id: a6rcav

,,OGRÓD POKOLEŃ" DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ ŚW.WINCENTEGO ORAZ ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI

,,OGRÓD POKOLEŃ" DLA DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ ŚW.WINCENTEGO ORAZ ŚWIETLICY SOCJOTERAPEUTYCZNEJ DLA DZIECI

Nasi użytkownicy założyli 1 014 581 zrzutek i zebrali 1 061 036 216 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

„Ogród Pokoleń” to szansa dla ludzi starszych, niepełnosprawnych, dzieci, młodzieży na wspólną integrację pokoleniową. To okazja do przeciwstawienia się pandemii i wyjścia z Domu Pomocy Społecznej , świetlicy socjoterapeutycznej dzieci i młodzieży do ogrodu, który stanie się małym parkiem pokoleniowym. To tu ludzie starsi, samotni nawiążą wspólne relacje z młodymi. 

h813126ca98feec8.jpeg Pragniemy w naszym ogrodzie stworzyć altany, skalniaki, ławeczki, stoliki do wspólnych zabaw, relacji, a przede wszystkim rozmów. Nasi podopieczni są niezwykle stęsknieni widoku przyrody, ale też ludzi którzy wypiją z nimi kawę, herbatę i podzielą się dobrym słowem.

z282c397e360c7df.jpegp36131121598a09a.jpegNasze dzieci z świetlicy w większości pochodzą z rodzin ubogich, dysfunkcyjnych, potrzebują zainteresowania, dobrych przykładów, a zwłaszcza ukazania właściwych wzorców nacechowanych szacunkiem do ludzi starszych schorowanych, niepełnosprawnych.

h53e2d993fba590d.jpegW ogrodzie pokoleń pragniemy w miarę ustępowania obostrzeń spotykać się z dziećmi z przedszkoli, szkół, zorganizowanymi grupami. Pragniemy zaangażować do współpracy wolontariuszy z naszego miasta, aby nikt w naszym domu nie czuł się samotny. Chcemy, aby każdy uczestnik naszych spotkań czuł się kochany, potrzebny i ważny. Przecież jak powiedział poeta „nikt nie jest samotną wyspą, każdy stanowi ułamek kontynentu, jeśli ląd utraci swoją część ,ziemia zostanie pomniejszona.” Życie każdego człowieka stanowi największą wartość.

sf503a6c01ce3000.jpeg . Ogród pokoleń ma łączyć ludzi, zapisywać ich w pamięci i nie pozwolić, aby kiedykolwiek odeszli z naszych serc. Zachęcamy wszystkich sympatyków, przyjaciół Domu i ludzi dobrej woli do budowania „Ogrodu Pokoleń”, który będzie łączył, a nie dzielił; który będzie uczył miłości i wrażliwości, a nie obojętności, który pomoże nam budować ludzką godność i kreować w młodych ludziach szacunek i życzliwość do każdego człowieka.

q2724910b4481356.jpeg

Jeśli nie możesz nas wesprzeć ,a podoba ci się nasze przedsięwzięcie – UDOSTĘPNIJ !!!

DOBRO POWRACA –DZIĘKUJEMY ZA KAŻDĄ WPŁACONĄ ZŁOTÓWKĘ I UDOSTĘPNIENIE 

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 35

GK
Grażyna Kulawik
100 zł
MD
Danielewska Maria
WP
Wioletta Pluta
 
Dane ukryte
30 zł
AL
Agnieszka Ledwoń
8 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KM
KInga Marcinkowska
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
ŻK
Żaneta Klima
5 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków