id: a35ma7

Zróbmy wspólnie Dzień Mamy dla Salwy

Zróbmy wspólnie Dzień Mamy dla Salwy

Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 066 366 zrzutek i zebrali 1 161 306 842 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Drodzy Wspierający,


  Zrzutka została dzisiaj zamknięta. Udało się nam zebrać sporą kwotę, która pomoże w ratowaniu życia mamy Bahy. Zebraliśmy ponad 67% wymaganej kwoty, co jest bardzo dobrym wynikiem. Bardzo dziękuję za Wasze zaangażowanie i okazaną pomoc. Pieniądze zostały dziś przelane na konto Bahy.


  Z poważaniem,

  Łukasz Pancewicz


  Dear Supporters,  The collection was closed today. We managed to collect a large amount that will help save the life of Bahaa's Mum. We collected over 67% of the required amount, which is a very good result. Thank you very much for your commitment and help. The money was transferred to Bahaa's account today.


  Kind regards,

  Lukasz Pancewicz


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Zróbmy wspólnie Dzień Mamy dla Salwy

 

Często wpłacam pieniądze na zbiórki pomocowe. Nigdy nie pomyślałem, że będę organizował jedną. Nie mam w zwyczaju prosić o pomoc czy pieniądze, ale sprawa jest wyjątkowa. Wyjątkowa, bo chodzi o ratowanie mamy przyjaciela.

 

Salwa, to mama mojego uczelnianego kolegi Bahaa Bou Kalfouni. 

 

Bahaa jest Libańczykiem i moim przyjacielem z uczelni. Wcześniej byłem jego nauczycielem, dzisiaj wspólnie uczymy przyszłych projektantów jak budować lepsze miasta. Bahaa rozpoczął studia doktoranckie na naszej uczelni. Na zajęciach uczymy studentów jak ważna jest solidarność, szacunek i pomoc dla drugiego człowieka oraz tego jak te wartości przekuć na budowanie miast. Nie są to tylko puste słowa - robimy to, o czym uczymy, czasem jednak potrzebne jest wsparcie.

 

Bahaa oprócz studiowania, uczenia studentów i angażowania się w różne działania charytatywne wspiera leczenie swojej mamy finansowo. Niestety obecny, głęboki kryzys w jego rodzinnym kraju sprawia, że służba zdrowia nie radzi sobie z pomocą pacjentom onkologicznych. Państwowa służba zdrowia znajduje się w krytycznej sytuacji. Dostęp do leków przez publiczne źródła jest niemożliwy, ze względu na wstrzymanie refundacji lekarstw. Ratunkiem dla setek pacjentów jest pomoc ich rodzin i ich bliskich. 

 

Historia choroby

 

U Salwy, mamy Bahy, w 2017 r. wykryto nowotwór piersi. Po mastektomii lekarze zdecydowali, że nie ma konieczności kontynuowania terapii, jednak choroba nie zatrzymała się i zaatakowała płuca. Salwa, dzięki ogromnemu wysiłkowi finansowemu i pomocy rodziny, zmieniła lekarza i dzięki terapii hormonalnej powoli zaczęła odzyskiwać zdrowie. Niestety, obecnie lekarstwa, które mogą pomóc w zwalczeniu choroby, są dostępne wyłącznie poprzez zakup prywatny. Jak się domyślacie, cena rynkowa lekarstw jest wysoka a czas na leczenie nieubłaganie ucieka.

 

Co można zrobić?


Salwa ma postawioną dobrą diagnozę i kierunek leczenia. Nowotwory piersi są wyleczalne i jej życie można uratować. Lekarstwo, które może pomóc to Ibrance. Jedna seria lekarstw to koszt rzędu 17 000 PLN, potrzebne są trzy zestawy. Salwa jest już w trakcie terapii, w Libanie opiekuje się nim dr Fadi Nasr. Kolejna seria lekarstw jest potrzebna już w październiku.

 

W Libanie Dzień Matki odbywa się w marcu, jeśli uda nam się zmobilizować i pomóc w zakupie lekarstw Salwa, Bahaa i my, jego obecni i przyszłi przyjaciele, będziemy mogli celebrować je wspólnie. Pomóżcie nam zwalczyć chorobę Salwy!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 2

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Nieaktywne
Sztuka i rękodzieło • Obrazy
Twój portret na kartkę dla Salwy
Każdemy z dawcy powyżej 500 PLN dorysuję Wasz portret na kartce na Dzień Mamy dla Salwy.
500 zł

Kupione 1

Zakończona
Wyjątkowe spotkania
Polsko-libańska kolacja
Każdego dawcę powyżej 1000 PLN zapraszamy na kolację z libańsko-polskim jedzeniem i winem w wybranym przez Was terminie.
1000 zł
Zakończona

Wpłaty 58

SL
Szymon
ukryta
PS
Patrick Shryane
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
140 zł
AP
Andrzej Popowicz
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Użytkownik niezarejestrowany
675,02 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 • A
  Alexpod_

  To our big brother.
  Alex and his family

  720 zł
 • SM
  Sara Melis

  Un piccolo contributo per far ritrovare la serenità alla mamma e alla famiglia di Bahaa! Un forte abbraccio dalla Sardegna 🤗

  972 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  To Bahaa,
  Your kindness inspired me. Hope that this small thing could change something.
  Big hug,
  Your Italian friend Alice from YPP ♥️

  ukryta