Opis zrzutki

Pandemia koronawirusa sparaliżowała możliwość koncertowania i grania spektakli w całej Polsce, tym samym wykluczając z dostępu do kultury osoby starsze oraz dzieci mieszkające w placówkach opiekuńczych i wychowawczych. Przyzwyczailiśmy się już do licznych wydarzeń online, ale pamiętajmy, że nie każdy ma możliwość oglądania na swoim komputerze czy smartfonie. To zupełnie inna forma korzystania z dóbr kultury do której trudno nam się przyzwyczaić. Dlatego Stowarzyszenie Operetka Wrocławska znalazło sposób na bezpieczne, alternatywne i oryginalne dotarcie z projektami społeczno-kulturalnymi w dobie epidemii. Zachęcamy Państwa do złożenia darowizny na poniżej opisane cele. Mamy nadzieję, że za sprawą znakomitych artystów uda nam się dotrzeć do tych, którzy naprawdę potrzebują dostępu do muzyki - która leczy duszę, koi i łagodzi obyczaje.


NA CO ZBIERAMY ŚRODKI?  • DRUGA SERIA WYDAWNICTW FONOGRAFICZNYCH "GALA OPERETKOWA". Tym razem chcielibyśmy nagrać płytę CD z najpiękniejszymi ariami i duetami operetkowymi, a następnie przesłać ją drogą pocztową do Domów Spokojnej Starości oraz Pomocy Społecznej. Chcielibyśmy, aby piękne dźwięki lekkiej odmiany opery sprawiły radość osobom tam przebywającym i stanowiły cenny materiał dydaktyczny dla opiekunów podczas zajęć terapeutycznych i kulturalnych!


  • MUZYCZNE CELE - cykl koncertów dla grup społecznych wykluczonych z kultury


  • KALENDARZE CHARYTATYWNE POŚWIĘCONE IDEI ADOPCJI ZWIERZĄT. Na każdym ze 160 koncertów na WYNOS! towarzyszą nam zawsze czworonogi. Serce rośnie, gdy widzi się, jak nasi mali przyjaciele wsłuchują się w dźwięki operetek. Chcielibyśmy wesprzeć dążenia polskich Fundacji i Stowarzyszeń opiekującymi się i broniącymi praw zwierząt. Poprzez wydanie pięknego kalendarza na 2022 rok promować ideę adopcji oraz godnego traktowania pupili.


PROJEKTY SPOŁECZNO-KULTURALNE

Muzyczne CELE to wartościowy cykl koncertów odbywających się dla grup wykluczonych społecznie oraz z dostępu do dóbr kultury, przebywających w domach dziecka oraz korzystających z opieki domów pomocy społecznej. Wydarzenia planujemy w większości tego typu placówek na Dolnym Śląsku w 2021 roku. Formuła dostępności poprzez mobilną prezentację wydarzeń, pozwoli na dotarcie do odbiorców ze specjalnie dobraną ofertą kulturalną. Repertuar został dobrany z myślą o słuchaczu w każdym wieku. Zostaną zaprezentowane programy związane z polską piosenką dwudziestolecia międzywojennego, operą, operetką oraz musicalem. Wykonawcami koncertów są uznani artyści oraz pedagodzy pracujący na co dzień w instytucjach opiekuńczych. Realizacja zadania jest odpowiedzią na stan epidemii na świecie, jako odbudowa życia kulturalnego w oryginalnej i przystępnej formule. Spełnia także funkcję wspomagającą resocjalizację, edukację kulturalną i leczenie poprzez muzykę.

jf417bfb82c849aa.jpegPROJEKTY NAGRANIOWE

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska w niezwykłe trudnym okresie, jakim stała się ogólnoświatowa pandemia pamiętało o dolnośląskich Seniorach, oferując im bezpłatne wydawnictwo płytowe. Na płycie znalazło się 10 przebojów wykreowanych przez Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogga w nowych i oryginalnych aranżacjach Ivana Zhukova. Wykonawcami piosenek są: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski. Płyty kolportowane były w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Wrocławskim Centrum Seniora, Teatrze Scena Kamienica we Wrocławiu, a także przesłane pocztą do dolnośląskich UTW i organizacji senioralnych.


