Ocalić Mehmeta! ID: a2u4ja

Ocalić Mehmeta! ID: a2u4ja

8 055 zł z 10 000 zł

80%

8 055 zł

8 055 zł

z 10 000 zł

5 dni

5 dni

do końca

176

176

wspierających
80%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

  • Kochani! Aktualna nieobecność ojca w domu (wyjazdowa praca tymczasowa), pozwoliła Mehmetowi na zabranie różnych dokumentów i uregulowanie swoich spraw na uczelni w Turcji, która to z uwagi na covid pracuje w ograniczonym zakresie. Jest plan na uzyskanie wizy studenckiej i kroki w kierunku rozpoczęcia studiów magisterskich. Staram się teraz pisać jak najogólniej, bo pomimo wcześniejszego mojego i Mehmeta przekonania o bezpieczeństwie i braku zagrożenia z takiej internetowej zbiórki w Polsce, publikacji zdjęć, postów itp. to jednak informacje dotarły już do niektórych znajomych chłopaka w Adiyamanie. Zanim staną się przedmiotem plotek i wpadną w oczy ludzi nieprzychylnych, na prośbę Mehmeta "zamazuje" twarz na zdjęciach. Oczywiście będę dalej pisał o podejmowanych krokach pomocowych, ale z pewnym opóźnienie tak by nie można mu było tym już zaszkodzić. Dziękuję!

    Czytaj więcej
  • Kochani! Dziękuję! Dziękuję! Dziękuję! Wasze wsparcie przerosło moje najśmielsze oczekiwania. Dzięki Wam i kontaktom od Was udało mi się ustalić że wiza turystyczna to najmniej fortunny wybór obecnie w dobie covid, dlatego szukamy innych skutecznych rozwiązań. Załatwianie formalności przez Mehmeta będzie związane z podróżą i pobytem w Ankarze lub Istambule, najbardziej prawdopodobna opcja szybkiego wydostania go to kontynuacja studiów w Europie, a to następne koszty, o których nie myślałem zakładając zbiórkę. Zatem mamy na co zbierać dalej, podbijam kwotę! W aktualnościach będę pisał na co wydajemy każdą zebraną tu złotówkę.

    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Homofobia zabija nie tylko po cichu, czasem dosłownie rękoma własnego ojca!


Od kilku dni jestem wstrząśnięty sytuacją naszego kurdyjskiego przyjaciela. Umówił się na randkę która prawdopodobnie była prowokacją, został pobity, 3 dni spędził w szpitalu, policja poinformowała o pobiciu i o jego gejowskiej randce rodzinę. Rodzina jest w rozpaczy, ale nie z powodu obrażeń syna, ale z tego jak określiła rodzona matka „ że wszyscy przez ciebie pójdziemy do piekła”, zdobyła się jednak na szczerą poradę - „Uciekaj!”, bo ojciec z bratem będzie musiał cię zabić by ratować honor naszej rodziny... Zabójstwa honorowe są oczywiście nielegalne w Turcji, ale presja wiejskiej społeczności gdzieś na prowincji nieopodal miasta Adiyaman jest silniejsza od świeckiego prawa. Mehmet uciekł z domu i ukrywa się przed ojcem. Mehmet to wiecznie uśmiechnięty 23 letni turecki Kurd, miałem szczęście i przyjemność poznać go podczas jego pobytu w Radomiu, w ramach programu Erasmus, szybko zdobył serca wielu moich przyjaciół i całej rodziny. Proszę pomóż zapewnić bezpieczeństwo Mehmetowi. Zbieramy w pierwszej kolejności na wizę turystyczną i bilet do Polski, na ten cel Mehmet potrzebuje około 500 euro. Następnie chciałbym uzbierać kolejne 500 euro by ułatwić mu start zanim znajdzie pracę, opłacić pomoc prawną i zalegalizować pobyt w UE.


Proszę pomóż stworzyć Mehmetowi (nowe) życie!

Wpłacający176

A
aleszczynska
1 000 zł
K
Klaudia Banaszkiewicz
300 zł
RR
Romek Romek
250 zł
KK
Kacper Kuliński
200 zł
KK
Karol Kozieł
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
R
Robert
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
P
Przyjaciele z Plant
100 zł
EM
Emil Mirowski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

558 137 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?