id: a24htb

Krzysztof „Herkules” Sawczuk

Krzysztof „Herkules” Sawczuk

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
45 444 zł 
z 20 000
227%
zakończona
04.04.2021r
627
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 916 800 zrzutek i zebrali 884 310 765 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dla Krzysztofa Herkulesa Sawczuka – na nowe życie

 

W 2004 r. i 2006 r. Lidia Duda, reżyserka znakomitych filmów dokumentalnych zrealizowała opowieść o Krzysztofie „Herkulesie” Sawczuku – 12-latku, który sprzedając złom i węgiel z hałd, utrzymuje bezrobotnych rodziców. Mimo postępującej choroby oczu i porażenia mózgowego, Herkules staje się głównym żywicielem rodziny. Po 17 latach od tamtych wydarzeń dziennikarz Interii odnalazł „Herkulesa”, by pokazać, jak potoczyły się jego dalsze losy.

Dziś Krzysztof Sawczuk mieszka w jednopokojowym mieszkaniu socjalnym w Bytomiu. Jego warunki bytowe są bardzo złe. Krzysztof żyje wyłącznie z renty. Z uwagi na swoje kalectwo, ciężko jest mu znaleźć pracę.

Zbieramy na remont lokum Krzysztofa oraz na wizyty u lekarza ortopedy i stomatologa.

Jak żyje dziś Krzysztof Sawczuk można zobaczyć w reportażu wideo:

https://menway.interia.pl/styl-zycia/news-ciezkie-zycie-sie-zrobilo-herkules-17-lat-pozniej,nId,5079870HERKULES PORUSZYŁ SERCA POLAKÓW:


https://menway.interia.pl/styl-zycia/news-herkules-poruszyl-serca-polakow-dziekujemy-za-wasza-pomoc,nId,5092121?fbclid=IwAR3U9Eg1h0Jy8-P_tSTK-karLgay66KTe-Ccin_Pl976Qzr8FYtCw6wu8QMy7290fef5d87d33e.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 627

preloader

Komentarze 33

 
2500 znaków
 • DD
  Darek Dz.

  Wszystkiego dobrego!

  100 zł
 • M N

  Trzymam za Ciebie kciuki 💪🤗

  50 zł
 • Daria Greń-Górny

  Panie Damianie, Panie Łukaszu, bardzo dziękujemy za waszą ofiarność. Jesteście wspaniali.

 • Damian Grzanka

  Szanowni Państwo, Założyliśmy konto na Instagramie, gdzie można obserwować realizację celów zakładanych w związku ze zbieraniem funduszy na rzecz Krzysztofa na portalu zrzutka. Aby odszukać wyżej wymienione konto należy na Instagramie wpisać: herkules.zrzutka

 • Sergiusz Smagieł

  Czy coś wiadomo? Kontaktował się ktoś z Krzysiem?

  • Damian Grzanka

   Witam Panie Sergiuszu.

  • Damian Grzanka

   Byliśmy już u Krzyśka z Panem Łukaszem najpierw w piątek, następnie w sobotę. Na chwilę obecną dość sporo z zakładanych celów udało nam się poustalać. Mieszkanie, w którym żyje zostało już opróżnione. We wtorek przychodzi Pan, który ma zająć się remontem jego lokum celem zerwania linoleum z podłogi i przygotowaniem pod dalsze prace. Dziś dzięki pomocy siostry Krzysia - Wioletty oraz Jego cioci - Anety, udało się "wyprostować" kwestie rachunków za prąd, który niedawno został Mu niestety odłączony. Jutro Pani Wioletta ma plan udać się z Krzyśkiem do dentysty/protetyka aby zdiagnozować metodą jaką będzie wyleczone jego uzębienie. W sobotę pojechaliśmy z Krzyśkiem do centrum Bytomia na zakupy odzieżowe pierwszej potrzeby. Także powoli krok po kroku wszystkie nasze założenia staramy się realizować. Oczywiście chcieliśmy z Łukaszem Piątkiem z tego miejsca podziękować za bardzo duże wsparcie zarówno finansowe wszystkim, którzy do tej pory wpłacili pieniądze, jak również a może przede wszystkim Jego siostrze i cioci. Bez nich naprawdę ciężko by nam było coś wskórać, gdyż zaróno ja jak i Łukasz na codzień nie mamy możliwości doglądania sytuacji na miejscu bo obydwoje pracujemy. To chyba na ten moment tyle. Będziemy starali się na bieżąco informować o wszystkim co nam się wszystkim do tej pory udało zrobić dla Krzyśka. Pozdrawiamy !

  • Sergiusz Smagieł

   Damian Grzanka dziękuje za odpowiedź, bardzo mnie cieszy że udzielana jest pomoc Krzyśkowi, mam nadzieje że będzie tylko lepiej, czekam na więcej informacji! Pozdrawiam!

  • Radek Werpicki

   Sergiusz SmagŚmiech na sali, idioci .. Ludzie naprawdę potrzebują pomocy a wy zbieracie pieniądze na człowieka który kradnie z biedronki,otwiera wagony i kradnie węgiel.. Człowieka który nie chce żadnej pracy . Porażenie mózgowe? To mają ludzie którzy wpłacają pieniądze... I redaktor który wspomaga patologie.. Znałem tego człowieka przez rok może dwa, proponowałem mu pracę za średnią krajową w fabryce amortyzatorów,gdzie biorą każdego! Ale Krzysiek woli zbierać puszki i kraść węgiel, na głupiego wygląda ale piwnice obrobi ci jak profesjonalista Pytania? Tak Krzysiek ma pytania Chcesz węgiel kupić? Pozycz 2 złote.. Spytajcie sąsiadów ... Idioci i kretyni ...ieł

  • Monika

   Proszę włączyć myślenie - ten chłopak wyrósł w patologicznych warunkach i nie potrafi funkcjonować normalnie bo nikt go tego nie nauczył.zbiorka jest po to by go wyciągnąć z tego bagna i pokazać jak żyć inaczej.

  • Jakub Wisowski

   Sergiusz Smagieł to Pan był tym dobrym człowiekiem z filmu co pomagał Krzyśkowi?

  • Fundacja im. Jana Palucha

   Jakub Wisowski również jesteśmy ciekawi.