id: a63m6m

Krasnal(ka)-Kurator(ka) na 100-lecie polskiej kurateli sądowej

Krasnal(ka)-Kurator(ka) na 100-lecie polskiej kurateli sądowej

7 650 zł z 7 500 zł
102%
zakończona 26.11.2019r
235 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • Stało się!

  26 listopada dokonaliśmy odsłonięcia rzeźb krasnali kuratorskich i tablicy pamiątkowej. Na naszym profilu na facebooku (https://www.facebook.com/SKS.Frontis/ ) znajduje się film z tego wydarzenia. Zapraszamy do odwiedzania KURATELKI i URWISA. Znajdziecie tę przesympatyczną parę we Wrocławiu na ul. Muzealnej.

  A teraz najważniejszy przekaz: DZIĘKUJEMY! Za Waszą hojność, sympatię i wiarę w powodzenie akcji. Solidarność to potężna wartość. Pielęgnujmy ją!
  Czytaj więcej
 • W opisie zrzutki pojawiły się zdjęcia modeli krasnali. Nawet nie wiecie, jak bardzo chcielibyśmy, by Wam się spodobały. Wiemy, że to jest NASZA wspólna krasnalka i jej podopieczny. Ale też uchwycenie w rzeźbie tego, co "kuratorskie" okazało się nie lada wyzwaniem. Jesteśmy również ciekawi końcowego efektu po powrocie modeli z odlewni.
  Czytaj więcej
 • Prace nad rzeźbami Kuratorki Krasnalki i jej podopiecznego Urwisa dobiegają końca. Modele są gotowe i szykują się do pokrycia brązem. Dopinamy formalności związane z instalacją. Znamy już wstępną datę odsłonięcia rzeźb (wkrótce o niej poinformujemy). Jak zauważyliście, zwiększyliśmy nieco kwotę zbiórki, gdyż obok krasnali umieścimy tablicę pamiątkową, o której już z resztą Wam chyba wspominaliśmy. Chcemy podkreślić okoliczność okrągłego jubileuszu 100-lecia kurateli sądowej w Polsce, tak, by instalacja pełniła też funkcję edukacyjną. Dlatego prosimy Was o dorzucenie się do kosztów wyprodukowania tablicy. Aktualnie wybieramy jej producenta i negocjujemy koszty, ale spodziewamy się, że mogą one wynieść do 1000 zł. Dużo już nie brakuje, żebyśmy doprowadzili ten projekt do końca.
  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nie wiemy czy się uda. Ale kto nie próbuje, ten ... nie odwiedza we Wrocławiu Krasnala-Kuratora. :) Albo Krasnalki-Kuratorki. a 100 lat polskiej kurateli sądowej to niezła okazja, by do społeczności wrocławskich skrzatów wprowadził się przedstawiciel tej profesji. Stowarzyszenie Kuratorów Sądowych Frontis zwraca się z koleżeńską prośbą o wsparcie. Sami nie dźwigniemy tematu. Niech to będzie nasz wspólny kumpel/ka! Co już udało nam się zorganizować? Mamy doświadczoną i mega utalentowaną projektantkę krasnoludków (której tato jest kuratorem społecznym!). Mamy lokalizację (w centrum miasta!). Mamy przychylność kierownictwa jednego z sądów rejonowych, przy którym stanie instalacja. Mamy koncepcję (nie tak łatwo określić atrybuty kuratorskie). Czego (jeszcze) nie mamy? Środków i ... nazwy. Niniejszym ogłaszamy konkurs na imię naszego Krasnoluda. A w nagrodę zapraszamy na odsłonięcie instalacji i pierwszą fotę z kuratorskim skrzatem. I jeszcze na lody zaprosimy! Dlaczego to tyle kosztuje? Chcemy zrobić krasnala porządnie. Będzie z brązu - tak by przetrwał lata. Będzie też w akcji. Kim jest bowiem Kurator bez podopiecznego? Tak - w naszym projekcie będą zatem dwa skrzaty - jeden zaplątany w labiryncie skrzacich problemów, drugi wspierający pierwszego w procesie poszukiwania wyjścia. I jeszcze będzie miejsce na napis "Kuratorska Służba Sądowa. 1919-2019" Jako Frontis wkładamy w projekt 1500 zł. Resztę musimy zebrać. Jeśli pomożecie, może się udać. Pomysł jest taki, że robimy wpłaty w niekoniecznie dużych wysokościach ale w dużych ilościach. Np. 1000 x 6 zł? No dobra, może 500 x 12 zł? Ewentualnie 250 x 24 zł? Co jak nie uzbieramy całości? ... Może poszukamy sponsora, choć wolelibyśmy, by nasz skrzaci kolega/koleżanka był niezależny/a. Wszak jest Ambasadorem Wolności! AKTUALIZACJA: Udało się! Już wiemy, że wspólnie uzbieraliśmy na dwa krasnale! W toku zbiórki zdecydowaliśmy, że Krasnal - Kurator będzie niewiastą. Takie też były Wasze sugestie. W naszym zawodzie kobiet jest zdecydowanie więcej. Krasnal - Podopieczny to nastoletni osobnik płci męskiej. Proponowane imiona naszych skrzatów prosimy wpisywać w komentarzach na zrzutce. Wielkie dzięki za wpłaty i za każde miłe słowo.


AKTUALIZACJA:

Udało się! Tablica i krasnale odsłonięte! Z kuratorskim pozdrowieniem, SKS Frontis. PS/ Jeśli chcecie się dowiedzieć skąd się krasnale wzięły we Wrocławiu, przeczytajcie ten tekst: https://culture.pl/pl/tworca/pomaranczowa-alternatywa

Tak wyglądają projekty - modele krasnali.

a63m6m-cb5db4e6.png

Urwis Krasnal ...

a63m6m-a762658c.png

Kuratorka Krasnalka ...

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 235

EA
Edyta Aulich
50 zł
ZS
ZKSS SR Fabryczna
80 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
K
Kamila
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 27

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

723 251 zrzutek

i zebrali

500 042 411 zł

A ty na co dziś zbierasz?