Opis zrzutki

Inicjatywa "Katolicy na Ulicy" organizowana jest od wielu lat. Początki sięgają 1999 roku, kiedy to z okazji wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II na Wybrzeżu odbyła się pierwsza ewangelizacja uliczna pod tym właśnie hasłem. Od tego czasu wpisała się ona na stałe w trójmiejski kalendarz. Przez większość czasu spotykaliśmy się na Długim Targu w Gdańsku.


Tym razem spotkamy się na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie. Rdzeniem tegorocznej edycji będzie modlitwa uwielbienia prowadzona przez diakonię muzyczną w muszli koncertowej. Oprócz tego będziemy mogli usłyszeć Dobra Nowinę oraz świadectwa nawrócenia. Poza sceną w trakcie wydarzenia będą posługiwać grupy: ewangelizatorów oraz modlitwy wstawienniczej. Wydarzenie przebiega pod patronatem ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego. Patronami medialnymi są: Gość Niedzielny Gdańsk oraz Radio Plus Gdańsk. Całość organizuje Katolickie Stowarzyszenie Gdańskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji „Jezus Żyje”.


Hasłem tegorocznej edycji KNU są słowa: „Gdziekolwiek pójdziesz”. Zostały zaczerpnięte z Księgi Rut. Możemy je rozumieć dwojako. Po pierwsze Bóg chce towarzyszyć Ci w życiu, chce wspierać Cię na drodze Twojego życia, ponieważ jest Bogiem kochającym. Niezależnie od tego, jakich dokonasz wyborów On jest z Tobą i jest gotowy Cię wesprzeć. Czy chcesz Mu zaufać, odkryć plan, który ma na twoje życie i dać się poprowadzić? Po drugie możemy to hasło odnieść do człowieka, który został pociągnięty przez Jezusa swoją miłością i w geście ufności zawierzył Mu swoje życie. Jest gotowy podążać za nim, jak uczniowie. W efekcie staje się apostołem, który idzie tam, gdzie jest posłany. Przypomina to hasło tegorocznego roku duszpasterskiego: „Posłani, by głosić”.


Na co zbieramy?

„Katolicy na ulicy" to wielkie święto katolików, które nie z przypadku odbywa się właśnie w Boże Ciało, kiedy to Chrystus wychodzi z kościołów na nasze ulice. W ten radosny sposób chcemy realizować zadanie postawione nam w roku duszpasterskim „Posłani, by głosić”, a Twoja pomoc sprawi, że będziesz razem z nami współorganizatorem tego pięknego dzieła. Potrzebujemy środków finansowych przede wszystkim na nagłośnienie i obsługę techniczną sceny, a także na plakaty, wystrój i ochronę. To wszystko będzie możliwe dzięki Tobie!


Więcej na:

Strona Szkoły Nowej Ewangelizacji

Profil KNU na FB


Z ubiegłych lat:Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 34

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

893 025 zrzutek

i zebrali

835 310 162 zł

A ty na co dziś zbierasz?