id: a7pt2d

Projekt: Nowe życie młodego pianisty

Projekt: Nowe życie młodego pianisty

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
45 178 zł 
z 206 000 zł
21%
zakończona 31.08.2021r
447 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

 • z1c2bc76f0daeab3.jpeg

  Czytaj więcej
 • Na dzień 27.04.2021 został wyznaczony termin operacji Mikołaja w USA. Zostanie wykonany 2 etap (i ostatni) leczenia chirurgicznego, który sfinansuje NFZ (po 3 latach rodzice Mikołaj wygrali sprawę w sądzie).


  Dodatkowo zostanie wszczepiony staw biodrowy. Podczas tych kilku lat doszło, bowiem, do degradacji stawu biodrowego. Wspominaliśmy już o tym wcześniej.


  Niestety wniosek składany do NFZ (w marcu 2017 roku) nie uwzględniał operacji stawu. Wtedy z biodrem było jeszcze wszystko w porządku.


  Aby nie tracić czasu i wspomóc samodzielność Mikołaja zostaje nam do uzbierania kwota 47.973,15 USD.


  Dołączcie się :)


  DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY WPŁACĄ MINIMUM 30 ZŁ BĘDZIE PRZYGOTOWANA W PODZIĘKOWANIU DO POBRANIA PŁYTA "MIKOŁAJ I PRZYJACIELE" Z MUZYKĄ MIKOŁAJA ORAZ ZAPRZYJAŹNIONYCH PIANISTÓW, ZAREJESTROWANA PODCZAS FESTIWALU 3CITY PIANO DAYS W RADIO GDAŃSK W 2019 ROKU.

  WARTO WSPIERAĆ I OTRZYMAĆ PŁYTĘ Z PIĘKNĄ MUZKĄ.


  On April 27, 2021, the date of Nicholas' operation in the USA was set. Stage 2 (and the last stage) of surgical treatment will be performed, financed by the National Health Fund (after 3 years, Nicholas's parents won the case in court).


  Additionally, a hip joint will be implanted. During these few years, there was a degradation of the hip joint. We have mentioned this before.


  Unfortunately, the application submitted to the National Health Fund (in March 2017) did not include the operation of the joint. Back then, the hip was fine.


  In order not to waste time and support Nicholas's independence, we have to collect the amount of $ 47,973.15.


  Join in :)


  FOR EVERYONE WHO PAYS A MINIMUM OF 30 PLN WILL BE PREPARED MUSIC ALBUM TO DOWNLOAD - "NICHOLAS AND FRIENDS" WITH MUSIC BY MIKOŁAJ AND FAMILIAR PIANO PLAYERS , RECORDING FROM FESTIVAL 3CITY PIANO DAYS IN 2019.


  IT IS WORTH SUPPORTING AND RECEIVING AN ALBUM WITH A BEAUTIFUL MUSIC.

  Czytaj więcej
 • 1 września 2019 roku odbyła się ponowna konsultacja z dr Dror Paley w Warszawie przed planowaną operacją Mikołaja. Okazało się, że biodro Mikołaja uległo degradacji i wymaga ponownego leczenia chirurgicznego. Ze względu na bardzo skomplikowany charakter operacji może się ona odbyć tylko w USA. W związku z tym koszt wzrósł do kwoty ok 200 000 USD. Podczas operacji zostanie wszczepiony staw biodrowy oraz zrekonstruowana stopa. Zatem wspierajmy Mikołaja dalej!


  On September 1, 2019, another consultation with Dr. Dror Paley took place in Warsaw before the planned operation of Nicholas. It turned out that Nicholas's hip had degraded and needed another surgical treatment. Due to the very complex nature of the surgery, it can only take place in the USA. Consequently, the cost has risen to approximately $ 200,000. During the surgery, the hip joint will be implanted and the foot will be reconstructed. So let's keep supporting Nicholas!


