id: 9yjk2n

Bezpieczna przyszłość naszych dzieci: Defibrylatory AED w szkołach Gdyni. Zlikwidujmy białe plamy AED w Gdyni

Bezpieczna przyszłość naszych dzieci: Defibrylatory AED w szkołach Gdyni. Zlikwidujmy białe plamy AED w Gdyni

Nasi użytkownicy założyli 1 068 722 zrzutki i zebrali 1 166 301 192 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Tytuł projektu:"Bezpieczna przyszłość naszych dzieci: Defibrylatory AED w szkołach Gdyni"

Krótka charakteryzacja projektu:

W Fundacji Sebastiana Ody staramy się zapewnić bezpieczeństwo uczniom w naszym mieście, w Gdyni. Naszym celem jest zakup i instalacja defibrylatorów AED w około 125 placówkach edukacyjnych, gdzie naukę pobiera łącznie ponad 33 400 uczniów. To ważne przedsięwzięcie, które może uratować życie.


Dlaczego to jest ważne?

Chociaż opieka medyczna w naszym kraju jest na wysokim poziomie, to dostępność defibrylatorów AED i odpowiedniego przeszkolenia personelu edukacyjnego w ich użyciu pozostawia wiele do życzenia. Szczególnie jest to zauważalne w przypadku szkół dla klas IV-VII, gdzie temat resuscytacji jest uwzględniany w programie nauczania ale de facto nie wprowadzony do zajęć.


Nasza misja:

  1. Zakup defibrylatorów AED: Nasz projekt zakłada zakup i instalację defibrylatorów AED w każdej z 125 placówek edukacyjnych w Gdyni. Chcemy, aby każda szkoła była gotowa na wypadek nagłego zatrzymania krążenia.
  2. Przeszkolenie kadry szkolnej: Nie wystarczy tylko posiadać defibrylator, ważne jest również, aby personel edukacyjny wiedział, jak go używać. Dlatego chcemy przeszkolić nauczycieli i pracowników szkół w obszarze pierwszej pomocy i obsługi AED/Life Vac.
  3. Wsparcie w doborze sprzętu: Wiemy, że wybór odpowiedniego sprzętu medycznego może być trudny. Chcemy zapewnić szkołom fachowe wsparcie w doborze sprzętu oraz dostarczyć apteczki i narzędzia medyczne, takie jak LifeVac, które mogą być niezbędne w sytuacjach nagłego zagrożenia życia.
  4. Aktualne wytyczne medyczne: W dziedzinie medycyny ratunkowej zmieniają się zalecenia i wytyczne. Nasza fundacja chce utrzymywać na bieżąco szkoły w kwestii aktualnych standardów i procedur medycznych.


Dlaczego to jest innowacyjne?

Nasz projekt wyróżnia się tym, że nie próbujemy naprawiać systemu, ale raczej dajemy nauczycielom narzędzia i wiedzę, które pozwolą im lepiej wykonywać swoją pracę. Chcemy, aby nauczyciele czuli się pewnie w udzielaniu pierwszej pomocy i obsłudze defibrylatorów, co zwiększy szanse samych zainteresowanych (czyli nas wszystkich, Gdynian) na skuteczną pomoc w nagłych sytuacjach. W Gdyni posiadamy 125 placówek edukacyjnych a ich rozmieszczenie jest na tyle gęste, że w nagłych wypadkach szkolne AED mogą służyć jako wsparcie do udzielania pierwszej pomocy również dla mieszkańców Gdyni. Na chwile obecną jedynie 9 szkół jest wyposażone w defibrylatory AED a oznacza to, że z 33 tys 400 dzieci tylko bardzo mała część (7%) znajduje się w ich zasięgu.


Jak możesz pomóc?

Jesteśmy przekonani, że wspólnie możemy uczynić nasze szkoły bezpieczniejszymi miejscami do nauki i spędzania większej części dnia dla naszych dzieci. Każda wpłata w ramach naszej zrzutki przyczyni się do zakupu defibrylatorów, przeszkolenia personelu i dostarczenia niezbędnego sprzętu medycznego. Dzięki Twojej pomocy możemy dać naszym dzieciom szansę na bezpieczną i zdrową przyszłość.

Dołącz do nas i wesprzyj nasz projekt "Bezpieczna przyszłość naszych dzieci: Defibrylatory AED w szkołach Gdyni". Razem możemy zdziałać wiele. Razem możemy uratować życie.


Sprawdź ile jest w Gdyni defibrylatorów ;

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0jMMhethtBJYpMmq13fgC6HWDG5awp62Q2xfRuEd4MGfnue3HEr9k6jbQ1oYc2N2ol&id=100094631148335&sfnsn=mo

W szkołach w Gdyni na 125 placówek tylko 9 (dziewięć) posiada na stanie defibrylator...


Dziękujemy Ci za wsparcie naszego projektu. Zapraszamy na nasz profil na www.facebook.com/FundacjaSebastianaOdy , gdzie możesz śledzić postępy naszej pracy i dowiedzieć się o innych inicjatywach.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 1

**
Małgorzata
30 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!