id: 9zp3ec

BRONIMY POLSKIEGO MUNDURU - na inicjowanie postępowań karnych

BRONIMY POLSKIEGO MUNDURU - na inicjowanie postępowań karnych

Nasi użytkownicy założyli 1 065 867 zrzutek i zebrali 1 160 411 743 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności25

 • Sąd Rejonowy w Sokółce w poniedziałek uznał dziennikarza TOK FM Piotra Maślaka za winnego zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Reporter porównał ich we wpisie na Twitterze do esesmanów. Sąd orzekł 3 tys. zł nawiązki i warunkowo umorzył postępowanie na rok. Dziennikarz zapowiedział apelację, nie wykluczyła jej też prokuratura. 


  W tej sprawie jako fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu wysyłaliśmy zawiadomienie do prokuratury. 

  At9ZwN4FhjWlMRh3.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

W ciągu ostatnich tygodni obserwujemy eskalację wojny hybrydowej, którą Białoruś prowadzi przeciwko Polsce. Tłumy (aktualnie po 400-700 dziennie) migrantów próbują się dostać na terytorium naszego kraju. Przylatują oni na Białoruś opłacając przemytników, otrzymują białoruską wizę turystyczną a następnie są kierowani przez białoruskie służby do nielegalnego przekroczenia granicy. To nie są chcą "uchodźcy", to ludzie z państw afrykańskich i azjatyckich, którzy są migrantami ekonomicznymi, w większości przypadku - w ich państwach nie toczy się konflikt zbrojny. Polska nie ma obowiązku ich wpuszczać, mamy za to obowiązek pilnowania naszej granicy, przeciwdziałania nielegalnej migracji i zapewnienia bezpieczeństwa Polakom (zobacz jak zachowują się migranci na granicy WIDEO).Od tygodni polscy żołnierze, wojska obrony terytorialnej, strażnicy graniczni, policjanci pilnują Polski. Niestety przez część naszego społeczeństwa są atakowani w sposób skrajnie obrzydliwy. Jako fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu postanowiliśmy rozpocząć akcję: "BRONIMY POLSKIEGO MUNDURU", polegającą na inicjowaniu postępowań karnych wobec osób, które dopuściły się znieważenia funkcjonariuszy publicznych.


p312292445e5810d.jpeg

Mamy pierwsze rezultaty:


Władysław Frasyniuk z zarzutami.

Prokuratura postawiła zarzuty Władysławowi Frasyniukowi po tym, jak w telewizji nazwał żołnierzy patrolujących polsko-białoruską granicę "śmieciami". Stwierdził też wówczas, że mundurowi "plują na wartości". Zachowanie Frasyniuka godzi w honor i szacunek należne funkcjonariuszom publicznym, a także prowadzi do antagonizowania społeczeństwa wobec żołnierzy Wojska Polskiego. Działanie sprawcy szkaluje również pamięć poległych żołnierzy podczas zagranicznych misji.
Ruszyło śledztwo ws. Marty Lempart

Pod koniec października jako zawiadamiający - fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu, otrzymaliśmy z Prokuratury zawiadomienie o wszczęciu śledztwa w sprawie możliwości popełnienia przestępstwa przez Martę L. polegającego na znieważeniu funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas manifestacji mającej miejsce w Warszawie.Zawiadomienie ws. Bartosza Kramka

Na łamach "Gazety Wyborczej" w artykule "Natychmiast po pogrzebie mamy pojechał na granicę pomagać potrzebującym" z dnia 29 października 2021 r. Bartosz Kramek znieważył funkcjonariuszy publicznych słowami: 📛 "Zbrodnicza działalność rządu i służb" 📛 "Działania polskich służb są, po pierwsze, bezprawne, po drugie zbrodnicze. To zatrzymanie jest pozbawione jakichkolwiek podstaw i potwierdza, że organy polskiego państwa będą prześladować aktywistów ratujących ludzi przed śmiercią. [...] Na ławie oskarżonych powinni zasiąść prawdziwi przestępcy; Morawiecki, Kamiński z Wąsikiem, Błaszczak i komendant główny Straży Granicznej".


W tej sprawie oczekujemy na działania prokuratury.

v9d5d634167e693f.jpeg


Podobnych zawiadomień złożyliśmy kilka. Widząc skrajną eskalację agresji słownej wymierzonej wobec polskich mundurowych chcemy rozpocząć szeroką akcję wykrywania znieważeń i inicjowania postępowań przed organami ścigania wobec osób, które atakują naszych bohaterów, ludzi, którzy z narażeniem własnego życia pilnują naszych granic.


Dotychczasowe nasze działania były prowadzone na zasadzie wolontariatu, dziś chcemy podpisać umowę z kancelarią prawną, która będzie wysyłać zawiadomienia i reprezentować naszą fundację przed organami ścigania. Zachęcamy do wsparcia.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 649

preloader

Komentarze 16

 
2500 znaków