id: a2u4ja

Ocalić Mehmeta!

Ocalić Mehmeta!

Nasi użytkownicy założyli 1 189 441 zrzutek i zebrali 1 253 252 882 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Kochani Darczyńcy!

  Zgłosiło się do mnie mnóstwo osób gotowych pomóc, wiele z nich pomogła uruchamiając swoje kontakty w Polsce i zagranicą.

  Udało się załagodzić konflikt w domu między innymi dzięki interwencji lokalnej organizacji LGBT oraz pochodzącego z tych samych terenów co Mehmet Kurda mieszkającego dziś w Warszawie. Wszystko wskazuje że dziś już życie Mehmeta nie jest zagrożone i stało się to dzięki Waszej pomocy, dzięki Waszym wpłatom dostał bezpieczeństwo, mógł uciec i się ukrywać.

  Covid mocno pokrzyżował plan ściągnięcia Mehmeta do Europy. To co wydawało się wysoce prawdopodobne, okazało się prawie niemożliwe. Obecnie wizy studenckie do Polski otrzymują osoby kontynuujące studia a nie rozpoczynające je, ponadto wiele uczelni przeszło na tryb online i przyjazd do Polski nie jest nawet w tym wypadku wymagany.

  Po krótkim pobycie w Izmirze wrócił na wschód, brat poprosił go by zajął się chorującą wtedy matką, Mehmet się zgodził. Nie chciał wracać do dużego miasta, nie chciał też zostawać w domu na nowych warunkach – szybkie znalezienie żony i ślub. Z pomocą przyszła wspierająca go ciotka zaoferowała mu dom na wsi, dom jest do remontu jednak Mehmeta to nie zniechęca. Od zawsze ciągnęło go do natury i rolnictwa, chyba jako jedyny student jako „pamiątki” po Erasmusie w Radomiu do Turcji zabrał nasiona warzyw i kwiatów, nawet w akademiku hodował paprykę i pomidory na parapecie :)

  Dotychczas przekazałem Mehmetowi około 4500 PLN z zebranej kwoty, pieniądze te wydawał od sierpnia na tzw „życie” na gigancie w okolicach Adyamanu, podróż i „życie” w Izmirze, ubrania (na początku niewiele zabrał z domu), dla matki zakupił lekarstwa, środki czystości oraz produkty spożywcze. To co mu pozostało zainwestował w tworzenie gospodarstwa, zakupił kilka kur i indyków oraz paszę dla nich, ma plan by utrzymywać się z hodowli drobiu, produkcji jaj i płodów rolnych. Ci którzy go znają z pewnością nie są tym planem zaskoczeni :)


  Ze zbiórki zostało jeszcze około 4000 PLN, chciałbym przekazać te pieniądze Mehmetowi na realizację jego nowych planów. Jednak cel ten jest inny od pierwotnego dlatego jeśli ktoś z Was nie podziela mojego stanowiska, proszę o informację a dokonam proporcjonalnego zwrotu.

  Pozdrawiam,

  Karol


  https://streamable.com/vwj6ff
  w43a1bb623d3b366.jpegv8144108ec681120.jpeg  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Homofobia zabija nie tylko po cichu, czasem dosłownie rękoma własnego ojca!


Od kilku dni jestem wstrząśnięty sytuacją naszego kurdyjskiego przyjaciela. Umówił się na randkę która prawdopodobnie była prowokacją, został pobity, 3 dni spędził w szpitalu, policja poinformowała o pobiciu i o jego gejowskiej randce rodzinę. Rodzina jest w rozpaczy, ale nie z powodu obrażeń syna, ale z tego jak określiła rodzona matka „ że wszyscy przez ciebie pójdziemy do piekła”, zdobyła się jednak na szczerą poradę - „Uciekaj!”, bo ojciec z bratem będzie musiał cię zabić by ratować honor naszej rodziny... Zabójstwa honorowe są oczywiście nielegalne w Turcji, ale presja wiejskiej społeczności gdzieś na prowincji nieopodal miasta Adiyaman jest silniejsza od świeckiego prawa. Mehmet uciekł z domu i ukrywa się przed ojcem. Mehmet to wiecznie uśmiechnięty 23 letni turecki Kurd, miałem szczęście i przyjemność poznać go podczas jego pobytu w Radomiu, w ramach programu Erasmus, szybko zdobył serca wielu moich przyjaciół i całej rodziny. Proszę pomóż zapewnić bezpieczeństwo Mehmetowi. Zbieramy w pierwszej kolejności na wizę turystyczną i bilet do Polski, na ten cel Mehmet potrzebuje około 500 euro. Następnie chciałbym uzbierać kolejne 500 euro by ułatwić mu start zanim znajdzie pracę, opłacić pomoc prawną i zalegalizować pobyt w UE.


Proszę pomóż stworzyć Mehmetowi (nowe) życie!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 182

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków