id: 9rnb77

Gabinet Legend "Tygodnika" = miejsce spotkania

Gabinet Legend "Tygodnika" = miejsce spotkania

3 210 zł 
z 10 000 zł
32%
zakończona 30.06.2021r
44 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Biurka Józefy Hennelowej i Krzysztofa Kozłowskiego, regały i książki m.in. z gabinetu Jerzego Turowicza oraz szereg innych drobnych podarunków otrzymaliśmy z redakcji "Tygodnika Powszechnego" na rzecz naszej - Klubów "TP" - nowej siedziby. A to nie koniec - obietnicę kolejnych cennych pamiątek z mieszkania Pani Ziuty otrzymaliśmy od jej rodziny. Dzięki WAM wszystkie te rzeczy mogą znaleźć swoje godne miejsce!


UWAGA! Do dziś zebraliśmy ponad 6 tys. zł wpłat jednorazowych i blisko 1700 zł deklaracji comiesięcznego wsparcia. Możecie nas wspierać także bezpośrednimi przelewami na konto Stowarzyszenia: 49 1750 0012 0000 0000 4104 8457


Chcemy stworzyć "Gabinet Legend Tygodnika", który nawiązywał będzie do historycznego Gabinetu Jerzego Turowicza i ks. Adama Bonieckiego w redakcji "TP" przy ul. Wiślnej 12. Będzie to więc miejsce spotkania i rozmów o rzeczach najważniejszych. "Dla wszystkich starczy miejsca". Poczuje się tu jak w domu nie tylko członek Klubów, ale każdy, dla kogo ważny jest drugi człowiek, kto chce działać na rzecz bliźniego.

w26e2d8046d184a4.jpeg

Tak pod koniec kwietnia przeprowadzaliśmy otrzymane meble i książki z redakcji do lokalu, który tymczasowo użyczył nam jeden z naszych Klubowiczów.


--


Pierwszym krokiem do stworzenia tego dzieła jest wynajem lokalu, który służył będzie jako Miejsce Spotkania. Wierzymy, że już niedługo spotkania w tzw. realu znów będą możliwe, a Wasza pomoc finansowa sprawi, że będziemy mogli zaprosić Was do miejsca w ścisłym centrum Krakowa. Nie ważne, czy przyjdziecie na kilka minut po drodze na pociąg, czy przybędziecie na kilka godzin - zawsze będziecie mile widziani.


W lokalu odbywać się będą mniejsze spotkania Klubowe (głównie Klubu "TP" w Krakowie, ale też inicjatywy międzyklubowe), zmieścimy tam administrację naszego Stowarzyszenia im. Jerzego Turowicza. Mamy nadzieję, że uda nam się uczynić to miejsce spotkaniem z historią - będziemy bowiem starali się nawiązywać wystrojem i klimatem do Ludzi "Tygodnika".


Planujemy na początek niewielkie miejsce, ale wszystko zależy od Was. Im większa będzie Wasze wsparcie, tym ciekawsze miejsce będziemy mogli wynająć. Na oku mamy już ich kilka, obracamy się oczywiście w lokalach oferowanych przez miasto.


Dołączcie do nas! Pomóżcie nam stworzyć pierwszą w pełni naszą Przestrzeń Spotkania! Tak, byśmy mogli w kolejnych latach tworzyć podobne Przestrzenie w innych miastach w Polsce i na świecie!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 44

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 451 zrzutek

i zebrali

807 457 736 zł

A ty na co dziś zbierasz?