Z kolei  6 grudnia 2020 roku przygotowaliśmy spektakl online "Operetka dla dzieci", podczas którego najmłodsi widzowie mogli przenieś się w magiczny świat lekkiej odmiany opery, poznać tańce rodem z Persji, Wiednia, Węgier oraz poznać wiele ciekawostek związanych z tym gatunkiem. Wydarzenie transmitowane było na żywo na naszych Facebooku oraz stronie YouTube.

p8eeca2120dcc848.jpegaa7744a56183af14.jpeg


FESTIWALE OPERETKOWE

Cele regulaminowe Stowarzyszenia zakładają organizację festiwali operetkowych w różnych regionach Polski. Pierwszy taki festiwal w formule hybrydowej (ze względu na ogólnoświatową pandemię) z wielkim sukcesem odbył się w Żninie. Odbiorcami pośrednimi i bezpośrednimi było blisko 3000 słuchaczy. Z kolei w ramach Gali Jubileuszowych 65-lecia Operetki we Wrocławiu łącznie trzy koncerty z udziałem publiczności skupiły ponad 500 odbiorców. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

j60a2b99b1d01d31.jpeg

OPERETKA NA WYNOS!

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu pn. „Operetka na WYNOS!”. Wydarzenie to w dobie pandemii cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi bezpieczną możliwość oglądania i słuchania koncertów ze swoich okien i balkonów. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach w: Słupsku, Darłowie, Jarosławcu, Brzegu Dolnym, Pile, Opolu, Legionowie, Brześciu Kujawskim, Żorach, Oświęcimiu, Raciborzu, Ciechocinku, Środzie Wielkopolskiej oraz na terenie powiatów kamiennogórskiego, wrocławskiego, krakowskiego, kępińskiego, złotowskiego i ostrołęckiego. Łącznie ponad 160 koncertów! W kolejnych sezonach chcemy kontynuować projekt w różnych zakątkach Polski.

z011411019863259.jpeg
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 3

HK
Halina
100 zł
BS
Bozena Stypułkowska
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Wsparcie bez nagrody na działalność regulaminową - dziękujemy!
rozwiń

(pozostało 1000 z 1000)

Wybieram
Wpłać 30 zł i więcej
Notesik na drobne zapiski wraz z przesyłką

Nasz stowarzyszeniowy notesik, który może posłużyć na notatki, listę zakupów. Idealnie sprawdzi się do kieszeni lub torebki. Format A7

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 49 z 50)

Wybieram
Wpłać 50 zł i więcej
Płyta CD "Lata 20&30" wraz z przesyłką

Na płycie znalazło się 10 polskich przebojów dwudziestolecia międzywojennego, wykreowanych przez Eugeniusza Bodo, Hankę Ordonównę, Mieczysława Fogg w nowych i oryginalnych aranżacjach Ivana Zhukova. Wykonawcami piosenek są: Mariola Augustyn, Damian Domalewski, Tomasz Maleszewski.


rozwiń

(pozostało 100 z 100)

Wybieram
Wpłać 150 zł i więcej
Wsparcie na organizację wydarzeń w Domach Pomocy Społecznej, Domach Dziecka, Domach Opieki Seniora

Wspierając w ten sposób naszą organizacje dokładacie Państwo swoją cegiełkę do realizacji celów regulaminowych w postaci docierania z ofertą koncertowo-edukacyjną do grup społecznych wykluczonych z dostępu do dóbr kultury.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska planuje organizację koncertów i spektakli bezpośrednio w Domach Pomocy Społecznej, Domach Dziecka, czy Domach Opieki Seniora.

Za wybranie tej nagrody otrzymują Państwo dodatkowo notesik i naszą płytę.

rozwiń

(pozostało 500 z 500)

Wybieram
Wpłać 200 zł i więcej
ZOSTAŃ MECENASEM

Wspierając w ten sposób naszą organizacje dokładacie Państwo swoją cegiełkę do realizacji celów regulaminowych w postaci docierania z ofertą koncertowo-edukacyjną do grup społecznych wykluczonych z dostępu do dóbr kultury, projekty fonograficzne, a także działalność na rzecz promocji adopcji zwierząt.

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska planuje organizację koncertów i spektakli bezpośrednio w Domach Pomocy Społecznej, Domach Dziecka, czy Domach Opieki Seniora.

Za wybranie tej nagrody otrzymują Państwo dodatkowo:

- NOTES

- GADŻETY DLA DZIECI

- PŁYTĘ CD

rozwiń

(pozostało 15 z 15)

Wybieram
Wpłać 1800 zł i więcej
Ufunduj Koncert na WYNOS!

Możesz zostać DARCZYŃCĄ i ufundować KONCERT NA WYNOS! bezpośrednio dla wskazanej przez siebie instytucji lub organizacji (Dom Dziecka, Dom Pomocy Społecznej, placówka opieki nad osobami starszymi). Dotyczy do wydarzeń na terenie Dolnego Śląska. W przypadku lokalizacji poza tym województwem prosimy o wcześniejszy kontakt: [email protected]

rozwiń

(pozostało 10 z 10)

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

863 976 zrzutek

i zebrali

760 514 143 zł

A ty na co dziś zbierasz?