id: 9xuehk

Nowe życie dla królików laboratoryjnych

Nowe życie dla królików laboratoryjnych

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 067 323 zrzutki i zebrali 1 163 248 607 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W nowy rok wchodzimy z...kolejnymi królikami do uratowania! W laboratorium czeka 18 uszaków, które są już po doświadczeniach i muszą opuścić laboratorium. Staramy się ocalić je wszystkie - pomożesz nam w tej misji?


Jesteśmy jedyną fundacją w Polsce, która już od 7 lat odmienia rzeczywistość zwierząt wykorzystywanych w doświadczeniach. Współpracujemy ze środowiskiem naukowym, by wpływać na poprawę dobrostanu zwierząt laboratoryjnych, jesteśmy ich głosem i działamy systemowo dla ich dobra. Edukujemy także społeczeństwo na temat odpowiedniej opieki nad gryzoniami i królikami. Ale przede wszystkim - zajmujemy się adopcjami zwierząt z laboratoriów i w ten sposób uratowaliśmy już do tej pory ok. 5,5 tys. zwierząt!


Każdego miesiąca ogromna liczba zwierząt wykorzystywana jest w badaniach medycznych, farmakologicznych, spożywczych, chemicznych, czy uniwersyteckich. Gdy nie są już dłużej w badaniach "potrzebne" - uśmierca się je, ponieważ nie ma co z nimi zrobić. Duża część takich badań nie jest dla zwierząt szkodliwa, są po nich zdrowe i nadają się do adopcji, dlatego odbieramy je, by znaleźć im nowe domy i dać im szansę na drugie, lepsze życie.


W takiej właśnie sytuacji są króliki, które regularnie odbieramy z laboratoriów. Są po łagodnych doświadczeniach i dzięki nam trafiają do wspaniałych domów. Najpierw jednak wszystkie umieszczamy w naszych domach tymczasowych, gdzie oswajają się z nową rzeczywistością. Wszystkie kastrujemy, szczepimy, robimy im badania i jeśli trzeba - leczymy.

Uszaki spędzają w naszych domach tymczasowych minimum 2 miesiące, a czasem i dużo dłużej do czasu znalezienia im nowych domów. W tym czasie zaopatrujemy je w duuuużą ilość siana, ziół, karmy i smaczków.

Ratowanie zwierząt to nasza pasja, ale nie możemy tego robić bez Waszego wsparcia. Każda akcja królicza to dla nas koszty weterynaryjne i zaopatrzeniowe. Nie mamy żadnego finansowania, labiki odbieramy tylko dzięki Waszej pomocy. Nie ukrywamy też, że ostatnie ciężkie czasy nas również nie omijają i wzrastające ceny wszystkiego mocno nas dotykają...

Wpłać grosza na nasze królicze akcje, byśmy nadal mogli odmieniać los laboratoryjnych królików.


Każdego miesiąca pod naszą opiekę trafia kilkadziesiąt (a czasem nawet ponad 100!) zwierząt - królików, świnek morskich, szczurów i myszy. W 2023 roku uratowaliśmy 14 królików, czyli wszystkie, które zostały do nas zgłoszone przez laboraroria! Na ten moment (początek stycznia) dostaliśmy informację o 11 uszakach, które czekają w laboratorium na odbiór...A to dopiero początek roku...


Pomożesz?

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 45

MC
M Cz
20 zł
UB
Ula
30 zł
JG
Julia
50 zł
AG
Agata
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MI
Magdalena Majkowska
100 zł
BS
Karolina
10 zł
KH
Keks
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WF
Weronika
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!