zł
JS
Julia Sobik
50 zł
DA
Dawid
50 zł
MI
Michalina
100 zł
ES
Emilia
200 zł
BD
Basia
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!