Na ratunek zdrowiu wspaniałej kobiety /To save an amazing lady's health Zakończona 31.03.2018r ID: a4nast

Na ratunek zdrowiu wspaniałej kobiety /To save an amazing lady's health

Zebrano 25 001 zł
z kwoty 25 000 zł

100 %

WPŁAĆ

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki

JEST ORGANIZATOREM ZRZUTKI


Ten profil jest zweryfikowany przelewem i dowodem osobistym oraz jest połączony z Facebookiem

Zadaj pytanie organizatorowi tej zrzutki

Moja mama.
Kobieta silna, cudowna, zawzięta.
Niszczona przez potworną chorobę - Stwardnienie Rozsiane.


ENGLISH BELOW


Cześć.

Mam na imię Basia. Zbieram pieniądze dla Małgosi.

Żeby zrozumieć, dlaczego to robię, musisz poznać moją rodzinę. Małgosia to moja mama, główna bohaterka. Ma 52 lata, z zawodu jest pielęgniarką, a na codzień jest cudowną, kochającą, uwielbiającą oglądać memy i pieseczki w internecie, robiącą najcieplejsze swetry na świecie mamą. W tym zestawie jesteśmy jeszcze ja i mój tata, Witek, lat 78 (jak to sam nazywa "szef kuchni w stanie spoczynku" z zawodu). Jestem jedynaczką, ukochaną córką obojga rodziców. Mam 22 lata, na co dzień studiuję i dorabiam w Anglii. Kiedy się urodziłam, moi rodzice postanowili wykształcić mnie i dzięki nim, ich poświeceniu (nigdy nie byli na wakacjach, nie mieli samochodu, zrezygnowali ze wszystkich tak oczywistych rzeczy), jestem kim jestem i będę im wdzięczna za to do końca życia.

Od kiedy pamiętam, moja mama narzekała na ból - a to ją bolał kręgosłup, a to kolano, a to coś innego i tak w kółko przez lata. Przez ostatnie 10 lat mama odbijała się od neurologa do neurologa, od reumatologa do reumatologa i słyszała - "Przecież Pani nic nie jest, wymyśla Pani!", "No co ja mam z Panią zrobić, Pani Małgosiu?" i tak za każdym razem. Potwornym było patrzeć jak nikt jej nie wierzy, żaden lekarz nie chce jej pomóc.

Od dawna wiedziałam, jak bardzo jest źle, ale po zaliczeniu kilkudziesięciu kolejnych wycieczek krajoznawczych w poszukiwaniu neurologa, reumatologa, kogokolwiek, kto mojej mamie uwierzy, widziałam, że ona się poddała. Była w stanie tak złym, że nie była w stanie przejść sama 100 metrów, ciągnęła za sobą nogę, było widać, że cierpi. Widziałam to szczególnie, kiedy mnie odwiedziła wraz z tatą w lipcu. Na codzień mieszkam na pierwszym piętrze kamienicy, w której nie ma windy - wejście dla niej tam było jak przebiegnięcie maratonu.

W końcu, w sierpniu 2017 udało mi się zabrać ją do kolejnego neurologa, tym razem zaledwie 500 metrów od domu. Siedziałam w poczekalni z duszą na ramieniu, czekając co "nowa" lekarka powie. Nie wiem, ile czasu minęło, ale wydawało mi się, że minęła wieczność, kiedy mama w końcu wyszła z tego gabinetu. Płacząc, opowiedziała mi, że badała ją jak tylko mogła na miejscu - nawet w kierunku udaru, ale na ten moment nic nie znalazła, więc zdecydowała skierować ją na diagnostykę do szpitala, w którym sama pracuje. Mama była tam dwa tygodnie i wyszła z diagnozą - przepuklina, przyznam szczerze, że już nie pamiętam jaka. Cieszyliśmy się, że wiemy co jej jest, myśleliśmy, że w końcu będzie lepiej. Ja wróciłam do Anglii, zaczęłam kolejny rok studiów, aż któregoś czwartku w październiku spadł na nas grom z jasnego nieba.

Do mamy zadzwoniła jej lekarka, akurat kiedy rozmawiałam z nią na Skype. Po minie mamy widziałam, że coś jest bardzo nie tak. Kiedy się rozłączyła, okazało się, że wyniki punkcji lędźwiowej wykazały, że to jednak stwardnienie rozsiane. Zrozumiale, wszyscy byliśmy przerażeni, jedyne z czym kojarzyło mi się wtedy Stwardnienie Rozsiane to ból, ciało odmawiające współpracy, brak możliwości zrobienia czegokolwiek samemu i w końcu bolesna śmierć. Nie widziało mi się, żeby moja mama wylądowała 2 metry pod ziemią tak szybko. Widziałam, że ją to złamało, więc zrobiłam to, co każde dziecko kochające swojego rodzica by zrobiło - kupiłam bilet, wzięłam urlop z uczelni i w najbliższą niedzielę poleciałam do Polski, żeby wesprzeć moją mamę. Niewiele mogłam dla niej zrobić fizycznie, ale po prostu chciałam być przy niej. Moja mama wylądowała w międzyczasie na państwowej rehabilitacji i była załamana, praktycznie bez przerwy płakała. Ja musiałam po tygodniu wracać na studia i nie widziałam wtedy wyjścia z sytuacji, myślałam, że to koniec, zostanę sierotą do końca roku.

Na szczęście, rehabilitacja pomogła i mama czuje się lepiej. Zapytasz więc, po co ta zrzutka, przecież już jest dobrze? Otóż nie - rehabilitacja to dopiero wierzchołek góry lodowej. Lekarka, która zdiagnozowała moją mamę skierowała ją pod opiekę swojego kolegi, jednego z najlepszych specjalistów w leczeniu Stwardnienia Rozsianego w Polsce, który przyjmuje w Katowicach. Jednak z faktem, iż jest jednym z najlepszych, wiążą się dużo większe koszty niż u lekarza przeciętnego - 200 złotych za wizytę, a taka jest potrzebna co miesiąc. Do tego koszty dojazdu - kolejne 200-300 złotych (nie jest w stanie sama dojechać z powodu choroby, więc za każdym razem albo ja, albo tata jedziemy z nią) i koszty rezonansu magnetycznego, który musi również być świeżo wykonany przed każdą wizytą (prawie 400 złotych za sam rezonans i 100 za dojazd ponownie). Kolejnym wydatkiem są leki - ceny tych jakie są w Polsce, każdy widzi. Jeśli podliczymy wszystko razem, miesięcznie może wyjść nawet 1500 złotych. Żadnego zwykłego zjadacza chleba nie stać na taki wydatek co miesiąc, moich rodziców i mnie również nie. Ja wciąż się uczę, a moja praca jest dorywcza, taka, żeby móc się utrzymać na studiach.

Nie powiem, żeby proszenie kogokolwiek o pieniądze było dla mnie sytuacją normalną lub przyjemną. Jest to w pewien sposób upokarzające, ale robię to dla mamy. Nie chcę, żeby musiała się martwić za co zapłaci lekarza czy leki. Chociaż tyle mogę dla niej zrobić po tym wszystkim, co ona i tata zrobili dla mnie przez te wszystkie lata.

Przez te wszystkie lata wydaliśmy ogromną ilość pieniędzy na ratowanie jej zdrowia, sama już nie wiem ile. Nie jesteśmy w stanie dalej dać rady.

Proszę, pomóż mojej mamie walczyć o zdrowie i życie.

P.S. Żeby nie było nam za dobrze, dzisiaj (tj. 03.01.2018) na rehabilitacji mojej mamie ukradziono portfel. Znalazł się na drugim końcu kampusu szpitala pół godziny później, bez pieniędzy, ale na szczęście z dokumentami.

____________________________________

Hi.

My name is Barbara. I am raising money for Małgosia.

To understand why I'm doing this, you need to get to know my family. Małgosia is my mum, the main character of the story. She's 52 years old, she's a nurse and an amazing, loving, meme-loving, sweater-making mum. In this set, there's also me and my dad, Witek, aged 78 ("chef in dormancy" as he calls it). I'm an only child, beloved daughter of both parents. I'm 22 and I study in England. When I was born, my parents made a pledge to give me proper education and thanks to them and their sacrifice (they've never gone on vacation, never had a had, basically gave up all the obvious things in life) I am who I am and where I am. I will be so thankful to them for the rest of my life.

Since I can remember, my mum'd been complaining about pain - sometimes it was spine, sometimes it was knee, sometimes something totally else and the years just passed us by like that. For the past 10 years my mum saw doctor after doctor, neurologists, rheumatologists and all she got told was "Nothing's wrong with with, you're just making stuff up!" or "Oh, what am I supposed to do with you?". It was horrible to see that no one believed her and no one wanted to help her.

For a while, I've known how bad things were but after so many sightseeing tours (we literally called it that because of so many different places in the country we had visited) in search for a neurologist, rheumatologist, anyone that would believe my mum, I knew she gave up. She was in such bad condition that she couldn't walk for 100 metres for herself, she dragged her leg behind, it was visible she was in pain. I saw that especially when she and dad visited me in England in July 2017. I live in a building without a lift, on the first floor - walking up the stairs was like running a marathon.

