id: 9skapj

Dajmy Im Szansę! - zbiórka na rehabilitację osób z Zespołem Downa

Dajmy Im Szansę! - zbiórka na rehabilitację osób z Zespołem Downa

20 570 zł z 20 000 zł
102%
zakończona 03.03.2021r
320 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Osoby z wielkim sercem!

W Polsce żyje około 60 tys. osób z trisomią 21, znaną powszechnie jako Zespół Downa. Zespół Downa kojarzy się z upośledzeniem umysłowym i charakterystycznym wyglądem, ale osoby te zmagają się często z wieloma poważnymi wadami współistniejącymi, takimi jak wady serca, choroby układu pokarmowego, zmiany w układzie moczowo-płciowym czy napady padaczkowe. Osoby z Zespołem Downa często nie mają szans na samodzielne życie, przez co potrzebują ciągłej opieki rodziców. Mimo trudności z jakimi zmagają się każdego dnia, są to bardzo rozmowne, miłe i chętnie wchodzące w interakcje społeczne osoby z ogromnymi pokładami życzliwości dla całego otaczającego ich świata.

 

Dajmy im szansę!

Osoby te zasługują na możliwość godnego życia oraz mają pełne prawo być ważną częścią naszej społeczności. Nie potrzebują od nas współczucia, potrzebują naszego wsparcia i dawania im powodu, do codziennego wstawania z łóżka.

y02beb7125f58251.jpeg 

Każde życie jest darem!

Do niedawna w Polsce, wykrycie trisomii 21 stanowiło przyczynę ponad 30% wszystkich dokonywanych aborcji (w 2019 r. na 1110 wykonanych aborcji, 271 przypadków wykonano z powodu trisomii 21 bez współistniejących wad somatycznych, a 164 przypadków trisomii 21 z wadami somatycznymi). Aktualnie, środowiska feministyczne i proaborcyjne, dzięki sporemu finansowaniu i wsparciu udzielanemu przez licznych celebrytów, coraz częściej przebijają się ze swoimi postulatami do opinii publicznej, głosząc brak poszanowania życia ludzkiego, w tym brak poszanowania życia dzieci z Zespołem Downa. Dla nas każde życie ludzkie jest wyjątkowe i powinno być traktowane jako dar. Każdemu chcemy dać szansę, by żyć i być szczęśliwym!

 

Pełna przejrzystość!

Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się założyć zrzutkę, w której 100 procent zebranej kwoty zostanie przeznaczone na pomoc dla osób z trisomią 21. W naszej pracy opieramy się na działalności społecznej, dlatego gwarantujemy, że pieniądze nie zostaną przeznaczone na działalność organizacyjną, ani żaden cel, niemający bezpośredniego związku z terapią osób z Zespołem Downa.

 

Co zamierzamy?

Dzięki Waszej pomocy chcemy sfinansować zajęcia i turnusy rehabilitacyjne dla osób z Zespołem Downa (koszt tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego wynosi ok. 3.5 tys. zł). W przypadku braku możliwości zorganizowania turnusów, z uwagi na obostrzenia pandemiczne, sfinansujemy zajęcia w miejscu zamieszkania.

 

Co możesz zrobić?

Wystarczy, że przelejesz dowolną kwotę na rzecz organizacji akcji! Każda, nawet najdrobniejsza wpłata przybliża nas do osiągnięcia naszego głównego celu, jakim jest sfinansowanie zajęć i pełnych turnusów terapeutycznych dla jak największej liczby osób.

 

Przybliżone koszty poszczególnych rodzajów terapii:

50 zł - zajęcia z hipoterapii 

70 zł  - zajęcia z logopedii 

100 zł - zajęcia z logopedii połączone z terapią ręki 

120 zł - zajęcia z integracji sensorycznej 

150 zł - zajęcia rehabilitacyjne 

 

3500 zł - koszt pełnego tygodniowego turnusu rehabilitacyjnego

 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 320

PK
Paweł Kowalski
1 409 zł
GA
Gleb Andryianau
500 zł
 
Adam Badura
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
325 zł
PL
Piotr Lisiecki
300 zł
DM
Dawid
250 zł
KP
Karol Pawłowski
250 zł
KT
Krzysztof Tenerowicz
250 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 929 zrzutek

i zebrali

523 448 175 zł

A ty na co dziś zbierasz?