id: 9rk54m

Tona węgla dla rodziny ze Szlachetnej Paczki

Tona węgla dla rodziny ze Szlachetnej Paczki

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
1 020 zł 
z 1 500
68%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 959 542 zrzutki i zebrali 967 605 310 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ten rok mija w Laloba Care&Activity pod hasłem Pomocy Innym

W akcji Szlachetna Paczka wspomagamy w tym roku Panią Joannę i jej siostrę Ewę.

Dajmy im odczuć nasze lalobowe siostrzeństwo. Pomóż nam pomagać innym.


Pani Joanna z Rodziną

Historia Rodziny

Panie Joanna i Ewa to siostry, które wspólnie prowadzą gospodarstwo domowe. Los tak się potoczył, że nie założyły własnych rodzin. Bliskiej rodziny nie mają, z dalszą nie utrzymują kontaktu z uwagi na dzielącą ich odległość. Zajmują niewielki domek pamiętający lata pięćdziesiąte XX wieku. Gdy żyli rodzice, wspólnie we czworo prowadzili niewielkie gospodarstwo rolne. Po ich śmierci ziemia została sprzedana – same nie były w stanie jej uprawiać. Za uzyskane środki zdołały wyremontować łazienkę i dach budynku. W przeszłości obie Panie pracowały w pobliskim zakładzie przemysłowym, ale został zlikwidowany. Teraz żyją z niewielkich rent chorobowych podejmowanych prac sezonowych. Odkąd pamiętają, zawsze chorowały. W dzieciństwie często przebywały w szpitalach i uzdrowiskach, borykały się z astmą oraz problemami natury psychicznej. Pani Joanna w młodości często popadała w stany depresyjne i melancholię. Pogarszający się ciągle stan zdrowia oraz utrudniony kontakt z dalszą rodziną doprowadziły do izolacji sióstr. Ich dochód miesięczny to 2100 zł. Po odliczeniu kosztów mieszkania i leczenia w wysokości 1240 zł, na jedną osobę pozostaje 430 zł na miesiąc.


Piękno Rodziny

Najwięcej przyjemności obu Paniom daje uprawa przydomowego ogródka oraz kwiatów doniczkowych. Bardzo się cieszą, jak mogą komuś ofiarować piękne rośliny czy też sadzonki. Lubią oglądać seriale telewizyjne i teleturnieje, dużo radości daje im odgadywanie haseł w krzyżówkach. Lubią swoje towarzystwo, to, że mogą wspólnie mieszkać i pomagać sobie podczas choroby. Dzięki temu, że mają siebie nie czują się samotne.


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny

Żywność

  1. Rodzina potrzebuje zapasu żywności, by nie musieć często wychodzić na zakupy, gdyż w pobliżu brak jakiegokolwiek sklepu, Panie zaś nie posiadają samochodu.
  2. Węgiel 1 tona - Z niewielkich rent bardzo trudno zakupić zapas opału na zimę, a bez niego nie sposób przetrwać w nieogrzewanym domu. Koszt tony węgla wraz z transportem to około 1500 zł
  3. Pościel, Pościel, którą posiada rodzina jest już bardzo wysłużona, wręcz w niektórych miejscach materiał rozchodzi się ze starości.


Dziękujemy wszystkim za wpłaty!

Jeśli chcesz pomóc w postaci żywności lub innych potrzeb - skontaktuj się z nami:

https://laloba.pl/szlachetna-paczka-2021/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 30

 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
50 zł
AK
Agnieszka
70 zł
NS
Natalia Szymańska
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ES
Elżbieta Szombara
20 zł
MS
Mateusz Skowron
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!