Finally, in August 2017 I was able to take her to yet another neurologist, this time barely 500 metres from our house. I sat in the waiting room with my heart in my mouth, waiting for what the "new" doctor would say. I've got no idea how much time passed but it seemed like eternity when mum finally came out of the exam room. Crying, she told me that the doctor examined her every way she could - even checking for a stroke, but at that point she found nothing specific, so she decided to send her to the hospital she works at. Mum spent 2 weeks there and left with a diagnosis - hernia and I can honestly say, right now, I can't even remember any details on what hernia they said it was. We were happy we finally knew what was wrong with her, we thought it would only get better from that point. I went back to England, started another year at uni and then, one October's Thursday my mum's doctor called her.

I was skyping my mum when she called. I saw my mum's face and I knew things went south. When she hung up the phone, it turned out lumbar puncture results came back positive for Multiple Sclerosis. Understandably, we were all petrified, the only thing that I could think of when thinking of MS was non-cooperative body, pain, inability to do anything on your own and finally excruciatingly painful death. I didn't see my mum going six feet under as an option so quickly. I saw this diagnosis broke her, so I did what any child would do - I hopped on the earliest plane possible, taking a week off at uni, to support my mum. There wasn't much I could do for her but I simply wanted to be there for her. In the meantime, mum ended up in public rehabilitation (via our version of NHS, called NFZ) and was a broken person, she was literally crying all the time. After a week I had to go back to uni and at that point, I didn't see any option, I thought I would end up motherless come end of the year.

Luckily, the rehabilitation helped and mum if feeling better. So, you might ask, why the crowdfunding, now that things are good? Well, not so much. Rehabilitation is just the tip of the iceberg. The doctor that diagnosed her, sent my mum to her colleague, one of the best experts in MS in Poland and Europe, whose office is in Katowice. But obviously, considering that he is one of the best, he's also one of the expensive ones - each appointment is 200PLN and mum needs an appointment every month. Next, there are travelling costs to cover and these are found 200-300PLN (she is unable to get there herself, so every time either me or my mum have to accompany her). Third thing is MRI costs; she needs a fresh MRI for every visit - the exam itself costs almost 400PLN and yet again, there's travel costs to cover too, around 100PLN this time. But the list doesn't end there - there's also medication to pay for and prices of these in Poland are ridiculous. If we add everything up, monthly costs can come up to 1500PLN. In Poland, no normal person can afford this every month, including my parents and I. I am still studying and I work part-time just to make money for my own survival.

I can't say asking anyone for money is a normal or an enjoyable situation for me. In a way, this is humiliating but I'm doing this for my mum. I don't want her to worry how she'll pay doctor's bills and meds. This is the least I can after everything my parents have done for me over the years.

Throught the years we've spent an incredible amount of money to save my mum's health and life. We can't cope on our own any longer.

Please, help my mum fight for her life.

P.S. To make things not so nice, someone stole my mum's wallet when she was in rehabilitation today (03.01.2018). Half an hour later it was found on the other side of hospital's campus, with all money gone but documents were fortunately there.


sobota, 13 stycznia 2018 o 22:00

To już oficjalne - dzięki pozytywnemu zakręceniu moich przyjaciół w piątek 2 lutego o godzinie 17 odbędzie się koncert charytatywny dla mamy. Będzie on miał miejsce w Ustroniu, w Miejskim Domu Kultury Prażakówka. Zapraszamy wszystkich, bilety kosztują 15 złotych, kupić można przez kontakt z naszą stroną na Facebooku goo.gl/Tpx6Ab lub pod numer 791 986 173.

Aby dodać komentarz lub

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

11.02.2018 15:14

Barka wspiera i pozdrawia :*

Barbara Marcinkowska

13.02.2018 1:35

Barka rządzi, Barka radzi itd haha <3 Dziękujemy!

Karolina Muza

Karolina Muza

03.02.2018 11:55

Zdrowka i wszystkiego dobrego dla Mamy :)

Zbigniew Kubala

Zbigniew Kubala

31.01.2018 12:16

Niech Bóg Panią Błogosławi i da radość z życia i pięknych chwil ...

Barbara Marcinkowska

31.01.2018 20:08

Dziękujemy panie Zbigniewie, zapraszamy na nasz Koncert Charytatywny 2 lutego o 17 w MDK Prażakówka!

Matełko

Matełko

26.01.2018 15:05

Pozdro mordeczko wszyskiego dobrego

Barbara Marcinkowska

31.01.2018 20:10

Dzięki!

Paulina Leniartek

Paulina Leniartek

26.01.2018 14:43

Powodzenia! Oby Pani Malgosia poczula sie duzo lepiej!

Barbara Marcinkowska

31.01.2018 20:12

Dziękujemy serdecznie!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

26.01.2018 13:31

życzę dużo siły i powodzenia! :)

Barbara Marcinkowska

31.01.2018 20:14

Dziękujemy!

Mateusz Bubel

Mateusz Bubel

26.01.2018 11:41

Życzę zdrowia Twojej mamie. Pozdrawiam Mateusz.

