id: a7nyjd

XII kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na augustowskim cmentarzu

XII kwesta na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków na augustowskim cmentarzu

Opis zrzutki

Listopadowa kwesta na rzecz ratowania zabytkowych pomników na augustowskim cmentarzu to wydarzenie cykliczne w społeczności Grodu nad Nettą od 2009 roku. Jego pomysłodawczynią jest nauczycielka II LO w Augustowie. Każdego roku 1 listopada nauczyciele i uczniowie II LO, harcerze, przewodnicy turystyczni, władze samorządowe miasta i powiatu, augustowianie kwestowali, by pozyskać środki finansowe na odnowienie opuszczonych, zaniedbanych, starych nagrobków.

Zadań do zrealizowania jest wciąż wiele, bo wiele jest grobów, które nie mają opieki. Z dotychczas zebranych funduszy (w czasie 11 lat trwania kwesty zebraliśmy prawie 120 tys. zł) zorganizowane zostały trzy lapidaria, co w widoczny sposób uporządkowało przestrzeń cmentarza. W sumie odnowiono ponad 50 nagrobków i krzyży: granitowych, żeliwnych, marmurowych oraz z piaskowca, w tym m.in. Kwaterę Obrońców Ojczyzny, znajdującą się przy głównej alei, nieopodal kaplicy cmentarnej.

Augustowski cmentarz pięknieje. Wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w tym bardzo potrzebnym dla naszej lokalnej społeczności przedsięwzięciu. Dziękujemy za każdą złotówkę i wrażliwość na piękno naszej lokalnej nekropolii.

Wpłacający 34

E
Emilia
200 zł
KT
Krzysztof Turuk
200 zł
ST
Szymon Teżewski
200 zł
DJ
Danuta Jasińska
100 zł
GK
Grzegorz Kotarski
100 zł
MS
Małgorzata Sudnik
50 zł
Katarzyna Łebska
50 zł
JS
Janina Szymborska
50 zł
JL
Joanna Lisek
50 zł
TK
Teresa Kubiak
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

626 290 zrzutek

i zebrali

377 004 556 zł

A ty na co dziś zbierasz?