id: a538x4

Druk Książki Głagolica

Druk Książki Głagolica

Nasi użytkownicy założyli 1 065 573 zrzutki i zebrali 1 159 685 295 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Dzień Dobry

      Nazywam się Tadeusz PrussMroziński, od wielu lat zajmuję się piśmiennictwem Słowiańskim, którego to historia pomijana jest we współczesnej nauce, a także pomijana jest w wiedzy ogólnej. Zdecydowana większość społeczeństwa nie ma pojęcia, że „coś takiego ” jak alfabety Słowiańskie w ogóle istnieje. Tym bardziej, że oficjalnie uważa się, iż Słowianie na arenie dziejowej pojawili się jako prymitywna społeczność w V - VII n.e. , ale już w dwa wieki później posiadali w swoim zasobie kulturowym aż 3 – trzy alfabety fonetyczne,amianowicie runicę, bukwicę oraz głagolicę. Każdy z tych alfabetów posiada po około 50 indywidualnych grafemów oraz: głagolica i bukwica po 800 ligatur, natomiast runica posiada około 200 ligatur o specyficznym brzmieniu i znaczeniu. Ponadto alfabety te posiadają ogromną ilość znaków typograficznych, interpunkcyjnych, oddechowych czy diaktrytycznych, co czyni te alfabety najbogatszymi w znaki brzmieniowe i znaczeniowe w naszym kręgu kulturowym.

Bezsprzeczne istnienie tych alfabetów budzi uzasadnione pytania.

1. W powszechnie dostępnych źródłach min. w  sieci internetowej zawarta jest informacja w 62 językach, że Słowianie posiadali bardzo złożony system piśmienniczy składający się z trzech alfabetów.

Dlaczego fakt ten pomijany jest w nauczaniu wszystkich szczebli?

2. Według oficjalnej historii wynalazcami alfabetów Słowiańskich byli św. Cyryl i św. Metody, ludzie żyjący w kręgu alfabetów: łacińskiego ( 24 znaki brzmieniowe) greckiego (26 znaków brzmieniowych) oraz hebrajskiego (22 znaki brzmieniowe), po prostu wyczerpywali możliwości głośni swoich grup społecznych.

      Wobec tego jakim cudem byli w stanie utworzyć alfabety o wykorzystaniu znacznie większych możliwości głośni (aparatu mowy)?

3. Dlaczego Słowianom, którzy na arenie dziejowej pojawili się w V -VII n. e. ludowi ciemnemu i niepiśmiennemu stworzono aż trzy alfabety z ogromną ilością znaków brzmieniowych i znaczeniowych o indywidualnych cechach graficznych, nawet dziś trudnych do ogarnięcia ?

Takich i podobnych pytań wynikających z wyszperanej wiedzy i samodzielnegomyślenia jest znacznie więcej. W książce GŁAGOLICA podjąłem próbę udzielenia odpowiedzi na wiele innych pytań w tym temacie.

Zapraszam do wsparcia w druku tej pozycji w formie książkowej a także do zakupu książki.

 Tadeusz Pruss Mroziński  Treb- Nicea  02.02.2024r.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 4

AS
Grażyna Pilarska-Sorokin
100 zł
TS
Tomasz Czarski
100 zł
RR
RenaRena
50 zł
GW
Gmina Wyznaniowa Skarlin
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!