Barbara Marcinkowska

31.01.2018 20:15

Dziękuję :)

Tylko Mirko

Tylko Mirko

26.01.2018 8:13

TYLKO MIRKO!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

25.01.2018 23:01

BzW powinni się wspierać, trzymajcie się.

Barbara Marcinkowska

01.02.2018 19:52

Staramy się, dzięki

Barbara odziału

Barbara odziału

24.01.2018 16:49

Powodzenia!

Barbara Marcinkowska

01.02.2018 19:54

Dziękujemy

Mirka

Mirka

21.01.2018 21:08

Powodzenia dziewczynki, teraz nie mam więcej, ale na pewno się jeszcze dołożę

Barbara Marcinkowska

01.02.2018 19:57

Doceniamy każdą pomoc :)

RM

RM

18.01.2018 21:22

3mam kciuki. Niech walczy jak najmocniej. Jest medyczna, wie czym grozi choroba, ale wie też że bez walki nic samo się nie wydarzy! Moc serducha!

Barbara Marcinkowska

01.02.2018 19:59

Dziękujemy, mama na pewno się nie podda!

Eleonora z Apteki

Eleonora z Apteki

17.01.2018 14:36

Gosiaczku wszystkiego naj naj! I gratulacje takiej wspaniałej córy! :*

Barbara Marcinkowska

01.02.2018 20:01

Dziękujemy <3

Monika Katan

Monika Katan

16.01.2018 18:53

Zdrówka

Barbara Marcinkowska

01.02.2018 20:02

Dziękujemy!

Angela

Angela

16.01.2018 8:09

Dużo zdrówka dla mamy! Trzymam kciukasy za powodzenie akcji!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

14.01.2018 15:50

Zdrowia dla mamy Basiu!

Natalia Zaremba

Natalia Zaremba

13.01.2018 1:20

Twoja mama to dzielna kobieta, a Ty jesteś cudowną córką. Na pewno wiele dla niej znaczy to, że jesteś obok i ją wspierasz, przesyłam dużo ciepła!

Gabriela Wcześniak

Gabriela Wcześniak

13.01.2018 1:04

Mocno trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Misiek

Misiek

12.01.2018 21:45

Trzymajcie się Kochane!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

12.01.2018 17:43

Dla Mamy trzeba poruszyć cały świat, aby uratować ja od boli i cierpienia. Basiu to nie upokorzenie... Zycie czasem stawia nas w takiej syt. moze mniej komfortowej, ale wa żny jest cel. Pani Małgosiu gratuluję wspaniałej córki. Wierzę że jeszcze razem pot

Monika S

Monika S

12.01.2018 17:42

Zdrowia dla mamy!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

12.01.2018 15:58

Wszystkiego dobrego dla mamy.

Magda

Magda

12.01.2018 14:09

Trzymajcie się, dzielne dziewuchy. Trzymam mocno kciuki!

Wiara, Nadzieja i Miłość

Wiara, Nadzieja i Miłość

12.01.2018 13:33

Będzie dobrze *tuli*

Laura Ludwichowska

Laura Ludwichowska

12.01.2018 13:18

Dużo zdrowia dla mamy.. ode mnie również mała cegiełka..

Dominika Słodzińska

Dominika Słodzińska

12.01.2018 12:47

Powodzenia! :)

Katarzyna

Katarzyna

12.01.2018 12:43

Trzymajcie się! Mam nadzieję, że z p. Małgosią będzie tylko lepiej!

Julia Wlazło

Julia Wlazło

12.01.2018 12:40

Niestety w tym momencie nie mogę przesłać więcej, ale podeślę do znajomych i przyjaciół i na pewno coś dorzucą :) Głowa do góry, uda się! A mama będzie zdrowa :)

Michalina Niemczyk

Michalina Niemczyk

12.01.2018 12:38

Skromna wpłata, niestety więcej nie mam możliwości. Wierzę, że wspólnymi siłami uda nam się uzbierać tę, przecież wcale nie tak wysoką kwotę. Trzymam kciuki za zdrowie Mamy i całej Waszej Rodziny. Trzymajcie się cieplutko!

Olga Kaszuba

Olga Kaszuba

12.01.2018 12:16

Z całego serduszka trzymam kciuki!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

12.01.2018 12:07

Życzę zdrowia i wytrwałości dla Pani Mamy :)

Roksana Waruszewska

Roksana Waruszewska

12.01.2018 12:04

Trzymam kciuki! Moja mama też często choruje i wciąż nie ma diagnozy. Sama znam polską służbę zdrowia od podszewki. Powodzenia!

Aleksandra

Aleksandra

12.01.2018 12:04

Powodzenia. Sama mieszkam na stale w Anglii więc wiem jak straszna jest bezsilność, gdy chcialo by sie chociaz byc blisko, przytulic, pocieszyc.

Ala Przetak

Ala Przetak

12.01.2018 11:59

Dużo zdrowia! Pozdrów proszę mamę!

Marta

Marta

12.01.2018 11:52

Wyrazy podziwu dla dwóch silnych babeczek :) Dalszej wytrwałości

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

12.01.2018 11:51

Trzymajcie się!!!

Natalia Rybarz

11.01.2018 22:43

Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia

Agata

Agata

11.01.2018 22:32

Życzę dużo zdrowia!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

09.01.2018 19:02

Gosienko
Nie daj sie chorobsku, potrzebujemy naszej ukochanej oddzialowej! Tobie jak nikomu innemu te pieniazki sie naleza! Trzymaj sie kochana!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

05.01.2018 23:02

Gdybym mogła wpłaciłabym więcej ale niestety chwilowo nie mam pracy. Powodzenia trzymajcie się ciepło i trzymam kciuki ☺️

m kopieczek

m kopieczek

05.01.2018 14:48

Gosia ! czekamy na Ciebie !!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

04.01.2018 20:17

BZMNF. Dużo siły dla mamy!

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

04.01.2018 19:45

Bzmnf życzy powodzenia.

Użytkownik anonimowy

Użytkownik anonimowy

02.01.2018 22:09

Powodzenia

Barbara Marcinkowska

02.01.2018 22:18

Dziękuję!

Zbigniew Kubala

Zbigniew Kubala

6 000 zł
Zbiórka wśród znajomych i przyjaciół

Zbiórka wśród znajomych i przyjaciół

1 000 zł
Heczko

Heczko

500 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

500 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

300 zł
Bartłomiej Gabryś

Bartłomiej Gabryś

300 zł
Aaa

Aaa

280 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

200 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

200 zł
Barbara Sadurska

Barbara Sadurska

200 zł
Anna Cięgiel-Tochaczek

Anna Cięgiel-Tochaczek

200 zł
Karolina Muza

Karolina Muza

200 zł
Dziewczyny z Apteki

Dziewczyny z Apteki

200 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

200 zł
Magdalena Gadowska

Magdalena Gadowska

120 zł
Małgorzata Górska

Małgorzata Górska

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Czarek

Czarek

100 zł
Magdalena

Magdalena

100 zł
Piotr Cieslar

Piotr Cieslar

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Joanna Markowicz

Joanna Markowicz

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
ALINA GÓRNIOK

ALINA GÓRNIOK

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
aaaa

aaaa

100 zł
Grażyna Szarzec-Tomiczek

Grażyna Szarzec-Tomiczek

100 zł
Katarzyna Czyz

Katarzyna Czyz

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Anna Surma

Anna Surma

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Justyna Motyka

Justyna Motyka

100 zł
Aleksandra Cherian

Aleksandra Cherian

100 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

100 zł
Sara Szulc

Sara Szulc

100 zł
Agata Żbikowska

Agata Żbikowska

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Robert

Robert

100 zł
Agnieszka Gawkowska

Agnieszka Gawkowska

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Joanna Wojcik

Joanna Wojcik

100 zł
Mateusz Puchała

Mateusz Puchała

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Aleksandra Kozłowska

Aleksandra Kozłowska

100 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

100 zł
Cezary Derewniuk

Cezary Derewniuk

100 zł
Joanna

Joanna

100 zł
Joanna Nowak Kubiak

Joanna Nowak Kubiak

100 zł
Katarzyna Baran

Katarzyna Baran

100 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

100 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

100 zł
Joanna paciorek

Joanna paciorek

100 zł
Monika Łyś

Monika Łyś

50 zł
Joanna P.

Joanna P.

