id: 9xjp8g

Idziemy na Camino! Nie zatrzyma nas niepełnosprawność!

Idziemy na Camino! Nie zatrzyma nas niepełnosprawność!

Nasi użytkownicy założyli 1 190 093 zrzutki i zebrali 1 254 427 382 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności5

  • A widzieliście już nasze MobiWheele? Dzięki nim żadna nawierzchnia nie będzie nam straszna :) https://www.facebook.com/CaminoBezBarier/videos/597712900606403/
    0Komentarzy
     
    2500 znaków

    Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W sierpniu 2018 roku zamierzamy przejść pieszo szlak pielgrzymi do Santiago de Compostella. Czworo z nas porusza się na wózkach. Ale w czym to przeszkadza marzeniom?

Każdy z nas jest w innym wieku, pochodzimy z różnych stron, mamy bardzo różne wykształcenie i odmienne zainteresowania. Pozornie nie powinno nas łączyć nic. A jednak! Spotkaliśmy się w "Klice" - Katolickim Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół podczas Dominikańskiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy. Tam okazało się, że łączy nas wspólne marzenie: przejść pieszo szlak św. Jakuba do Santiago de Compostella.

Czworo z nas to osoby z niepełnosprawnością ruchową, poruszające się na wózkach - więc wyzwanie będzie trochę większe niż standardowo. Jednak dotarcie do Santiago to nasze marzenie, a my chcemy udowodnić, że niepełnosprawność nie musi stawać na drodze do osiągania zamierzonych celów. Mamy nadzieję, że nasze przedsięwzięcie stanie się inspiracją dla innych ludzi, by zaczęli żyć pełnią życia, gdyż jesteśmy głęboko przekonani, że ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach

W czasie naszej pielgrzymki chcemy modlić się o pokój dla świata. Chcemy ofiarować nasz trud i wysiłek w intencji tych, którzy cierpią przez brak pokoju, przez wojny, agresję, przemoc. Wierzymy, że nasz projekt może zainspirować innych ludzi do zmiany swoich przekonań, przyzwyczajeń, do podejmowania działań, których celem jest dobro drugiego człowieka. Chętnie też zabierzemy ze sobą każdą powierzoną nam intencję.

Na szlak pielgrzymi wyruszymy w sierpniu 2018. Planujemy przejść pieszo minimum 300 kilometrów. Czas trwania naszej wyprawy to 3 tygodnie. Idziemy w grupie liczącej 13 osób. Trasa, którą wybraliśmy, to Camino del Norte. Szlak ten wiedzie wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii nad Oceanem Atlantyckim. Jest szlakiem bardziej wymagającym od innych szlaków jakubowych w Hiszpanii ze względu na dosyć pagórkowate ukształtowanie terenu. Nas jednak nie interesują rozwiązania najłatwiejsze, nie obniżamy pułapu naszych marzeń, tylko dlatego, że część grupy nie chodzi.

Jednak niepełnosprawność kilkorga z nas stawia przed nami w realizacji naszego zamierzenia dodatkowe wyzwania. Wychodząc im naprzeciw, od sierpnia 2017 realizujemy projekt „Camino bez barier” i solidnie przygotowujemy się do naszej pielgrzymki. Projekt realizowany jest we współpracy z Katolickim Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych i Ich Przyjaciół „Klika” oraz z tworzącą się Fundacją „Żyć Miłością”. Główne wyzwanie, które przed nami stoi, to pozyskanie funduszy – aby pokonanie Camino de Santiago było możliwe, potrzebujemy między innymi doposażyć wózki w akcesoria „terenowe” – m.in. specjalne opony, piąte kółka umożliwiające pokonywanie przeszkód terenowych. Niepełnosprawność nie obniża w żaden sposób naszej motywacji, jednak drastycznie zwiększa koszty realizacji projektu, do kwoty przekraczającej nasze indywidualne możliwości…

Całkowity koszt realizacji naszego marzenia szacujemy na 35456 zł. W kwocie tej planujemy następujące koszty:

4 000 zł – 4 dostawki do wózków typu FreeWheel (niezbędne do poruszania się w trudniejszym terenie)

