id: 9rx7cd

Operacja 4 łapek naszego Kochanego 8 miesięcznego Labladorka

Operacja 4 łapek naszego Kochanego 8 miesięcznego Labladorka

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 441 zrzutek i zebrali 1 163 461 680 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Bardzo prosimy o pomoc w uzbieraniu na operacje 4 kończyn naszego największego Przyjaciela.

Nasze szczęście ma 8 miesięcy .. od 2 miesięcy nie może się cieszyć normalnym życiem szczeniaczka .

Każdy spacer, każda zabawa wiąże się z problem z wstawaniem , chodzeniem - dużym cierpieniem

Aktualnie większość czasu piesek spędza w pozycji leżącej .

Po wizycie u specjalistów oraz tomografii komputerowej otrzymaliśmy diagnozę .

Pies posiada bardzo duże zmiany i wady genetyczne . Klinka z Czech dr. Martin Nowak na pierwszej tele-poradzie zapytał jak stary jest pies...z takimi wadami i problemami .

Przednie łapy zaawansowana dysplazja , tylne łapki ubytek kosci... musi być pobierana chrząstka z innej części kostnej w celu nadbudowania ubytków .

Jeżeli nie wykonamy operacji to w ciągu 2 lat piesek nie będzie chodził . Oczywiście piesek był kupiony z hodowli zarejestrowanej w FCI.

Umowa tak skonstruowana , ze nie możemy nic wyegzekwować .


Bardzo prosimy o każda pomoc .

Kwota jest dla nas ogromna .


Poniżej opis Tk ;

WYNiK BADANIA

TK: W obu stawach łokciowych widoczny jest ubytek kości podchrzęstnej kłykcia przyśrodkowego k. ramiennej: w stawie prawym zmiana ma powierzchnię o wymiarach ok. 10/4,5 mm oraz 2,5 mm głębokości; w stawie lewym odpowiednio 7,5/4,5 mm i ok. 1,5 mm. W stawie prawym, dodatkowo, w wyrostku dziobiastym przyśrodkowym k. łokciowej obecna jest szczelina, nie w pełni obrysowująca fragment krawędzi promieniowej wyrostka o wymiarach ok. 3/1,8 mm. Ponadto w stawie prawym obecna jest inkongruencja ramienno-łokciowa. Staw lewy jest zgodny. W stawie prawym widoczne są zmiany zwyrodnieniowe, obecnie nasilone łagodnie. Staw lewy jeszcze bez wyraźnych zmian zwyrodnieniowych. W stawie prawym obecny jest także obrzęk tkanek miękkich wewnątrz-stawowych wskazujący na aktywne zapalenie.

W obu stawach kolanowych obecny jest ubytek kości podchrzęstnej kłykcia przyśrodkowego k. udowej. W stawie prawym zmiana ma powierzchnię o wymiarach ok. 12/6,5 mm i głębokość ok. 2,5 mm; w stawie lewym odpowiednio 12/8 mm oraz ok. 2,5 mm. Zmiany otoczone są pasmem sklerotyzacji tkanki kostnej. W obu stawach, w obszarze obrzękłej jamy stawowej obecnych jest kilka drobnych, wolnych mineralizacji: w stawie prawym ok 6-7 (płaskich i ogniskowych) rozrzuconych w tylno-środkowej i tylno-bocznej części jamy stawowej (wokół kłykcia bocznego); oraz pojedyncza w przedniej części jamy stawowej; w stawie lewym 3, w tym dwóch linijnych widocznych za kłykciem przyśrodkowym oraz pojedynczej, wielokątnej, w tylno-środkowej części jamy. Podejrzewa się także obecność 4, drobnej, owalnej mineralizacji, zlokalizowanej przy głowie kości strzałkowej (zmiana może być incydentalną mineralizacją, związaną z kostnieniem głowy). Oba stawy jeszcze bez widocznych, ewidentnych zmian zwyrodnieniowych.

  Rozpoznanie: Dysplazja obu stawów łokciowych na tle OCD kłykcia przyśrodkowego k. ramiennej, a w stawie prawym także na tle niepełnej fragmentacji wyrostka dziobiastego przyśrodkowego oraz inkongruencji. Łagodna choroba zwyrodnieniowa stawu łokciowego prawego. OCD kłykcia przyśrodkowego obu kości udowych

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1

 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!