Wyposażenie pracowni artystyczno-rzemieślniczej w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie Zakończona 10.09.2019r ID: a6stag

Wyposażenie pracowni artystyczno-rzemieślniczej w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie

Zebrano 3 350 zł
z kwoty 3 200 zł

104 %

100 %
WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

295
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


W Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie kilka miesięcy temu powstała prowadzona przez Stowarzyszenie "Dla Ziemi" pracownia artystyczno-rzemieślnicza, pod nazwą Klub Spotkań Kobiet. Uchodźczynie z różnych państw uczą się tam rzemiosła i tworzą produkty w ramach marki CRAFT FOR DIGNITY. Bardzo potrzebujemy wyposażenia tej pracowni w dwie maszyny do szycia, overlock i gilotynę do papieru. Chcemy, by były to nowe produkty i posłużyły osobom starającym się o nadanie statusu uchodźcy przez długi czas.


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

„Jesteśmy uchodźczyniami. Czy wiesz kim jest uchodźca? Nie przyjechałyśmy do Polski, dlatego, że w naszych krajach miałyśmy złą sytuację ekonomiczną. U siebie pracowałyśmy w szkołach, w urzędach, miałyśmy rodzinne firmy – podobnie jak Wy. Miałyśmy swoje domy, mieszkania w miastach, na wsiach – podobnie jak Wy. Nasze dzieci miały bardzo blisko swoje babcie, dziadków, rodziny – podobnie jak Wy. Teraz jesteśmy uchodźczyniami. To nie był nasz wybór. Taki nas spotkał los. Czujemy, że jesteśmy takimi samymi kobietami jak Wy. Tylko musimy to każdego dnia udowadniać”.

„Od wielu lat czekamy na decyzje urzędu. Nie chcemy siedzieć bezczynnie. Tak powstał pomysł na naszą pracownię Klub Spotkań Kobiet, na markę „CRAFT FOR DIGNITY”. Nasze emocje chcemy przekazać poprzez naszą pracę, nasze wyroby. Przez tę pracę czujemy się potrzebne. Kiedy myślimy, że ktoś będzie miał z tego radość, to jeszcze bardziej zachęca nas to do tego by tworzyć, wymyślać, szukać nowych inspiracji.”

AYNA, KHAVA, LIANA, MAKKA, ZALINA, ZAIRA


Jako Stowarzyszenie „Dla Ziemi” od ponad dziesięciu lat działamy „z i na rzecz” uchodźców/uchodźczyń. Do 2016 roku nasze działania były oparte o fundusze unijne. Działania kierowałyśmy w dużej mierze do polskiego społeczeństwa przyjmującego. Edukowałyśmy, integrowałyśmy i wyrównywałyśmy szanse uchodźców/czyń na rynku pracy poprzez liczne kursy zawodowe dla kobiet i mężczyzn (przeszkoliłyśmy ponad 100 osób). Jako jedyne na Lubelszczyźnie zatrudniałyśmy w szkołach asystentki kulturowe – osoby, które pośredniczyły w kontaktach pomiędzy rodzicami, nauczycielami, dyrektorami i pracownikami ośrodków.


Analizując sytuację, w której nie mamy możliwości, tak jak kiedyś w ramach projektów unijnych, opłacania kursów zawodowych, wpadłyśmy na inny pomysł. Poprzez sztukę i rzemiosło, chcemy przeciwdziałać wykluczeniu uchodźczyń. Jesienią 2018 roku powołałyśmy Klub Spotkań Kobiet w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie. Otrzymałyśmy od administratora ośrodka do użytkowania wyremontowane mieszkanie z przeznaczeniem na pracownię artystyczno-rzemieślniczą. O kilku miesięcy zapraszamy tam kobiety z różnych miejsc w Polsce, które swoją wiedzę i umiejętności przekazują uchodźczyniom. Najważniejsze dla nas jest to, by stały się one niezależne, żeby umiały zarabiać na swoje utrzymanie po opuszczeniu ośrodka. Tworzymy ofertę przedmiotów na sprzedaż. Założyłyśmy działalność gospodarczą. Utworzyłyśmy markę „CRAFT FOR DIGNITY” i sklep internetowy (www.sklep.dlaziemi.org), w którym sprzedajemy wyroby uchodźczyń i migrantek.


Nasze grono Sojuszniczek i Sojuszników nieustannie powiększa się. Do Klubu Spotkań Kobiet przyjeżdżają artystki z całej Polski. Np. Pamela Bożek stworzyła projekt partycypacyjny – markę „Notesy z Łukowa”. Notesy są wykonywane przez uchodźczynie z materiałów recyklingowych, a wiele galerii sztuki i miejsc kultury jest zainteresowanych, by mieć je w swojej ofercie. Julita Delbar artystka-fotografka z Warszawy utworzyła piękne, czarno-białe, wielkoformatowe portrety uczestniczek Klubu. Z tych portretów powstała wystawa, którą chcemy prezentować w różnych miejscach w Polsce.

Oto link do filmu o powstawaniu notesów:

https://www.youtube.com/watch?v=3dnzzLNxT-M&feature=youtu.be


CZEGO POTRZEBUJEMY?

Do tego, by móc się rozwijać, stać się niezależnymi finansowo, bardzo potrzebujemy urządzeń do naszej pracowni artystyczno-rzemieślniczej:

- dwóch maszyn szycia - to koszt 1200 zl.

- overlocka – to koszt 800 zł.

- gilotyny do papieru – to koszt 1200 zł.

Gdyby udało się zebrać więcej pieniędzy, to kupiłybyśmy wyposażenie pracowni, czyli dwa duże stoły i wygodne krzesła, ale o tym już nawet nie marzymy…


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

KW
60 zł

Klaudia Waryszak-Lubaś

Powodzenia!

AN

Anna Nacher

Trzymam kciuki za powodzenie akcji! Jesteście wielcy!

Użytkownik anonimowy
20 zł

Użytkownik anonimowy

Powodzenia!

Użytkownik anonimowy
30 zł

Użytkownik anonimowy

super inicjatywa! trzymam kciuki!

MS
1 000 zł
Magda Szcześniak
MN
100 zł
Monika Nowakowska
G
100 zł
GKornet
100 zł
Ewa Wojnowska
MS
100 zł
Marta Sikorska
AD
70 zł
Aleksandra Dzido
Dane ukryte
60 zł
Dane ukryte
KW
60 zł
Klaudia Waryszak-Lubaś
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
M
50 zł
Magda
A
30 zł
Anna
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
20 zł
Dane ukryte
Ewa Kozdraj
10 zł
Ewa Kozdraj
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
AN
ukryta
Anna Nacher
AN
ukryta
Anna Nacher
MI
ukryta
Mateusz Iwulski
NG
ukryta
Natalia Gebert

Pierwsza wpłata

MS
100 zł
Marta Sikorska

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

374 208 zrzutek

Pomóż zebrać środki dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

295
udostępnień

NAGRODY

Zeszyt z niespodzianką

60 zł i więcej

To ręcznie wykonywany  przez uchodźczynie z Klubu Spotkań Kobiet w Łukowie zeszyt z mini słowniczkiem i przepisem-niespodzianką w środku.

wybrano 5 razy (pozostało 5 z 10)

przewidywana dostawa: 30 września, 2019

Notes z Łukowa

80 zł i więcej

To ręcznie wykonywany przez uchodźczynie z Klubu Spotkań Kobiet w Łukowie kultowy "Notes z Łukowa".

wybrano 3 razy (pozostało 7 z 10)

przewidywana dostawa: 30 września, 2019

Serweta Pani Zairy

300 zł i więcej

Ręcznie robiona na szydełku serweta z włóczki bawełnianej, średnica około 40 cm.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

przewidywana dostawa: 30 września, 2019

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.