2 000 zł – dodatkowe akcesoria do wózków (terenowe opony, zapas dętek, zapasowe hamulce, śruby, łożyska, linki do oparć, 1 komplet rączek do wózka)

5186 zł – bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, transport bagaży i wózków

1500 zł - przejazd osób, które będą dolatywać spoza Polski

9270 zł – noclegi całej grupy w Hiszpanii

3 000 zł – koszty eksploatacji auta które będzie nam towarzyszyć na trasie (przewożenie bagaży, zabezpieczenie na wypadek sytuacji awaryjnych)

3 500 zł – koszty przejazdów na terenie Hiszpanii

1 000 zł – ubezpieczenie NNW

6 000 zł – rezerwa finansowa

Z różnych źródeł udało się nam już zebrać 14534 zł. Pozostało nam do zgromadzenia 20922 zł.

Chcemy Cię prosić o wsparcie finansowe naszego projektu. Wierzymy, że dla wielu ludzi może to być ciekawe i inspirujące przedsięwzięcie. Chcemy o naszym marzeniu opowiedzieć światu – i dotrzeć do ludzi, którzy tak jak my uważają, że warto to zrobić. Oczywiście, nie chcemy tylko brać! Dla naszych Wspierających przygotowaliśmy różne formy podziękowania za każdy podarowany nam odcinek trasy dla jednego uczestnika.

Można nas znaleźć w kilku miejscach w internecie:

www.caminobezbarier.pl

www.facebook.pl/CaminoBezBarier

Zapraszamy do kontaktu z nami, obserwowania i wspierania naszych przygotowań!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 11

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Inne
1 krok
Dziękujemy! Przy odrobinie szczęścia dojdziemy do pierwszego symbolu muszli w Oviedo! Wraz z podziękowaniami wyślemy Ci mailowo 3 zdjęcia pięknego his...
1 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
2 km.
Docieramy pod katedrę w Oviedo! Oprócz maila ze zdjęciami otrzymasz od nas imienne podziękowanie na naszym fanapage na Facebooku.
14 zł

Kupione 7

Zakończona
Inne
4 km
Wygląda na to, że jesteśmy w Cuyences! Otrzymasz też od nas dostęp do niepublikowanych zdjęć z wyprawy.
28 zł

Kupione 11

Zakończona
Inne
7,5 km
Jesteśmy w Coruno! Dostaniesz od nas jeszcze dostęp do niepublikowanej videorelacji z wyprawy.
57 zł

Kupione 5

Zakończona
Inne
9,5 km
Wchodzimy do Possada de Llanera! Dodatkowo wyślemy Ci pocztówkę z trasy.
71 zł

Kupione 13

Zakończona
Inne
14 km
Docieramy dzięki Tobie do La Miranda! Nagramy również dla Ciebie podziękowanie w języku hiszpańskim (tak, tak, nikt z nas nie zna hiszpańskiego)
107 zł

Kupione 3

Zakończona
Inne
26,5 km
Jesteśmy już w Villalegre! Za 1 km skończymy pierwszy etap naszej pielgrzymki. Do powyższych podziękowań dokładamy koszulkę z naszym logiem.
199 zł

Kupione 4

Zakończona
Inne
66 km
Jesteśmy w Albuerne! Otrzymasz od nas także kalendarz ścienny na rok 2019 ze zdjęciami z naszej podróży.
497 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
135 km
Ten etap naszej drogi kończymy w Porcia! Z naszej ogromnej wdzięczności dodatkowo zamieścimy Twoje logo na naszej stronie internetowej.
1009 zł

Kupione 2

Zakończona
Inne
262 km
Dotarliśmy do Brana! Chcemy opowiedzieć o Tobie naszym fanom! Oprócz podziękowań materialnych i zamieszczenia loga na stronie, otrzymasz możliwość zam...
1961 zł
Zakończona

Wpłaty 93

 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AK
Aleksandra Kopycińska
71 zł
MT
Monika Tatka
15 zł
J2
j23
ukryta
 
Dane ukryte
14 zł
AB
Agnieszka Bąk
28 zł
 
Dane ukryte
49 zł
 
Dane ukryte
ukryta
PL
Paweł Lech
28 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków