id: a73kkf

Rehabilitacja i leczenie Łukasza Czarnego

Rehabilitacja i leczenie Łukasza Czarnego

10 291 zł
z 10 000
102%
zakończona
14.04.2019r
135
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 065 888 zrzutek i zebrali 1 160 447 460 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Pani Anna Tomczyk z TVP Rzeszów zrealizowała materiał o Łukaszu do Interwencji Aktualności, dziękujemy za zainteresowanie sprawą. Materiał dostępny jest pod adresem: Link do zapowiedzi Interwencji: http://rzeszow.tvp.pl/41953572/27letni-lukasz-cudem-przezyl-wypadek-samochodowy-teraz-potrzebuje-pomocy Link do całości materiału: http://rzeszow.tvp.pl/36644734/interwencje-aktualnosci
  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pierwsza faza zbierania pieniędzy na rehabilitację i leczenie Łukasza Czarnego, mieszkańca gminy Horyniec-Zdrój który uległ wypadkowi samochodowemu i walczy o normalne życie.

Pierwsza faza zbierania pieniędzy na rehabilitację i leczenie Łukasza Czarnego, mieszkańca gminy Horyniec-Zdrój, który uległ wypadkowi samochodowemu i walczy o normalne życie.

Łukasz Czarny mieszkanie Polanki Horynieckiej w gminie Horyniec-Zdrój 31 października uległ jako pasażer wypadkowi samochodowemu, w którym zginął jego najlepszy kolega.

Dzięki sprawnej akcji ratunkowej został przetransportowany do szpitala w Rzeszowie gdzie od razu podjęto decyzję o operacji. Łukasz miał stwierdzone złamanie kręgów odcinka piersiowego kręgosłupa, liczne złamania odcinka piersiowego kręgosłupa, zwichnięcie kręgu odcinka piersiowego kręgosłupa oraz wiele innych mniejszych urazów obejmujących całe ciało. Niestety tak liczne obrażenia spowodowały porażenie i utratę czucia poniżej klatki piersiowej. Podczas badań i operacji nie stwierdzono jednoznacznie przerwania rdzenia kręgowego, dlatego jak tylko Łukasz doszedł do siebie został skierowany na Oddział Wczesnej Rehabilitacji Neurologicznej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr. 2 w Rzeszowie. Na oddziale został poddany intensywnej rehabilitacji, a wyniki, jakie zaczął osiągać pozwoliły na maksymalny czas pobytu. Podczas tego okresu pod czujnym okiem zaczął walczyć o normalne życie. Szanse, jakie mu dawano były znikome, ale w trakcie rehabilitacji pojawiło się światełko w tunelu. Zaczął powoli czuć dotyk na stopach oraz potrafi lekko poruszyć nogami.

Teraz rozpoczęła się nierówna walka z chorobą. Po powrocie do domu pozbawiony specjalistycznej rehabilitacji musi ćwiczyć sam w domu. Niestety nie ma środków na drogie turnusy ani na profesjonalny sprzęt. Już niedługo dostanie wózek inwalidzki oraz prosty pionizator. Pozostaje kwestia ćwiczeń i rehabilitacji oraz walka o kolejne postępy. Przed Łukaszem długa droga, która sądząc po obecnych postępach może zakończyć się normalnym życiem! Aby jednak tego dokonać potrzeba jest mu pomoc finansowa.

Liczy się każdy dzień, więc zanim zostanie oficjalnie zarejestrowana publiczna zbiórka pieniędzy postanowiliśmy działać szybko i organizujemy ZRZUTKĘ na pierwszą rehabilitację.

Kwota, jaką ustawiliśmy to 10000zł i pozwoli ona pokryć koszty specjalistycznych konsultacji oraz pierwsze zabiegi rehabilitacyjne. Zrzutka organizowana jest przez Stowarzyszenie Przystanek Horyniec, które z zebranej sumy będzie w stanie zrefundować poniesione koszty.

Liczymy na Wasze wsparcie! Jako mieszkańcy gminy Horyniec-Zdrój nie raz mieliśmy okazję pomagać potrzebującym. W piękny sposób angażujemy się co roku w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tym razem mamy wyjątkową sytuację - możemy pomóc członkowi naszej małej społeczności! Łukasza czy jego rodziców zna wielu mieszkańców naszej gminy, chodził z Wami do szkoły. Połączmy swoje siły, pokażmy nasze serce i dajmy mu szansę stanąć na nogi!

Zbiórka kończy się dokładnie w jego 27 urodziny, które ma 5 kwietnia, w ten wyjątkowy dzień dajmy mu dużą dawkę wiary w powrót do zdrowia i w to, że nie jest sam.Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji, czy pomóc w jakikolwiek inny sposób, kontaktujcie się nami poprzez maila: [email protected]

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 135

preloader

Komentarze 4

 
2500 znaków