Aktualności3

 • "Żona żołnierza z Rosji czeka na pieniądze od rządu i łupy, które przywiezie jej mąż. Żona żołnierza z Ukrainy lepi pierogi, piecze chleb, przygotowuje kanapki i inne zaopatrzenie, które zostanie zawiezione na front, pomagają jej w tym dzieci, choćby rysując obrazki dla swoich ojców, aby podnieść ich na duchu. Cała energia społeczeństwa jest skierowana albo na obronę, albo jej wspieranie. To jest zasadnicza różnica między nami i nimi." - tak mówi Liliia Lypowa, współzałożycielka Troskliwych Kotków, naszej organizacji partnerskiej w Ukrainie. 


  W Ukrainie wojna jest wszędzie. 

  Potrzebne jest wszystko. Wszystkim. 

  Tak, wiemy, że to już długo trwa. Tak, wiemy, że wiecznie zbieramy, chociażby na bayraktara. Tak, wiemy, że już nam powszednieje. Ze kończą się zasoby. My się jednak nie poddajemy, tak jak nie poddają się te i ci, którzy stawiają opór rosyjskim najeźdźcom. 


  "Będziemy walczyć do zwycięstwa. Za nasze domy i za wartości demokratyczne. Za wolność naszą i waszą." - tak mówi jeden z ukraińskich żołnierzy w filmie Troskliwych Kotków, stojąc w zrujnowanej przez rosyjskich zbrodniarzy miejscowości. 


  Благодійний фонд "Турботливі котики" , "Troskliwe Kotki" to fundacja założona i zarządzana przez 3 kobiety - Juliyę Sydorchuk, Liliię Lypovą i Ruslanę Zahnii. Pracując z nimi mamy pewność, że dowożą pomoc z Polski innych krajów do najtrudniejszych miejsc w Ukrainie. 


  Wspólnie z nimi startujemy dziś ze zbiórką środków na apteczki taktyczne i inne zaopatrzenie dla obrończyń i obrońców Ukrainy, na każdej linii frontu. Do każdego wpłaconego przez Was 1 EUR dokładamy 50 eurocentów - na razie przeznaczyłyśmy na ten cel 1000 EUR, które już trafiło na konto Troskliwych Kotķów. Co dalej - zależy od Was! Zbieramy do końca lipca!


  1. Zobaczcie i udostępnijcie film Troskliwych Kotków:

  https://fb.watch/ebWv2wIX-u/

  2. Przeczytajcie i podajcie dalej wywiad z Liliją Lypową i Martą Lempart o tym, dlaczego i jak robione można i trzeba działać dla wolnej Ukrainy: https://wyborcza.pl/7,162657,28673165,wojna-w-ukrainie-ogolnopolski-strajk-kobiet-rozpoczyna-zbiorke.html

  i najważniejsze:

  3. Wesprzyjcie zbiórkę! 


  Wpłaty (koniecznie z tytułem/komentarzem - APTECZKI)

  Strajk Kobiet dla Ukrainy: 42 1140 2004 0000 3102 8166 8061

  Strajk Kobiet dla Ukrainy: zrzutka.pl/apteczkiukraina

  PayPal paypal.me/strajkkobiet2016

  Wpłaty z zagranicy:

  SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK

  EUR: PL53 1140 2004 0000 3412 1251 4636

  USD: PL48 1140 2004 0000 3612 1251 4628

  GBP: PL19 1140 2004 0000 3512 1372 1685

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Dzień dobry! Działamy, działacie! Cały czas zbieramy, kupujemy i segregujemy potrzebne rzeczy, cały czas wysyłamy transporty do Ukrainy i w Warszawie, jednak teraz podajemy Wam pilną informację o kluczowej potrzebie:

  ❗ Konieczne jest Wasza wolontariacka pomoc na warszawskich dworcach, gdzie przebywa mnóstwo osób z Ukrainy. Trzeba je wesprzeć i podstawowo (przynosząc kanapki, soczki i wodę), i w kwestii dalszej podróży (informacja, kupienie biletu). Język ukraiński, rosyjski i inne – na wagę złota.

  ❗Potrzebujemy też Waszej pomocy w naszym biurze przy:

  - robieniu kanapek, a także zakupie produktów na kanapki (możecie też przynieść własne)

  - porządkowaniu i segregowaniu darów

  - transportach kanapek i innych potrzebnych rzeczy na dworce


  Czekamy na Was od 11 do 19 w naszym biurze. Prosimy o wyrozumiałość - może być tak, że nie będzie nic do segregowania, akurat wtedy, kiedy przyjedziecie. Może być tak, że zamiast robienia kanapek, potrzebna będzie zupełnie inna pomoc. Może być tak, że my wszyscy będziemy na jakiejś naradzie albo będziemy wszyscy robić coś bardzo pilnego i będziecie musieli chwilę poczekać, zanim ktoś z nas pomoże Wam się zorientować. Uwierzcie, że robimy co możemy. Dziękujemy!oa1de69c0cde43cd.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Do tego momentu na granicę pojechały z naszego biura trzy transporty, czwarty wyrusza za chwilę. Te same transporty wracają do Warszawy wioząc osoby z granicy. Jeśli możesz przyjść i pomóc nam w segregowaniu i pakowaniu - to też zapraszamy codziennie od 11 do 19. Działamy!y4ef1461422b5d37.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Działamy, robimy, ogarniamy! W naszym biurze przy ul. Wiejskiej w Warszawie prowadzimy zbiórkę rzeczową dla osób na granicy i dla osób, które już są rozlokowane w Polsce. Założyłyśmy bazę lokalową, do której już trafiają pierwsze osoby. W naszym strajkowym budżecie przeznaczyłyśmy 10 000 zł na wsparcie Ukrainy i przesunęłyśmy osoby u nas zatrudnione do pracy w naszym centrum kryzysowym. Potrzebne jest jednak więcej pieniędzy - na obsługę i koordynację m. in. transportu (np. na odpowiednie kartony, torby, w które pakujemy dary po segregacji), benzynę dla osób, które mogą jeździć na granicę, ale nie stać ich na benzynę, koszty mieszkania w przypadkach, kiedy mieszkania są dostępne na dłuższe okresy za same opłaty, zakup koniecznych rzeczy, które nie trafiają w do nas w zbiórce rzeczowej, ale są potrzebne, oraz pomoc finansową dla osób z Ukrainy, które znalazły się w Polsce bez środków do życia, i inne koszty. Osoby i rodziny obejmujemy kompleksowym wsparciem, do momentu podjęcia pracy w Polsce i w razie potrzeby później.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 971

preloader

Komentarze 20

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 309 zrzutek

i zebrali

838 040 155 zł

A ty na co dziś zbierasz?