id: a3jfxk

Drzewo marzeń - podróżnicze marzenia seniorów

Drzewo marzeń - podróżnicze marzenia seniorów

Opis zrzutki

Przed świętami Bożego Narodzenia wiele osób, stara się przygotować prezenty dla dzieci, spełnić ich marzenia a my w Centrum Wolontariatu Caritas Archidiecezji Gdańskiej - wiedząc, że sytuacja materialna dzieci znacznie się poprawiła po wprowadzeniu programu 500+ - postanowiłyśmy zrobić coś zupełnie innego. Zapytałyśmy o marzenia seniorów. Osoby starsze, które na stale mieszkają już w Centrum Pomocowym im. Jana Pawła II na Gdańskim Przymorzu. To im, osobą chorym, często na wózkach, z małym rentami/emeryturami chcieliśmy dać trochę nadziei... nadziei, która wiele znaczy w tym wieku. Te osoby często myślą sobie i o sobie, że nic fajnego ich już nie czeka a tez ich możliwości - z uwagi na wiek, chorobę czy finanse - są już bardziej ograniczone. A to to właśnie nadzieja, czekanie "na coś" jest czynnikiem, który dla tych osób może być bardzo ważnym. p. Andrzej - Wilno albo Białystok p. Ania - odwiedzić rodzinne strony - Warszawa (Czerniaków) p. Piotr - odwiedzić rodzinne strony Opole Lubelskie p. Jadzia - odwiedzić rodzinne strony Tomaszów Mazowiecki p. Mirka - odwiedzić rodzinne strony Kazimierz Dolny nad Wisłą By zrealizować marzenia tej 5 seniorów potrzebujemy 4 tysięcy złotych. Osoby te by wyruszyć w podroż potrzebują także wolontariusza, osoby towarzyszącej stąd wynika także wysokość kosztów.

Wpłacający 124

WA
Wencek Anna
1 000 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
BZ
Bartek Zarzycki
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
M
Magdalena Koza
101,99 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
anna
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków
 • Milena Żmijewska

  proszę o wsparcie jw7rxz

 • Aleksandra Koryncka

  Myślę, że pod koniec stycznia ruszymy z przygotowaniami do podróży seniorów. Logistycznie i psychologicznie zaczniemy się przygotowywać do realizacji marzeń.
  Jeśli ktoś z Państwa chciałby otrzymać informację o tych przygotowaniach a potem o reazliacji poszczególnych marzeń - oprócz artykułu na wiosnę na Trojmiasto.pl - proszę przesłać maila na adres [email protected]

 •  
  Użytkownik anonimowy

  Spełniajcie marzenia drodzy seniorzy!!! nigdy nie jest za późno

  10 zł
 • Aleksandra Koryncka

  Proszę Państwa, w 45 minut uzbieraliśmy kwotę którą postawiłyśmy na zbiórce! Wsiadałam w tramwaj na Przymorzu a jak wysiadłam we Wrzeszczu kwota była kompletna - co za poranek! :)

  BARDZO ale to BARDZO Państwu dziękujemy. Seniorzy w Święta dowiedzą się, że ich marzenie się spełni, że na wiosnę ruszą do tych ważnych dla siebie miejsc :)
  Pokażemy Państwo, pewnie za pośrednictwem Trojmiasto.pl przygotowania do podróży a także samą podróż tej 5 seniorów.

  Jeszcze raz BARDZO ale to BARDZO Wszystkim Państwu dziękujemy :)

 • MS
  Monika stryjewska

  Zdrowia, pogody ducha i spełnienia tych i wielu innych marzeń! :)

  25 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

627 487 zrzutek

i zebrali

378 162 866 zł

A ty na co dziś zbierasz?