id: 9ugg5v

Na studia dla Mercy

Na studia dla Mercy

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 068 703 zrzutki i zebrali 1 166 183 724 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbiórka na kontynuację studiów dla Mercy Alemaru w Institute of Advanced Leadership w Arua (w Ugandzie), na kierunku HIV/AIDS Counselling and Management. Progi zbiórki: 750zł - drugi semestr 1500zł - drugi i trzeci semestr 2250zł - drugi, trzeci i czwarty (ostatni) semestr

Witajcie! :) Mercy Alemaru, to nasza bardzo dobra znajoma z Ugandy. Mieszkając przez dwa miesiące na jednym kwadracie miałyśmy okazję poznać się trochę lepiej i zbliżyć do siebie.

Mercy dzięki wsparciu ze strony Sióstr Benedyktynek ukończyła podstawowy kurs z doradztwa osobom z HIV i pracowała w przychodni (St. Benedict Health Centre). Pracując przy pierwotnej stawce Mercy zarabiała miesięcznie 150 000 szylingów ugandyjskich, czyli ok 150 polskich złotych.

Mercy pracowała w ciągu tygodnia od 8 do 17, w soboty od 8 do ok 15. W styczniu wyniosłoby to 235 godzin. Po przeliczeniu stawki godzinowej wyszłoby 64 grosze na godzinę. Jednakże miesięcznie z każdej pensji Mercy oddawała siostrom 100 000 (100zł), zostawało jej więc 50 000 szylingów ugandyjskich (50zł) na wydatki.

Tymczasem dla porównania koszty wyżywienia w Ugandzie nie są wcale niższe niż w Polsce i np. cena chleba waha się przeważnie pomiędzy 2 200 a 4 000, mały kartonik mleka kosztuje 2 500, a puszka dżemu 5 500... Na szczęście za pokój w przychodni, obiady (codziennie ryż z fasolą) oraz śniadaniową herbatę płacić nie musiała, jednakże mieszkanie w przychodni wiązało się z nocną dyspozycyjnością i byciem na każde wezwanie w przypadku, gdyby położne potrzebowały jej pomocy podczas nocnych porodów, zdarzało się to często.

Ponadto zgodnie z ustalonymi zasadami Mercy nie mogła opuszczać terenu przychodni bez zgody siostry, zapraszać gości oraz musiała mieć stale przystrzyżone włosy.

Obecnie Mercy nie pracuje już w tamtymi miejscu i powróciła do rodzinnego miasta. Kończy pierwszy semestr na kierunku HiV counseling and management. Utrzymuje się z małego biznesu, m.in. sprzedaży małych rybek - mukene. Ukończenie tego kierunku oraz otrzymanie dyplomu da jej możliwość otrzymania pracy na normalnych warunkach.

Jeden semestr nauki na studiach to koszt ok 750zł. Edukacja w Ugandzie jest płatna na każdym etapie. Mercy pochodzi z biednej rodziny. Szkołę ukończyła dzięki pomocy pewnej niemieckiej rodziny (program „adopcji” afrykańskich dzieci), pierwszy stopień dzięki pożyczce od Sióstr, a pierwszy semestr obecnego stopnia dzięki pierwszym sponsorom z Polski. W otrzymaniu dyplomu i profesjonalnego przygotowania do pracy z osobami z HIV możesz pomóc jej także Ty.

Zrzutka ta składa się z 3 celów. Najważniejsze w tej chwili jest osiągnięcie pierwszego, czyli zebranie 750zł na najbliższy semestr, który rozpoczyna się już w lutym! Kolejne dwa progi to pozostałe dwa semestry, z których koszt każdego to również 750zł. ( 750+750+750=2250zł )

Pomagając wspierasz nie tylko Mercy, ale również osoby z HIV, z którymi będzie pracować i rozwój świadomości zdrowotnej w tym rejonie Ugandy!

Już teraz wspólnie z Mercy dziękujemy za każde wsparcie!

Pozdrawiamy ciepło Asia i Greta

English below:

Twoje zdjęcie jest bardzo ciekawe. Co przedstawia?

Twoje zdjęcie jest bardzo ciekawe. Co przedstawia?

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 16

 
Dane ukryte
1 075 zł
 
Dane ukryte
500 zł
PP
100 zł
 
50 zł
ES
Elżbieta Szczukowska
50 zł
 
Dane ukryte
45 zł
 
Dane ukryte
25 zł
DP
Dominika Pankow
25 zł
KP
Karolina Perska
25 zł
JG
Julita Górna
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!