id: a24htb

Krzysztof „Herkules” Sawczuk

Krzysztof „Herkules” Sawczuk

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
42 820 zł 
z 20 000 zł
214%
zakończona 04.04.2021r
582 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Dla Krzysztofa Herkulesa Sawczuka – na nowe życie

 

W 2004 r. i 2006 r. Lidia Duda, reżyserka znakomitych filmów dokumentalnych zrealizowała opowieść o Krzysztofie „Herkulesie” Sawczuku – 12-latku, który sprzedając złom i węgiel z hałd, utrzymuje bezrobotnych rodziców. Mimo postępującej choroby oczu i porażenia mózgowego, Herkules staje się głównym żywicielem rodziny. Po 17 latach od tamtych wydarzeń dziennikarz Interii odnalazł „Herkulesa”, by pokazać, jak potoczyły się jego dalsze losy.

Dziś Krzysztof Sawczuk mieszka w jednopokojowym mieszkaniu socjalnym w Bytomiu. Jego warunki bytowe są bardzo złe. Krzysztof żyje wyłącznie z renty. Z uwagi na swoje kalectwo, ciężko jest mu znaleźć pracę.

Zbieramy na remont lokum Krzysztofa oraz na wizyty u lekarza ortopedy i stomatologa.

Jak żyje dziś Krzysztof Sawczuk można zobaczyć w reportażu wideo:

https://menway.interia.pl/styl-zycia/news-ciezkie-zycie-sie-zrobilo-herkules-17-lat-pozniej,nId,5079870HERKULES PORUSZYŁ SERCA POLAKÓW:


https://menway.interia.pl/styl-zycia/news-herkules-poruszyl-serca-polakow-dziekujemy-za-wasza-pomoc,nId,5092121?fbclid=IwAR3U9Eg1h0Jy8-P_tSTK-karLgay66KTe-Ccin_Pl976Qzr8FYtCw6wu8QMy7290fef5d87d33e.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 582

 
Dane ukryte
2 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
EZ
Elzbieta Zarzycka
500 zł
PG
Piotr Gryglicki
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
JK
Joanna Kaldonska
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 29

 
2500 znaków
 • Daria Greń-Górny

  Panie Damianie, Panie Łukaszu, bardzo dziękujemy za waszą ofiarność. Jesteście wspaniali.

 • Damian Grzanka

  Szanowni Państwo, Założyliśmy konto na Instagramie, gdzie można obserwować realizację celów zakładanych w związku ze zbieraniem funduszy na rzecz Krzysztofa na portalu zrzutka. Aby odszukać wyżej wymienione konto należy na Instagramie wpisać: herkules.zrzutka

 • Sergiusz Smagieł

  Czy coś wiadomo? Kontaktował się ktoś z Krzysiem?

  • Damian Grzanka

   Witam Panie Sergiuszu.

  • Damian Grzanka

   Byliśmy już u Krzyśka z Panem Łukaszem najpierw w piątek, następnie w sobotę. Na chwilę obecną dość sporo z zakładanych celów udało nam się poustalać. Mieszkanie, w którym żyje zostało już opróżnione. We wtorek przychodzi Pan, który ma zająć się remontem jego lokum celem zerwania linoleum z podłogi i przygotowaniem pod dalsze prace. Dziś dzięki pomocy siostry Krzysia - Wioletty oraz Jego cioci - Anety, udało się "wyprostować" kwestie rachunków za prąd, który niedawno został Mu niestety odłączony. Jutro Pani Wioletta ma plan udać się z Krzyśkiem do dentysty/protetyka aby zdiagnozować metodą jaką będzie wyleczone jego uzębienie. W sobotę pojechaliśmy z Krzyśkiem do centrum Bytomia na zakupy odzieżowe pierwszej potrzeby. Także powoli krok po kroku wszystkie nasze założenia staramy się realizować. Oczywiście chcieliśmy z Łukaszem Piątkiem z tego miejsca podziękować za bardzo duże wsparcie zarówno finansowe wszystkim, którzy do tej pory wpłacili pieniądze, jak również a może przede wszystkim Jego siostrze i cioci. Bez nich naprawdę ciężko by nam było coś wskórać, gdyż zaróno ja jak i Łukasz na codzień nie mamy możliwości doglądania sytuacji na miejscu bo obydwoje pracujemy. To chyba na ten moment tyle. Będziemy starali się na bieżąco informować o wszystkim co nam się wszystkim do tej pory udało zrobić dla Krzyśka. Pozdrawiamy !

