id: 9ypzrb

KATOLICY NA ULICY 2022

KATOLICY NA ULICY 2022

Nasi użytkownicy założyli 1 167 452 zrzutki i zebrali 1 215 068 072 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Inicjatywa "Katolicy na Ulicy" organizowana jest od wielu lat. Początki sięgają 1999 roku, kiedy to z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna pod tym właśnie hasłem. Od tego czasu wpisała się ona na stałe w trójmiejski kalendarz. Przez większość czasu spotykaliśmy się na Długim Targu w Gdańsku.


Tym razem spotkamy się na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie. Rdzeniem tegorocznej edycji będzie modlitwa uwielbienia prowadzona przez diakonię muzyczną w muszli koncertowej. Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć Dobra Nowinę oraz świadectwa nawrócenia. Poza sceną w trakcie wydarzenia będą posługiwać grupy: ewangelizatorów oraz modlitwy wstawienniczej. Wydarzenie przebiega pod patronatem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego. Patronami medialnymi są: Gość Niedzielny Gdańsk oraz Radio Plus Gdańsk. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”.


Hasłem tegorocznej edycji KNU są słowa: „Gdziekolwiek pójdziesz”. Zostały zaczerpnięte z Księgi Rut. Możemy je rozumieć dwojako. Po pierwsze Bóg chce towarzyszyć Ci w życiu, chce wspierać Cię na drodze Twojego życia, ponieważ jest Bogiem kochającym. Niezależnie od tego, jakich dokonasz wyborów On jest z Tobą i jest gotowy Cię wesprzeć. Czy chcesz Mu zaufać, odkryć plan, który ma na twoje życie i dać się poprowadzić? Po drugie możemy to hasło odnieść do człowieka, który został pociągnięty przez Jezusa swoją miłością i w geście ufności zawierzył Mu swoje życie. Jest gotowy podążać za nim, jak uczniowie. W efekcie staje się apostołem, który idzie tam, gdzie jest posłany. Przypomina to hasło tegorocznego roku duszpasterskiego: „Posłani, by głosić”.


Na co zbieramy?

„Katolicy na ulicy" to wielkie święto katolików, które nie z przypadku odbywa się właśnie w Boże Ciało, kiedy to Chrystus wychodzi z kościołów na nasze ulice. W ten radosny sposób chcemy realizować zadanie postawione nam w roku duszpasterskim „Posłani, by głosić”, a Twoja pomoc sprawi, że będziesz razem z nami współorganizatorem tego pięknego dzieła. Potrzebujemy środków finansowych przede wszystkim na nagłośnienie i obsługę techniczną sceny, a także na plakaty, wystrój i ochronę. To wszystko będzie możliwe dzięki Tobie!


Więcej na:

Strona Szkoły Nowej Ewangelizacji

Profil KNU na FB


Z ubiegłych lat:Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
48 zł
AD
Ada
ukryta
DB
D.B
300 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
300 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!