50 zł
tomasz ziomek

tomasz ziomek

50 zł
Justyna Skrzypczyńska

Justyna Skrzypczyńska

50 zł
Magdalena Mirowska

Magdalena Mirowska

50 zł
dagmara.lesisz

dagmara.lesisz

50 zł
Katarzyna Sobótka

Katarzyna Sobótka

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Justyna Żurek

Justyna Żurek

50 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Łukasz Androsiuk

Łukasz Androsiuk

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Krzysztof

Krzysztof

50 zł
Gosia

Gosia

50 zł
Wiara, Nadzieja i Miłość

Wiara, Nadzieja i Miłość

50 zł
Dorota Blum

Dorota Blum

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
MArTa

MArTa

50 zł
Agata Sompolińska

Agata Sompolińska

50 zł
Monika Wajda-Chmielecka

Monika Wajda-Chmielecka

50 zł
Mateusz Płocha

Mateusz Płocha

50 zł
Eliza

Eliza

50 zł
Sandra Gabryś

Sandra Gabryś

50 zł
Dawid Ochodek

Dawid Ochodek

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Jarosław kurowski

Jarosław kurowski

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Magda Mika

Magda Mika

50 zł
Andrzej Antoł

Andrzej Antoł

50 zł
Gordon Shamway

Gordon Shamway

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Aleksandra Kowalska

Aleksandra Kowalska

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dorota Walker

Dorota Walker

50 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

50 zł
Aleksandra

Aleksandra

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Piotr

Piotr

50 zł
Renata Pawlak-Łakota

Renata Pawlak-Łakota

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Anonim

Anonim

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Lidia

Lidia

50 zł
Paulina

Paulina

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Marek Kaszuba

Marek Kaszuba

50 zł
Jakub Amanowicz

Jakub Amanowicz

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
m kopieczek

m kopieczek

50 zł
Sylwia Gniewek

Sylwia Gniewek

50 zł
Anna Zuźka

Anna Zuźka

50 zł
Dominika

Dominika

50 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

50 zł
Dominika Słodzińska

Dominika Słodzińska

48 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

47 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

40 zł
Katarzyna Chwała

Katarzyna Chwała

35 zł
Kamila Kubista

Kamila Kubista

35 zł
Natalia Myśliwy

Natalia Myśliwy

30 zł
Agnieszka

Agnieszka

30 zł
S Holona

S Holona

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

30 zł
Katarzyna Luber

Katarzyna Luber

30 zł
Katarzyna Luber

Katarzyna Luber

30 zł
Magdalena Lisowicz

Magdalena Lisowicz

30 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

30 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

30 zł
Ewa Niesobska

Ewa Niesobska

30 zł
Marta Dobrowolska

Marta Dobrowolska

25 zł
Weronika Front

Weronika Front

25 zł
Ania

Ania

25 zł
Kings

Kings

25 zł
Daria

Daria

25 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
MIrosław Zięba

MIrosław Zięba

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Zuzik

Zuzik

25 zł
Judyta Ozimkowska

Judyta Ozimkowska

25 zł
Katarzyna

Katarzyna

25 zł
Mikołaj Dąbrowski

Mikołaj Dąbrowski

25 zł
Aaa

Aaa

25 zł
Agata Kozłowska

Agata Kozłowska

25 zł
OLA

OLA

25 zł
Basia

Basia

25 zł
Aleksandra Staniórska

Aleksandra Staniórska

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Anita Renkas

Anita Renkas

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Agnieszka Fudalej

Agnieszka Fudalej

25 zł
Anna Stankiewicz

Anna Stankiewicz

25 zł
Kuba

Kuba

25 zł
Paulina

Paulina

25 zł
Anna Ćwiertnia

Anna Ćwiertnia

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Izabela K

Izabela K

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
iza m

iza m

25 zł
Monika Maksymiuk

Monika Maksymiuk

25 zł
Tomasz Wicher

Tomasz Wicher

25 zł
Maciej Góra

Maciej Góra

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Magda

Magda

25 zł
Marta Raczyńska

Marta Raczyńska

25 zł
Paulina

Paulina

25 zł
xxx

xxx

25 zł
Paulina Swist

Paulina Swist

25 zł
Qaqtus

Qaqtus

25 zł
Angela

Angela

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Sandra Holona

Sandra Holona

25 zł
Ania Bugaj

Ania Bugaj

25 zł
Katarzyna Gniadzik

Katarzyna Gniadzik

25 zł
wiola

wiola

25 zł
Kamila Kyrcz

Kamila Kyrcz

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Aleksanda Stadnik

Aleksanda Stadnik

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Bogna

Bogna

25 zł
taka jedna

taka jedna

25 zł
Oliv

Oliv

25 zł
Paulina Bojanowska

Paulina Bojanowska

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Daria Cieślawska

Daria Cieślawska

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Kasia

Kasia

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Kat sali

Kat sali

25 zł
Anita Wata

Anita Wata

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Magda

Magda

25 zł
Michalina Durałek

Michalina Durałek

25 zł
Anna

Anna

25 zł
Magdalena Broda

Magdalena Broda

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Ala Przetak

Ala Przetak

25 zł
Monika S

Monika S

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Patrycja

Patrycja

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Urszula

Urszula

25 zł
Małgorzata Górska

Małgorzata Górska

25 zł
Agata

Agata

25 zł
Dominiką Szypelt

Dominiką Szypelt

25 zł
Katarzyna

Katarzyna

25 zł
Asia

Asia

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Erwajna

Erwajna

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Zbigniew Dulski

Zbigniew Dulski

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Natalia

Natalia

25 zł
Agnieszka Futer

Agnieszka Futer

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Aleksandra Padewska

Aleksandra Padewska

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Weronika Maszczak

Weronika Maszczak

25 zł
Kasia

Kasia

25 zł
Dorota Lipnicka

Dorota Lipnicka

25 zł
Anna Golec

Anna Golec

25 zł
Kinga Mochocka

Kinga Mochocka

25 zł
Andrzej Idzior

Andrzej Idzior

25 zł
Michał Kiedrzyn

Michał Kiedrzyn

25 zł
Joanna Kurowska

Joanna Kurowska

25 zł
Romana Głuchowska

Romana Głuchowska

25 zł
patryk

patryk

25 zł
Izabela

Izabela

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Natalia Dmitruk

Natalia Dmitruk

25 zł
Julia Trzebiatowska

Julia Trzebiatowska

25 zł
Natalia Radyńska-Figlarz

Natalia Radyńska-Figlarz

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
Agata Fick

Agata Fick

25 zł
Małgorzata Duliniec

Małgorzata Duliniec

25 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

25 zł
dominika.doki

dominika.doki

25 zł
Jolanta Hutyra

Jolanta Hutyra

20 zł
Daria

Daria

20 zł
Eryk

Eryk

20 zł
Natalia

Natalia

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Karolina Wańczyk

Karolina Wańczyk

20 zł
Kamila Schab

Kamila Schab

20 zł
Roksana Półtorak

Roksana Półtorak

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Jolanta Weber

Jolanta Weber

20 zł
Łukasz Kulbat

Łukasz Kulbat

20 zł
Ewelina Jackiewicz

Ewelina Jackiewicz

20 zł
Barbara

Barbara

20 zł
Marta

Marta

20 zł
Magda

Magda

20 zł
Dominika R

Dominika R

20 zł
Kasia Pałdyna

Kasia Pałdyna

20 zł
Małgorzata Gruszka

Małgorzata Gruszka

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Zuzanna Stola

Zuzanna Stola

20 zł
Agata Zbrojkiewicz

Agata Zbrojkiewicz

20 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

20 zł
Joanna Wiater

Joanna Wiater

20 zł
Monika Kaczmrek

Monika Kaczmrek

20 zł
Paulina Ziątek

Paulina Ziątek

20 zł
Tom

Tom

20 zł
Natalia

Natalia

20 zł
Sylwia Wojtków

Sylwia Wojtków

20 zł
Angelika Szczygielska

Angelika Szczygielska

20 zł
Beata Prusak

Beata Prusak

20 zł
Alicja Krakowska

Alicja Krakowska

20 zł
Magda

Magda

20 zł
Olga Kaszuba

Olga Kaszuba

20 zł
Eleonora

Eleonora

20 zł
Monika Katan

Monika Katan

20 zł
Misiek

Misiek

19 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

18 zł
Klaudia Mazur

Klaudia Mazur

16 zł
Hanna Wisowska-Kasprzyk

Hanna Wisowska-Kasprzyk

15 zł
Kamila Laniecka

Kamila Laniecka

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Dorota Skowron

Dorota Skowron

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Laura

Laura

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Katarzyna

Katarzyna

15 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

15 zł
kasiek.97.dziuba

kasiek.97.dziuba

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Justyna Bidler

Justyna Bidler

15 zł
Aleksandra Cieśla

Aleksandra Cieśla

15 zł
Barbara

Barbara

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Kaja

Kaja

15 zł
Justyna Lecko

Justyna Lecko

15 zł
Puzon Krystian

Puzon Krystian

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Alicja

Alicja

15 zł
Wiktoria Cz

Wiktoria Cz

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

15 zł
Sebastian L

Sebastian L

14 zł
Agata

Agata

13 zł
Aga Ns

Aga Ns

12 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Julia Wlazło

Julia Wlazło

10 zł
Alicja

Alicja

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Marta

Marta

10 zł
Zyta Ostrowska

Zyta Ostrowska

10 zł
Katarzyna Rusinek

Katarzyna Rusinek

10 zł
Marzena Pawełczyk

Marzena Pawełczyk

10 zł
Agnieszka Cyganik

Agnieszka Cyganik

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Sabina Mirlak

Sabina Mirlak

10 zł
Katarzyna

Katarzyna

10 zł
Magdalena Dudek

Magdalena Dudek

10 zł
Ewelina Bandałowska

Ewelina Bandałowska

10 zł
Olivia Zimmer

Olivia Zimmer

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
M D

M D

10 zł
Matchałzen

Matchałzen

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
MQK

MQK

10 zł
Roksana Pondel

Roksana Pondel

10 zł
Użytkownik niezarejestrowany

Użytkownik niezarejestrowany

10 zł
Katarzyna

Katarzyna

10 zł
Zuzanna Borowczyk

Zuzanna Borowczyk

10 zł
Agata Wopińska

Agata Wopińska

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Justyna

Justyna

10 zł
EWA

EWA

10 zł
Sabina Smardzewska

Sabina Smardzewska

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Jakub Sanecki

Jakub Sanecki

10 zł
joanna olszewska

joanna olszewska

