id: 9w656e

Bieżąca działalność klubu piłkarskiego UNIA DĄBROWA GÓRNICZA - IV LIGA

Bieżąca działalność klubu piłkarskiego UNIA DĄBROWA GÓRNICZA - IV LIGA

1 475 zł
z 200 000
0%
zakończona
30.06.2021r
29
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 333 zrzutki i zebrali 1 064 608 075 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowne Dąbrowianki i Dąbrowianie !!!! Ratujmy Dąbrowski klub piłkarski UNIA DABROWA GÓRNICZA ( Strzemieszyce) walczący o awans do TRZECIEJ LIGI POLSKIEJ. Bez Waszej pomocy to się nie uda . Każda złotówka się liczy. Wesprzyjmy drużynę na 100 urodziny !!!!

Stanowisko Klubu dotyczące bieżącej działalności:

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA

Drodzy Sympatycy naszego Klubu. Po kilku burzliwych miesiącach nadszedł moment, w którym musimy Wam przedstawić sytuację, w jakiej znajduje się obecnie nasz Klub. Kilka problemów, jakie nałożyły się niemal jednocześnie spowodowały, że istnieje wiele przesłanek ku temu, że duma piłkarska miasta Dąbrowa Górnicza, najwyżej usytuowany w piłkarskiej hierarchii Klub KS Unia Dąbrowa Górnicza, nie wystartuje w sezonie 2021/2022, a co także prawdopodobne, nie dokończy obecnych rozgrywek i w 100-lecie swojego istnienia zniknie z piłkarskiej mapy Polski.

Chcieliśmy uniknąć tej sytuacji i robiliśmy wszystko aby do takiej publikacji nie doszło, jednak wykorzystując już wszelkie pomysły, nie mamy żadnych innych alternatyw jak stworzenie niniejszego oświadczenia.

Wraz z końcem nowego roku miało miejsce Walne Zebranie Członków, na którym rozszerzono Zarząd Klubu. Miało to stanowić podstawę do szukania nowych możliwości dla rozwoju Klubu i wniesienie świeżej krwi do Klubu. Zarząd Klubu deklarując swoje wsparcie liczył się, z tym, że sytuacja jest trudna i praca będzie w pełni wolontariacka. Przez prawie już cztery miesiące obecnie funkcjonujący Zarząd szczegółowo analizował sytuację finansową klubu i poszukiwał wszelkich dostępnych możliwości, prowadząc rozmowy i negocjacje z wszystkimi dotychczasowymi podmiotami, które wspierały nasz Klub. Obecnie jednak wyczerpał wszystkie możliwości na zbudowanie budżetu, który pozwala myśleć o przyszłości Klubu w perspektywie pełnego kalendarzowego roku 2021.

Na ten fakt złożyły się dwa główne czynniki. Dotychczas ogromne zaangażowanie przede wszystkim dwóch dużych firm sponsorujących nas, gwarantowało utrzymanie na poziomie IV ligi. Jednak teraz wycofanie się jednego z kluczowych sponsorów pcha nas w stronę podjęcia decyzji o ogłoszeniu upadłości klubu.

Kolejnym powodem, który nawarstwił nasze problemy jest wysokość dotacji miejskiej, która nie wystarcza na utrzymanie Klubu na poziomie IV ligi. Nasz Klub na 100-lecie istnienia, otrzymał dotacje w wysokości 55 000 zł, podczas gdy wnioskowana przez nas kwota wynosiła ponad 200 000 zł, co nie jest żadnym wymysłem Zarządu, lecz odzwierciedla rzeczywiste potrzeby Klubu na tym szczeblu rozgrywkowym. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że sytuacja pandemiczna w Polsce może być przyczynkiem do wielu cięć budżetowych w samorządach, jednak fakty, które omawiamy w kolejnych zdaniach powodują, że w kontekście wysokości dotacji argument ten nie powinien stanowić właściwego wytłumaczenia. Dla porównania drużyny IV ligowe w innych gminach regularnie otrzymują środki podobne do tych, o jakie wnioskował Zarząd naszego Klubu, co może świadczyć o realnych wymaganiach finansowych IV ligowych zespołów. Jednocześnie, ogromne zdziwienie budzi fakt, że w Dąbrowie Górniczej, kluby występujące w ligach niższych (klasa okręgowa, A klasa) otrzymały większe dotacje niż nasz Klub, mimo, że ich potrzeby są nieporównywalnie niższe. W związku z powyższym, wystosowaliśmy do Marcin Bazylak - Prezydent Dąbrowy Górniczej Miasto Dąbrowa Górnicza oficjalne pismo, którego treść załączamy do niniejszego oświadczenia. Czynimy to zwłaszcza dlatego, że do tej pory nie doczekaliśmy się żadnej odpowiedzi.

Od sezonu 2014/2015, w którym nasz klub wywalczył awans do klasy okręgowej, nieustannie pniemy się w górę. Po rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 zajmowaliśmy miejsce na podium rozgrywek IV ligi, zdobywając jednocześnie jako pierwsi w historii rozgrywek dwukrotnie z rzędu Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec, co dało nam możliwość dalszego reprezentowania Miasta na szczeblu wojewódzkim.

Dzięki zaangażowaniu wielu osób stworzyliśmy w ciągu ostatnich 5 lat w Dąbrowie Górniczej, najlepiej (naszym zdaniem) funkcjonujący i z pewnością mający najwięcej członków klub sportowy w Dąbrowie Górniczej. Zawsze podkreślaliśmy, że podstawą, na której chcemy budować klub sportowy są ludzie i infrastruktura klubu. Wynik sportowy jest wypadkową zaangażowania ludzi i właściwej organizacji, ale fundamentem tej „konstrukcji” jest infrastruktura i finanse. Informujemy, że na tę chwilę będzie nam niezwykle ciężko dokończyć bieżący sezon. Sezon, w którym mamy realną szansę na wywalczenie awansu do III ligi.

Podsumowując, pragniemy prosić wszystkich sympatyków, mieszkańców miasta i ludzi dobrej woli o jakiekolwiek wsparcie finansowe, a firmy, które zechciałyby pomóc nam w 100-lecie naszego istnienia zapraszamy do szerokiej współpracy.

Jednocześnie pragniemy przeprosić za zainstniałą sytuację wszystkich kibiców i sympatyków Klubu. Musimy jednak podkreślić, że zarówno zawodnicy na boisku, jak i Sztab Szkoleniowy oraz Zarząd Klubu poza nim, dają z siebie wszystko, ale biorąc wszystko powyższe pod uwagę, to nie jest wystarczające.

Dziękujemy i liczymy na Was.

Zarząd Klubu

KS Unia Dąbrowa Górnicza

Kontakt:

519-360-338

508-762-246

e-mail: [email protected]

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 29

RO
Radosław Orłowski
100 zł
AB
Adrian Baliński
100 zł
PH
Patryk Halaba
100 zł
PR
Paweł Rybak
100 zł
DK
Darek
100 zł
MA
Artur Romaniuk
100 zł
JM
Jerzy Milej
100 zł
MW
Marcin Wyłupek
100 zł
DK
Zbigniew Klacza
100 zł
AK
Adrian Kołodyński
70 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków