id: a6vwhm

szlachetna paczka

szlachetna paczka

Nasi użytkownicy założyli 1 065 316 zrzutek i zebrali 1 159 166 447 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Akcja szlachetna paczka od SFD, wspomagamy rodzinę w potrzebie


Pani Ewa (62l.) żyje w starym domu wraz swoim mężem Adamem (60l.), oboje są bardzo schorowani, chorują na cukrzycę. Pan Adam dodatkowo musi sobie podawać trzy rodzaje insuliny dziennie. Wraz z nimi mieszka trójka niepełnosprawnych dorosłych dzieci w przedziale wiekowym od 31 lat do 34 lat. Pani Ewa i Pan Adam poza cukrzycą, chorują na nadciśnienie oraz migotanie przedsionków. Na te schorzenia przeznaczają znaczną część swoich dochodów. Córka Anna (34 l.), choruje od urodzenia na padaczkę oraz ma problemy z sercem. Skończyła studia na poziomie licencjatu, ale jej problemy neurologiczne nie pozwalają normalnie pracować. Do tego dochodzi jeszcze padaczka, która bardzo daje się we znaki, ponieważ zdarza się, że kobieta miewa po cztery ataki dziennie, to spowodowało cofnięcie się w rozwoju umysłowym. Dodatkowo zdiagnozowano u niej guza w obrębie szyszynki, który w każdej chwili może spowodować utratę wzroku lub zaburzenia świadomości. Maria(31l.), choruje na padaczkę, nerwicę oraz schizofrenię. Te wszystkie choroby wraz z niepełnosprawnością powodują, że Maria jest bardzo wycofana i rozwojowo cofnęła się. Jej pasją jest wyszywanie, które zalecił lekarz specjalista. Sebastian (33l.) od urodzenia boryka się z problemami związanymi z kręgosłupem, przez to jest niezdolny do pracy. Jego kręgosłup z racji wieku jest nieoperacyjny i z tą niepełnosprawnością Sebastian musi pozostać do końca życia. Rodzina żyje w starym, rozpadającym się domu, bardzo skromnie, ponieważ ich przychód ze świadczeń wynosi 3580 zł . Natomiast koszty leczenia i opłat stałych 3265 zł. Po tym wszystkim na jednego członka rodziny pozostaje 63 zł, które rodzina ma na przeżycie. Rodziny nie stać na odzież, wszystkie ubrania i buty. Odzież jest już niestety zniszczona, ale mimo wszystko rodzina dba o nią, bo to jedyna jaką posiada. Co do aspektu żywieniowego, rodzinie jest bardzo ciężko. Pani Ewa i Pan Adam powinni mieć dietę o niskim indeksie glikemicznym, ale z racji braku środków, jedzą to na co ich stać.


Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Pralka

Pani Anna obecnie wszystko musi prać ręcznie, ponieważ stara pralka się zepsuła. Nowy sprzęt pomógłby jej radzić sobie z tym problemem.

2. Odzież

Rodzina potrzebuje w zasadzie każdego rodzaju odzieży, ponieważ jedyną jaką posiadają to od sąsiadów lub ludzi, którzy im ją przekazali.

3. Żywność

Zakup żywności na pewno w znacznym stopniu odciąży budżet rodziny.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 36

SS
Sebastian Szypuła
100 zł
KK
Krzysztof Kudłacz
100 zł
MI
Mirek
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
MO
Monika
60 zł
0B
007 Bond
50 zł
IJ
Izabella Jackiewicz
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
BR
Patrick Swayze
170 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!