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Anna Klempka

Anna Klempka

10 zł
Agata

Agata

10 zł
Krzysztof

Krzysztof

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Aga

Aga

10 zł
Agata

Agata

10 zł
Patycja

Patycja

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
❤❤❤

❤❤❤

10 zł
Zuzanna

Zuzanna

10 zł
Justyna Kobza

Justyna Kobza

10 zł
Sandra Goszcz

Sandra Goszcz

10 zł
Martina

Martina

10 zł
Beata B

Beata B

10 zł
Magdalena

Magdalena

10 zł
Justyna

Justyna

10 zł
Kasia

Kasia

10 zł
Kasia

Kasia

10 zł
Marzena M

Marzena M

10 zł
Lukasz

Lukasz

10 zł
Kasia

Kasia

10 zł
Ania

Ania

10 zł
Martyna Kuśnierz

Martyna Kuśnierz

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Justyna Grzeczka

Justyna Grzeczka

10 zł
Agnieszka Banasiak

Agnieszka Banasiak

10 zł
Anna Zajdel

Anna Zajdel

10 zł
Jadwiga

Jadwiga

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Julia Wojciechowska

Julia Wojciechowska

10 zł
Magda Chodobska

Magda Chodobska

10 zł
Joanna

Joanna

10 zł
Maciej Czekaj

Maciej Czekaj

10 zł
Bożena Pudzyńska

Bożena Pudzyńska

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Patrycja Piątek

Patrycja Piątek

10 zł
Adam Knara

Adam Knara

10 zł
Dominika Keler

Dominika Keler

10 zł
Magda

Magda

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Marcin Małyszek

Marcin Małyszek

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Adrianna Kempa

Adrianna Kempa

10 zł
Paulina

Paulina

10 zł
Paulina Maiwald

Paulina Maiwald

10 zł
Aleksandra Zaranek

Aleksandra Zaranek

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

10 zł
Magda Kopeć

Magda Kopeć

10 zł
Surri

Surri

10 zł
jolanta gromska

jolanta gromska

9 zł
Marta Piechowiak

Marta Piechowiak

8 zł
Joanna

Joanna

7 zł
Mariusz

Mariusz

7 zł
Joanna

Joanna

7 zł
Monika Jarczyńska

Monika Jarczyńska

5.23 zł
asia

asia

5 zł
Michalina Niemczyk

Michalina Niemczyk

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Kamil Juszczyński

Kamil Juszczyński

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Joanna Łakomiak

Joanna Łakomiak

5 zł
Ola

Ola

5 zł
Karolina H

Karolina H

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Martyna

Martyna

5 zł
Anita

Anita

5 zł
Marcin Mada Foka

Marcin Mada Foka

5 zł
Bam

Bam

5 zł
Kasia

Kasia

5 zł
Mariusz

Mariusz

5 zł
Emilia

Emilia

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Anna Beeelo

Anna Beeelo

5 zł
Tylko Mirko

Tylko Mirko

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Ewelina Gołąb

Ewelina Gołąb

5 zł
Mirka

Mirka

5 zł
Weronika Murawska

Weronika Murawska

5 zł
Aga Stankowska

Aga Stankowska

5 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

5 zł
Karolina M

Karolina M

5 zł
Sylwia

Sylwia

5 zł
Sara Birecka

Sara Birecka

5 zł
zaneta

zaneta

5 zł
Agnieszka Trochimiuk

Agnieszka Trochimiuk

4 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

3 zł
Mateusz Bubel

Mateusz Bubel

3 zł
Anna

Anna

3 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

2 zł
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Irena Gogolka

Irena Gogolka

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Angelika Lachór

Angelika Lachór

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Magdalena Hodor

Magdalena Hodor

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Alicja Kaczmarzyk

Alicja Kaczmarzyk

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Krzysztof Pawlicki

Krzysztof Pawlicki

ukryta
Anita Dąbrowska

Anita Dąbrowska

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Angelika Lachór

Angelika Lachór

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Emilia Gondek

Emilia Gondek

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Agata Dobrowolska

Agata Dobrowolska

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Natalia Zaremba

Natalia Zaremba

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Barkowicz

Barkowicz

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Magdalena Łoboda

Magdalena Łoboda

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Roksana Waruszewska

Roksana Waruszewska

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Gabriela Wcześniak

Gabriela Wcześniak

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Emilia Góralska

Emilia Góralska

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Jagoda

Jagoda

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dagmara Kolon

Dagmara Kolon

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Patrycja Wiercigroch

Patrycja Wiercigroch

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Ewelina

Ewelina

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta
Dane ukryte

Dane ukryte

ukryta

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

1 579
udostępnień

Jak działa zrzutka.pl?

Jak to działa

Masz pomysł lub potrzebę? Określasz cel zrzutki, kwotę i gotowe!

Jak to działa

Dodajesz opis i zdjęcie. Zapraszasz uczestników w dowolny sposób.

Jak to działa

Od zebranych przez Ciebie środków nie pobieramy prowizji.