id: 9rjjpt

,, Nie przesadza się starych drzew" - tragedia babci Stasi 😒

,, Nie przesadza się starych drzew" - tragedia babci Stasi 😒

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 967 zrzutek i zebrali 1 162 580 008 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witaj,

Być może jesteś kimś z rodziny, przyjacielem, znajomym, a może trafiłeś tu zupełnie przypadkiem. Niemniej jednak Twoja obecność jest dla mnie światełkiem w tunelu, nadzieją na pozytywne zakończenie tragedii która przydarzyła się bliskiej mi osobie. Jestem wnuczką 82-letniej kobiety zamieszkującej dom jednorodzinny w niewielkiej miejscowości Suserz, w województwie Mazowieckim.  Po opuszczeniu przez dzieci domu rodzinnego, śmierci męża i doświadczeniu wielu problemów zdrowotnych (nowotwór piersi, cukrzyca, choroba wieńcowa, niewydolność serca, reumatyzm, zwyrodnienie stawów, problemy z kręgosłupem, problemy z tarczycą) babcia wiodła samotne i skromne życie. Pomimo poczucia osamotnienia, czuła się szczęśliwa, będąc u siebie. Odkąd pamiętam - dla babci ten dom znaczył wiele – wspólnie z mężem wybudowali go około 50 lat temu. Na ziemi, gdzie babcia się urodziła, wychowała, i założyła własną rodzinę. To z tym domem, wiąże wspomnienia pełne szczęśliwych chwil oraz tych mniej przyjemnych momentów, którym finalnie dawała radę sprostać. Wszystko to sprawia, że pomimo samotności czuła się w swoich czterech kątach bezpieczna i nie zamierzała go opuszczać. Nie przypuszczała jednak, że jesień życia zagwarantuje jej nieprzyjemną niespodziankę, w wyniku której jej całe życie ulegnie tak diametralnej zmianie…  9 czerwca, w czwartkowy wieczór silny wiatr zerwał dach, przenosząc go kilkadziesiąt metrów dalej, a wszystkie przedmioty znajdujące się na strychu zostały porozrzucane wokół budynku. Towarzyszący obficie padający deszcz pozalewał odsłonięty strop, a woda zaczęła przedostawać się do mieszkania. Babcia wówczas była w środku, na szczęście nic się jej nie stało.

           Inspektor Nadzoru Budowlanego, wezwany przez służby ratownicze stwierdził, że ,,(…) Zniszczeniu uległa cała konstrukcja wspólnego dachu wraz z pokryciem z eternitu, a także ściany szczytowe ponad poziomem przyziemia i przeważająca część komina. Ponadto zalaniu uległ strop betonowy i wewnętrzna instalacja elektryczna, wskutek czego zostało odłączone zasilanie.” W związku z działaniami ratowniczo- zabezpieczającymi natychmiast zakazano użytkowania domu do czasu usunięcia stwierdzonych nieprawidłowości. Babcia obecnie zamieszkuje u rodziny.

           Rozmiar i charakter powstałych zniszczeń wykracza poza zakres możliwości odtworzenia stanu pierwotnego budynków Wykracza również poza możliwości finansowe babci, która ostatnie swoje oszczędności przeznaczyła na generalny remont (kuchnia, pokój, łazienka, kotłownia), uwzględniający wymianę hydrauliki, elektryki. Remont, efektami którego niestety nie zdążyła się nacieszyć.

           Aby babcia mogła wrócić i zamieszkać w swoim domu należy odbudować dach wraz ze wzmocnieniem stropu, zdemontować podwieszane sufity, usunąć tynki i położyć nowe (w celu pozbycia się powstałego grzyba). Niestety wszystko to wiąże się z ogromnymi wydatkami. By móc rozpocząć odbudowę, konieczne jest zdobycie wszelkich pozwoleń, które także jest kosztowne. Część niezbędnych mebli, wyniesionych do jednego nieremontowanego pomieszczenia, została zalana i zniszczona. Niestety meble nie nadają się do użytku.

W tym miejscu zwracam się do Ciebie z prośbą: Być może sam borykasz się z licznymi problemami i masz niewiele – za każdą symboliczną złotówkę DZIĘKUJĘ w imieniu własnym, babci i całej rodziny


  

,,Lecz powinieneś wiedzieć że Starą prawdą jest Podobny trochę człowiek jest do drzew Nie przesadza się starych drzew Choćby nawet lepszy gdzieś był wiatr Choć by nawet im w konarach wiatr melodię grał Gdzie korzenie tam rodzinny sad”  


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 57

 
Dane ukryte
50 zł
SI
Sylwia i Marcin Budzałek
300 zł
IM
Ilona
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
EL
Elzbieta
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków