id: a7dzwe

START NA DYSTANSIE 5 X IRON MAN 1130km ULTRA TRIATHLON QUINTUPLE AUSTRIA

START NA DYSTANSIE 5 X IRON MAN 1130km ULTRA TRIATHLON QUINTUPLE AUSTRIA

Nasi użytkownicy założyli 957 436 zrzutek i zebrali 964 053 037 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

10 lipca wystartuję na zawodach 4 Ultra Triathlon Quintuple na dystansie 5 x Iron Man: 19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze i 211 km biegania. Jest to najdłuższy dystans rozgrywany w tym roku na naszym kontynencie i dystans którego do tej pory nie pokonał żaden Polak. Pomóż mi godnie reprezentować nasz kraj.

O PROJEKCIE: START W ULTRA TRIATHLON QUINTUPLE

ŁĄCZNY DYSTANS: 1130 km

4 Ultra Triathlon Quintuple to międzynarodowe zawody w ultra triatlonie, które rozgrywane są w Austrii. Dystans Quintuple oznacza triatlon o długości 5 x Iron Man czyli: 19 km pływania, 900 km jazdy na rowerze i 211 km biegania. Na starcie zawodów pojawi się tylko 20 najtwardszych zawodników z całego świata a czas na pokonanie tego dystansu to 6 dni.

KILKA SŁÓW O MNIE I O MOICH STARTACH

Moją przygodę ze sportem… hmmm wtedy jeszcze ciężko było mówić o „sporcie” więc może inaczej. Moją przygodę ze zmianą trybu życia z: „nic nie robię i tyję” na „będę aktywny” rozpocząłem w 2011 roku kiedy przy wadze 118 kg wejście na 2 piętro sprawiało mi wysiłek. Zaczynałem od truchtania na 2 km odcinkach i stopniowo wydłużałem ten dystans. Gdy w 2013 roku w kwietniu przebiegłem na biegu masowym swoje pierwsze 10 km zapragnąłem wystartować w maratonie co udało się zrealizować już we wrześniu (przy wadze 102 kg). Mijały kolejne miesiące, forma rosła waga spadała i pojawiły się kolejne wyzwania, które realizowałem: Bieg Rzeźnika 80km, Ultra Śledź 84km, Łemkowyna Ultra Trial 150km, Bukowisko 100 km w Puszczy Bydgoskiej, Rudzki Bieg 12-Godzinny, Bieg 7 szczytów, dziesiątki maratonów w tym bieg charytatywny podczas Maratonu Warszawskiego w 30 kilogramowej zbroi, na którym zebrałem ponad 11 tysięcy na fundację Spartanie Dzieciom i oczywiście pojawiły się również moje ulubione Triatlony. Po debiucie na dystansie ¼ Iron Man kolejnym startem był już pełny dystans Iron Man-a w Malborku, a po nim (podobno najcięższy ultra triatlon górski w Europie) Harda Suka Ultimate Triathlon Challenge na dystansie: 4,5 km pływania w Zalewie Orawskim, 225 km na rowerze wokół Tatr i bieg 55 km ich granią z przewyższeniami sięgającymi 8 kilometrów. Niestety to również było trochę za mało. Ostatnim zeszłorocznym wyzwaniem był start na dystansie podwójnego Iron Man-a na Litwie 7,6 km pływania 360 km na rowerze i 84,4 km biegu, który ukończyłem z dużym zapasem czasu przed limitem.

NA CO PRZEZNACZĘ ZEBRANĄ KWOTĘ?

Kluczem do sukcesu podczas takich zawodów nie będzie tylko dobre przygotowanie fizyczne ale również zaplecze logistyczne i praca suportu. Niestety im większe wyzwanie tym większe koszty, zawody do których się przygotowuję wykraczają budżetowo daleko poza sport amatorski i wymuszają zaangażowanie sporych środków finansowych. Sporty zawodowe kierują się brutalną zasadą im wyższa kwota przeznaczona na realizację / obsługę tym większa szansa na ukończenie zawodów i przede wszystkim wyższy komfort startu zawodnika.

Wiadomo, że każdy ma jakieś swoje marzenia/ cele/ wyzwania, ale sam wielokrotnie wspierałem innych w ich realizacji, dlatego mam nadzieję, że #dobrowraca i dzięki Waszej pomocy uda mi się zebrać nawet symboliczną kwotę aby móc GODNIE reprezentować nasz kraj na zawodach międzynarodowych.

Na co przeznaczę zebraną kwotę? ( w nawiasie mały update):

1. odżywki, suplementy, izotoniki - 700zł - (dziękuję sponsorowi Nutrend za przekazanie pakietu)

2. zakup odzieży sportowej + oznakowanie - 1000zł - (dziękuję sponsorowi BCM Nowatex za komplet strojów startowych)

3. zakup odzieży dla suportu - koszulki team-u + oznakowanie - 500zł - dziękuję sponsorowi redrock.pl za odzież dla supportu oraz dodatkowo za koszulki, chusty, ręczniki dla wpłacających i baner (1500zł)

4. zaplecze techniczne (zapasowe części i akcesoria do roweru 1500zł)

5. jedzenie i picie dla mnie i suportu (1500zł)

6. zwrot wynajmu kampera oraz paliwo (4500zł)

7. zwrot kosztów opłaty startowej (1000 euro= 4300zł)

Łącznie punkty 4-7 to kwota 11800 zł

MÓJ SERWIS TEAM

W życiu pewne są podobno dwie rzeczy: śmierć i podatki. Ja mam to szczęście, że mam jeszcze dwie kolejne (osoby nie rzeczy), których jestem pewien i na których mogę polegać to mój TEAM: Piotr i Maciej.

Maciej

Maciej jest moim bratem niby ciotecznym ale tak naprawdę dla mnie "rodzonym". 3 razy suport-ował mnie na najcięższych ultra triatlonach i zna doskonale wszystkie moje potrzeby i humory.

Piotr

Piotr jest moim najlepszym przyjacielem i partnerem treningowym. To również dzięki niemu jestem dziś tu przed tym wyzwaniem.

Dream team

Dzięki temu team-owi ukończyłem z powodzeniem zawody 2xIM Panevėžys Ultra Triathlon i dzięki nim z dużą nadzieją spoglądam na najbliższe wyzwanie.

DZIĘKUJĄC ZA WPŁATY MOGĘ ZAPROPONOWAĆ:

- za dowolną wpłatę – wdzięczność :) oraz wypisane imię i nazwisko na banerze startowym, który będzie nam towarzyszył podczas całej imprezy

- za wpłatę powyżej 50 zł – powyższe + zdjęcie z biegu z podziękowaniem w formacie JPG.

- za wpłatę powyżej 100 zł – powyższe + koszulkę techniczną team-u

- za wpłatę powyżej 200 zł – powyższe + wspólny trening na terenie województwa mazowieckiego

- za wpłatę powyżej 500 zł – indywidualne konsultacje przygotowujące do zawodów ultra + koszulkę techniczną team-u

- za wpłatę powyżej 1000zł - indywidualne "zającowanie" na dowolnym biegu w Polsce + koszulkę techniczną team-u

W przypadku wsparcia przekazanego przez firmy istnieje możliwość brandingu na strojach startowym i koszulkach suportu! Koszt sponsoringu zaczyna się od kwoty 2000zł niekoniecznie w formie gotówkowej :)

Uwaga koszulki muszę zamówić do 1 lipca więc po tym terminie za wpłaty +100zł będę przekazywał chusty wielofunkcyjne i ręczniki :)

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA WSZELKĄ POMOC I ZA WSZYSTKIE WPŁATY

Szczególne podziękowania już teraz kieruję kieruję do:

Kompani Sportowej i GO Sport Scrapper Team za wsparcie techniczne i sprzętowe oraz pozyskanie sponsorów

https://www.facebook.com/GO-Sport-Scrapper-Team-1606552256296301/

Jagody Podkowskiej z Blueberry Health & Diet - opieka dietetyczna :) https://www.facebook.com/BlueberryDiet/

Elektrostymulatory.net https://elektrostymulatory.net

Pozdrawiam i dziękuję!

Mateusz

https://www.facebook.com/Bezprzesady/

https://www.facebook.com/mateusz.pietrulinski

p.s. Zapraszam do lektury:

Maratony Polskie

https://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=1&action=7&code=19779&bieganie&fbclid=IwAR2T1vj-ftlfRJoKeDeF8XW8um99vhNNLcFv21ixoXjpWC_mCSLegpbhC7k

Magazyn Triathlonhttp://magazyntriathlon.pl/artykuly-triathlon,pokaz,ig5fg-najciezszy-start-w-zyciu-czyli-5-x-iron-man-1130-km

Radio dla Ciebie https://www.rdc.pl/podcast/poranek-rdc-mateusz-pietrulinski-triathlonista/

AKTYWNA WARSZAWAhttp://sportowa.warszawa.pl/aktualnosci/sport/4-ultra-triathlon-quintuple

MAGAZYN BIEGANIEhttps://www.magazynbieganie.pl/wazyl-118-kg-gdy-powiedzial-dosc-obecnie-szykuje-sie-do-zawodow-na-dystansie-5-x-ironman/

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 79

KK
Kowalkowski
100 zł
AS
Artur Sklepinski
25 zł
TW
Tomasz Wojnarowicz
90 zł
DT
Dariusz Tanajewski
30 zł
MM
Michał Mucha
150 zł
ME
Monika El
ukryta
MS
Marek Sulin
25 zł
JS
Jerzy Szyndel
100 zł
RP
Rafał Piotrowski
55 zł
PG
Piotr Grzechnik
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 62

 
2500 znaków