  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć! Mam na imię Mikołaj. Mam 16 lat. Znalazłem się tutaj nieprzypadkowo. Ponieważ nie mogę sam, jako osoba niepełnoletnia, założyć profilu na portalu, pomagają mi przyjaciele z fundacji. Mam teraz do zrealizowania dwa, bardzo ważne dla mnie projekty, ująłem je jednak w jednym krótkim zdaniu: Nowe życie młodego pianisty.


Zapraszam do obejrzenia mojej podróży w czasie.

Znalazłem się tutaj nieprzypadkowo: jestem pianistą, tak... to prawda... jestem niepełnosprawnym pianistą ale to pewnie już wiecie... To moje życie, mój projekt.

Po pierwsze: chciałbym wydać płytę wraz z innymi artystami, razem z którymi grałem podczas festiwalu 3CITY PIANO DAYS. W studiu koncertowym im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk, zagraliśmy wspaniały charytatywny koncert! Pragnę, aby każdy z Was, kto wesprze mój projekt, mógł otrzymać ode mnie tę płytę (w formacie mp3) w prezencie. Chcę grać koncerty, nagrywać płyty i dzięki temu pomagać innym, tak, jak teraz znalazły się osoby, które pomagają mi.

a7pt2d-35380462.png


Po drugie... i teraz dla mnie najważniejsze: we wrześniu czeka mnie skomplikowana operacja. Jest duża szansa, że będę mógł sam dzięki niej założyć sobie buty! Tak.. buty! Ale tu nie tylko o te nieszczęsne buty chodzi :)

Znikną moje bariery komunikacyjne: będę mógł swobodnie jeździć autobusem, tramwajem... a nawet jeździć na rowerze! Dla Was, pewnie to jest normalne... dla mnie, jak dotąd... nigdy nie było. Nie mogę zgiąć nogi w kolanie, ponieważ go po prostu nie mam, moja stopa pełni teraz funkcję kolana (jeśli chcecie, możecie teraz zgiąć swoje nogi, bo zapewne macie oba kolana i poczuć, jakie to przyjemne :)

Jeśli obejrzeliście filmik (a mam taką nadzieję :) to już wiecie, że nie mam 'kawałka' nogi, a tak bardziej precyzyjnie - to nie mam lewej kości udowej, taki się urodziłem.


Przez wiele lat, jako małe dziecko, radziłem sobie najlepiej, jak umiałem. Bardzo pomagali mi (i nadal zresztą pomagają) moi rodzice i starsza siostra Wiktoria (chociaż tutaj czasem, pomimo, że się kochamy... są pewne zgrzyty... ale to wiadomo, jak to z rodzeństwem bywa ;)

Jak jest się małym dzieckiem to wszystko jest prostsze: to przecież normalne, że rodzice czy opiekunowie pomagają dziecku założyć buty, ubrać się, zawożą go do przedszkola... szkoły... Tylko, że ja już nie jestem małym dzieckiem... Jestem nastolatkiem! Nawet dość sporo urosłem w ostatnim czasie :)

Czy znacie jakiegoś zdrowego nastolatka, któremu ktoś musi ubierać buty? (no chyba że ma połamane obie ręce, co czasem w tym wieku jeszcze też się zdarza ;) Nie znacie??? A ja znam! To ja sam!

a7pt2d-7fbee20c.png

a7pt2d-94548a3e.png

Chciałbym jednak, żeby było inaczej: dojrzewam, dorastam... Chcę móc swobodnie jeździć komunikacją miejską, chodzić po schodach, tak, jak inni, chcę sam móc założyć sobie buty, chcę chodzić bez skrępowania i grać... nie ...nie mówię tu o piłce...chcę grać dalej na pianinie i fortepianie! Kiedy siadam do fortepianu to jest zdecydowanie łatwiej: mogę moją sztywną, oprotezowaną nogę wsunąć pod instrument... ale kiedy gram na pianinie (a na tym instrumencie na co dzień ćwiczę i gram) moja noga jest w zupełnie innej pozycji. Nie mogę jej ot tak, wsunąć pod pianino, bo się nie da... a nie mogę jej zgiąć – ponieważ nie mam kolana. Dzięki operacji to będzie możliwe. Nadal, co prawda nie będę miał kolana... (niestety nie urośnie) ale lekarze w taki sposób przeprowadzą operację, że będę mógł zgiąć oprotezowaną nogę. Wyobrażacie to sobie? Będę mógł zgiąć nogę w 'kolanie'! Nawet nie wiecie, jak bardzo ułatwi mi to samodzielne życie!

Pragnę wejść w dorosłość tak, jak przeciętny młody człowiek! Pragnę też pomagać innym osobom, które podobnie jak ja, mają z różnych powodów ograniczone możliwości! I chcę robić coś dobrego!

Życie mnie tego nauczyło! Tak, macie rację... mam dopiero 14 lat! Jednak pomimo tak młodego wieku mogę zrobić coś (,co pomaga mi na co dzień...) a co może też pomóc innym: mogę grać na rzecz potrzebujących ludzi!

Często nie jest mi łatwo. Czasem nawet jest mi ciężko. Jednak nie narzekam.

Gram już sporo lat, pomimo mojej dużej niepełnosprawności i to właśnie gra na fortepianie pomaga mi żyć, żyć bardziej szczęśliwie! Nie mam kawałka nogi, ale mam PASJĘ! Mam jednak nadzieję, że Wy macie obie te 'rzeczy' :D

Po raz pierwszy, aż tak otwarcie mówię o swojej niepełnosprawności, pokazuję siebie w pełni (nawet z bardzo bliska ;) I jestem z siebie dumny! Może będę dla kogoś przykładem do tego, aby zmienił swoje życie na lepsze i odnalazł swoje pasje, które uczynią jego życie jeszcze bardziej sensownym i szczęśliwym!

Przyłączcie się do mojego projektu! Możecie wesprzeć go finansowo, możecie udostępnić swoim znajomym i przyjaciołom i pokazać, że jest ktoś taki, jak ja!

Że jest taki niepełnosprawny czternastolatek, który żyje z pasją i na dodatek chce pomagać innym!

a7pt2d-0049b5d6.png

.

Fundacja Źródło Tworzenia o Mikołaju:

Mikołaj uczęszczał do dwóch szkół, szkoły podstawowej, oraz dodatkowo do szkoły muzycznej II stopnia in Sopot. Przygodę z muzyką rozpoczął w ognisku muzycznym już jako małe, pięcioletnie dziecko. Uczestniczy w wielu konkursach pianistycznych, zdobywa nagrody i wyróżnienia. Muzyka jest jedną z wielu pasji Mikołaja, w której realizacji nawet niepełnosprawność nie stanęła na przeszkodzie (chłopiec urodził się z brakiem kości udowej lewej). Obecnie Mikołaj ma 16 lat i jest uczniem szkoły Technikum Łączności oraz Szkoły Muzycznej w Gdańsku.

W 2015 roku w USA na Florydzie przeprowadzony został pierwszy etap leczenia chirurgicznego, dzięki któremu Mikołaj może rozwijać swoje pasje. Aby był w pełni samodzielny, niezbędna jest kolejna operacja - następny etap leczenia.

W marcu 2017 roku rodzice Mikołaja złożyli wniosek do Narodowego Funduszu Zdrowia o sfinansowanie drugiego etapu leczenia na Florydzie. NFZ w toku postępowania stwierdził, iż operacja ta jest niezbędna do poprawy zdrowia i prawidłowego funkcjonowania Mikołaja, uznał jednak, że można wykonać ją w Polsce, co oznaczało jednocześnie odmowę finansowania operacji. Żaden ośrodek w Polsce do tej pory nie przeprowadził ani jednej takiej operacji! Nie ma lekarza w Polsce, który mógłby wykonać tego typu skomplikowany zabieg! Sprawa została skierowana do Sądu Administracyjnego. Wyrokiem sądu z dnia 6 kwietnia 2018 roku została uchylona decyzja Prezesa NFZ. W dalszym toku ponownego postępowania NFZ powołując się na opinię konsultanta krajowego w dziedzinie ortopedii uznał, iż operację Mikołaja można przeprowadzić w Klinice w Otwocku – i wydał decyzję odmowną. Sprawa ponownie trafiła do sądu administracyjnego.

