Materiał do produkcji przyłbic, maseczek i fartuchów dla medyków. ID: 9w2gwb

Materiał do produkcji przyłbic, maseczek i fartuchów dla medyków. ID: 9w2gwb

1 615 zł z 10 000 zł

16%

1 615 zł

1 615 zł

z 10 000 zł

zakończona

zakończona

29.05.2020r

19

19

wspierających
16%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Bądźmy SOLIDARNI ZE SŁUŻBAMI!


Na całym świecie szaleje koronawirus, a ludzie nadal chorują na nowotwory, zapalenie płuc, nadal mają zawały serca i zdarzają się wypadki. Od personelu medycznego wiemy, że więcej osób umiera ze strachu przed pójściem do szpitala (a jak już tam trafiają jest często za późno) oraz ograniczeniach w funkcjonowaniu szpitali niż na koronawirusa. Popularne ostatnio teleporady (starsze osoby często nie mają takiej możliwości) nie zastąpią tradycyjnego badania przez lekarza lub wykonania badania np. RTG czy USG, a tych niemalże zostały zredukowane do zera. Dzięki lepszym warunkom pracy medyków jak i pracowników hospicjów, domów pomocy społecznej zwiększamy szansę na przeżycie wielu osób.


CEL NASZEJ ZBIÓRKI


Słyszymy wołania medyków o ich trudnych warunkach pracy i niewystarczającym zabezpieczeniu ich samych jak i pacjentów przed zarażeniem. We Włoszech jedna na 10 osób zarażonych koronawirusem to pracownik służby zdrowia. W jednym z okolicznych szpitali już wykryto koronawirusa u lekarza pracującego z pacjentami, przez co zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy.


Z własnych pieniędzy zakupiliśmy materiał do produkcji pierwszej partii przyłbic, które chronią twarz oraz blokują przedostawanie się drobnoustrojów.


Dodatkowo, zakupiliśmy materiał na ponad 2 500 maseczek ochronnych. Wszystkie zostały przekazane do lokalnych placówek medycznych. W akcję zaangażowali się wolontariusze oraz członkinie lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich. Dzięki temu, koszty produkcji redukujemy jedynie do kosztów zakupu materiału.


Za zebrane środki kupujemy materiał na kolejne maseczki, przyłbice, ale też na fartuchy ochronne. Zwiększone zapotrzebowanie na folie przezroczyste czy bawełnę sprawia, że ceny tych materiałów rosną z każdym dniem. Dlatego, im wcześniej go kupimy, tym więcej sprzętu będziemy w stanie dostarczyć do szpitali i innych placówek medycznych.


Organizatorem zbiórki jest Ochotnicza Straż Pożarna w Kannie. Inicjatorem akcji Solidarni ze służbami jest członek OSP w Kannie – Paweł Ząbek, inżynier bezpieczeństwa oraz właściciel firmy Ergosmile


Zgłasza się do nas coraz więcej osób chętnych do szycia, produkcji przyłbic, ale też placówek medycznych proszących w wsparcie. Są to szczególnie członkinie Kół Gospodyń Wiejskich jak i młodzież szkolna. Jesteśmy dumni z ich postawy.


Nasze przyłbice i maseczki trafiły do tej pory, między innymi, do:


 • Szpitala im. Sebastiana Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej,
 • Szpitala Wojewódzkiego im. Św. Łukasza w Tarnowie,
 • Domu Pomocy Społecznej w Bochni,
 • Ośrodków Zdrowia w Bolesławiu, Mędrzechowie, Szczucinie, Radgoszczy, Dąbrowie Tarnowskiej, Gręboszowie, Oleśnie wraz z ich oddziałami w innych miejscowościach.
 • Hospicjum im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej,
 • Mościckiego Centrum Medycznego w Tarnowie,
 • Gminy Bolesław (przyłbice dla pracowników Urzędu Gminy, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Gminnej Biblioteki Publicznej, Urząd Pocztowy).


Dzięki temu medycy czują się bezpieczniej oraz pomagamy chronić społeczność Powiśla Dąbrowskiego i okolic przed rozwojem groźnej epidemii.


Efekty naszych działań możecie śledzić na naszym profilu facebookowym i Instagramie:

FB: https://www.facebook.com/solidarnizesluzbami

IG: https://www.instagram.com/solidarni_ze_sluzbami/


Jeżeli bezpieczeństwo służb medycznych jest dla Ciebie ważne wspomóż naszą akcję. Zapraszamy Cię do włączenia się w zbiórkę. To dla naszego wspólnego zdrowia i bezpieczeństwa.


UWAGA! Na zrzutki można wpłacać z zagranicy - aby to zrobić należy wybrać metodę wpłaty jaką jest "Przelew tradycyjny" i następnie posłużyć się numerami IBAN i SWIFT, które zostaną podane w ostatnim kroku tej metody wpłaty. Wpłaty zagranicznej można też dokonać płacąc kartą.


Pamiętaj też, że Zrztuka.pl nie pobiera prowizji od wpłat i wypłat darowizn. Możesz udzielić im dobrowolnego wsparcia, z której pokrywają koszty funkcjonowania platformy.


Dzięki serdeczne za Twój wkład w lepsze warunki pracy medyków!!!


Wpłacający19

AC
Aleksandra Ch
500 zł
T
Tomek S
200 zł
T
Teresa
150 zł
M
Michał
150 zł
AN
Anna N
100 zł
M
Marcin
100 zł
MT
Marzena Trela
50 zł
A
Adriana
50 zł
KK
Kinga K
50 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze2

 
2500 znaków
 • AC
  Aleksandra Ch

  Na zakup materiałów do produkcji dla OSP Kanna

  500 zł
 • Jakub G

  Wspieram was w walce przeciwko #CPPVirus. Super, że produkujemy własne przyłbice, a nie kupujemy z miasta #WuhanVirus Popieram i #NieKupujeChinskiego

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 139 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?