id: a4v4ge

Strajk Kobiet dla Ukrainy

Strajk Kobiet dla Ukrainy

Nasi użytkownicy założyli 1 190 209 zrzutek i zebrali 1 254 672 667 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • 🇺🇦 Zapraszamy na pokaz filmu "Syndrom Hamleta" w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego w ramach przeglądu filmów kandydujących do Polskiej Nagrody Filmowej ORŁY 2023!🦅

  „Syndrom Hamleta" przedstawia pokolenie młodych Ukrainców naznaczone czasem wojny i politycznego przełomu.

  Punktem wyjścia filmu są przygotowania do spektaklu teatralnego luźno opartego na motywach szekspirowskiego „Hamleta". Próby, w połączeniu z wejściem w prywatne życie bohaterów tworzą poruszający portret pokolenia, które chce zmierzyć się z wojenną traumą i bolesną przeszłością, która teraz, po inwazji Rosji na Ukrainę, staje się zarówno ich teraźniejszością.

  🏆 Film zdobył Nagrodę Specjalną na Festiwalu Mediów (Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski); na Krakowskim Festiwalu Filmowym otrzymał Nagrodę Jury Studenckiego (Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski), Nagrodę Specjalną w konkursie ogólnopolskim - Nagroda dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych (Agata Szymańska, Magdalena Kamińska), Wyróżnienie Specjalne w międzynarodowym konkursie filmów dokumentalnych (Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski) oraz Złotego Lajkonika dla reżysera najlepszego filmu polskiego (Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski); Na MFF w Locarno

  otrzymał Nagrodę Tygodnia Krytyki (Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski).

  🎬 Syndrom Hamleta, reż. Elwira Niewiera, Piotr Rosołowski, Polska, Niemcy, 2022

  📢 Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserami filmu -Elwirą Niewierą i Piotrem Rosołowskim. Spotkanie poprowadzi Artur Zaborski.

  🎟 Zakup biletów: https://tiny.pl/wp64t

  Przeczytaj recenzję w Gazecie Wyborczej: https://wyborcza.pl/7,101707,28556853,zyc-albo-nie-zyc...

  Wesprzyj ukraińskie żołnierki - wspólnie z reżyserką filmu dokumentalnego „Syndrom Hamleta" Elwirą Niewierą uruchamiamy zrzutkę dedykowaną pomocy kobietom walczącym w ukraińskiej armii. Pomoc będzie skierowana bezpośrednio do bohaterki filmu Katji i jej koleżanek żołnierek walczących na froncie.

  ➡️ Dlaczego to jest ważne?

  Wraz z rozpoczęciem rosyjskiej inwazji na pełną skalę liczba kobiet w ukraińskiej armii wzrosła aż do 50 tys. Ponad 5 tysięcy z nich znajduje się na linii frontu. Problem w tym, że armia nie była przygotowana na taki napływ kobiet, brakuje więc bardzo podstawowych rzeczy. Pieniądze ze zrzutki pójdą na zakup bielizny termicznej, leków, szczególnie na zapalenie pęcherza i infekcje dróg moczowych, bo to najczęstsza choroba wśród kobiet w wojsku.

  Okres? Na wojnie nie istnieje. Zbieramy więc na kubeczki menstruacyjne, podpaski, chusteczki nawilżane. Ale też na buty wojskowe - bo bywa tak, że kobiety mające rozmiar 37 noszą buty o rozmiarach +42, bo tylko takie są w armii.

  ➡️ Jak to robimy? Prosimy Was o wpłaty na zrzutkę Strajk Kobiet dla Ukrainy z komentarzem "Hamlet"e9NGERgJEfVv0iN1.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Działamy, robimy, ogarniamy! W naszym biurze przy ul. Wiejskiej w Warszawie prowadzimy zbiórkę rzeczową dla osób na granicy i dla osób, które już są rozlokowane w Polsce. Założyłyśmy bazę lokalową, do której już trafiają pierwsze osoby. W naszym strajkowym budżecie przeznaczyłyśmy 10 000 zł na wsparcie Ukrainy i przesunęłyśmy osoby u nas zatrudnione do pracy w naszym centrum kryzysowym. Potrzebne jest jednak więcej pieniędzy - na obsługę i koordynację m. in. transportu (np. na odpowiednie kartony, torby, w które pakujemy dary po segregacji), benzynę dla osób, które mogą jeździć na granicę, ale nie stać ich na benzynę, koszty mieszkania w przypadkach, kiedy mieszkania są dostępne na dłuższe okresy za same opłaty, zakup koniecznych rzeczy, które nie trafiają w do nas w zbiórce rzeczowej, ale są potrzebne, oraz pomoc finansową dla osób z Ukrainy, które znalazły się w Polsce bez środków do życia, i inne koszty. Osoby i rodziny obejmujemy kompleksowym wsparciem, do momentu podjęcia pracy w Polsce i w razie potrzeby później.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 987

preloader

Komentarze 21

 
2500 znaków