31 stycznia 2019 roku rodzice Mikołaja napisali pismo do konsultanta krajowego w Polsce z prośbą o przedstawienie planu leczenia. Otrzymali odpowiedź, z której wynika, iż plan leczenia przygotuje lekarz prowadzący pacjenta. Mikołaj natomiast nie ma w klinice Ortopedii w Otwocku lekarza prowadzącego, ponieważ nie jest pacjentem tej kliniki. Nie ma zatem podstaw do tego, aby lekarz z Kliniki przedstawił choremu plan leczenia. W czerwcu bieżącego roku sąd przychylił się do decyzji NFZ.

Ze względu na okres dojrzewania, w którym obecnie znajduje się Mikołaj, i który wiąże się ze znacznym, intensywnym wzrostem, doktor Dror Paley, jeden z najlepszych ortopedów na świecie, który wykonywał pierwszą operację w USA, zgodził się zoperować chłopca po raz kolejny. Ostateczny termin operacji został wyznaczony na 27 marca 2021 w USA na Florydzie.

Dzięki tej operacji Mikołaj będzie mógł swobodnie zasiadać do fortepianu, chodzić po schodach, zakładać buty, czy nawet jeździć na rowerze. Podstawową jednak korzyścią z operacji jest to, że dzięki temu Mikołaj będzie się prawidłowo rozwijał i poprzednia operacja nie pójdzie na marne.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 447

WK
Wioletta Koronkiewicz
200 zł
AN
Ania
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
50 zł
OM
Armin Mogielnicki
50 zł
OM
Einar Mogielnicki
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
RP
Radosław Prasowski
40 zł
BP
Barbara Prasowska Zeidler
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
Zobacz więcej

Komentarze 10

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Mikołaju jesteś dzielnym, młodym człowiekiem.
  Niech operacja odmieni Twoje życie i da jakość której dotychczas brakowało.

  Powodzenia

  300 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Mikołaj trzymamy kciuki od dawna za Ciebie. Podziwiamy determinację, wytrwałość i talent. Niech moc i muzyka będą z Tobą.

  500 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymamy kciuki. POWODZENIA!!!!

  100 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Młody człowieku! Jestem pełna podziwu dla Ciebie, jesteś super zdolny, dobry i pozytywny. Trzymam kciuki! :)

  10 zł
 • M
  Magpol

  To cudowny młody człowiek któremu należy pomóc

  50 zł
 • Zobacz więcej

Nagrody

Wpłać 30 zł i więcej
Płyta "Mikołaj i przyjaciele" do pobrania

DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY WPŁACĄ MINIMUM 30 ZŁ BĘDZIE PRZYGOTOWANA W PODZIĘKOWANIU DO POBRANIA PŁYTA "MIKOŁAJ I PRZYJACIELE" Z MUZYKĄ MIKOŁAJA ORAZ ZAPRZYJAŹNIONYCH PIANISTÓW, ZAREJESTROWANA PODCZAS FESTIWALU 3CITY PIANO DAYS W RADIO GDAŃSK W 2019 ROKU.

WARTO WSPIERAĆ I OTRZYMAĆ PŁYTĘ Z PIĘKNĄ MUZKĄ.


FOR EVERYONE WHO PAYS A MINIMUM OF 30 PLN WILL BE PREPARED MUSIC ALBUM TO DOWNLOAD - "NICHOLAS AND FRIENDS" WITH MUSIC BY MIKOŁAJ AND FAMILIAR PIANO PLAYERS , RECORDING FROM FESTIVAL 3CITY PIANO DAYS IN 2019. IT IS WORTH SUPPORTING AND RECEIVING AN ALBUM WITH A BEAUTIFUL MUSIC.

rozwiń

wybrano 25 razy

przewidywana dostawa: 28 maja, 2021

Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

863 111 zrzutek

i zebrali

759 065 185 zł

A ty na co dziś zbierasz?