  • Sergiusz Smagieł

   Damian Grzanka dziękuje za odpowiedź, bardzo mnie cieszy że udzielana jest pomoc Krzyśkowi, mam nadzieje że będzie tylko lepiej, czekam na więcej informacji! Pozdrawiam!

  • Radek Werpicki

   Sergiusz SmagŚmiech na sali, idioci .. Ludzie naprawdę potrzebują pomocy a wy zbieracie pieniądze na człowieka który kradnie z biedronki,otwiera wagony i kradnie węgiel.. Człowieka który nie chce żadnej pracy . Porażenie mózgowe? To mają ludzie którzy wpłacają pieniądze... I redaktor który wspomaga patologie.. Znałem tego człowieka przez rok może dwa, proponowałem mu pracę za średnią krajową w fabryce amortyzatorów,gdzie biorą każdego! Ale Krzysiek woli zbierać puszki i kraść węgiel, na głupiego wygląda ale piwnice obrobi ci jak profesjonalista Pytania? Tak Krzysiek ma pytania Chcesz węgiel kupić? Pozycz 2 złote.. Spytajcie sąsiadów ... Idioci i kretyni ...ieł

  • Monika

   Proszę włączyć myślenie - ten chłopak wyrósł w patologicznych warunkach i nie potrafi funkcjonować normalnie bo nikt go tego nie nauczył.zbiorka jest po to by go wyciągnąć z tego bagna i pokazać jak żyć inaczej.

 • Mateusz Łagiewski

  Hey. Widziałem reportaże naście lat temu i byłem w jego wieku,teraz znowu przyszło mi je obejrzeć wraz z tym nowym. N8e mogłem powstrzymać łez,a i w robocie o tym wszystkim nie mogłem przestać myśleć. HERKULES TRZYMAJ SIĘ ,JESTEŚ SUPER GOŚĆ O WIELKIM SERCU !!! Samemu mnie nie stać,żeby na dzień dzisiejszy Tobie dużo pomóc ale chociaż te paręnaście złotych... Pozdtawiam Cię serdecznie i życzę powodzenia i szczęścia oraz dobrego życia na które tak bardzo zasługujesz !

  • Radek Werpicki

   Śmiech na sali, idioci .. Ludzie naprawdę potrzebują pomocy a wy zbieracie pieniądze na człowieka który kradnie z biedronki,otwiera wagony i kradnie węgiel.. Człowieka który nie chce żadnej pracy . Porażenie mózgowe? To mają ludzie którzy wpłacają pieniądze... I redaktor który wspomaga patologie.. Znałem tego człowieka przez rok może dwa, proponowałem mu pracę za średnią krajową w fabryce amortyzatorów,gdzie biorą każdego! Ale Krzysiek woli zbierać puszki i kraść węgiel, na głupiego wygląda ale piwnice obrobi ci jak profesjonalista Pytania? Tak Krzysiek ma pytania Chcesz węgiel kupić? Pozycz 2 złote.. Spytajcie sąsiadów ... Idioci i kretyni ...

 • M
  M.S

  Dajcie znać co udało się zdziałać po zakończeniu pomocy. Mimo fajnej kwoty którą już udało się zebrać to w przypadku próby pomocy ortopedycznej to może być ciągle zbyt mało.

  300 zł
 • Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

852 629 zrzutek

i zebrali

738 437 367 zł

A ty na co dziś zbierasz?