id: a87duf

MINI ZOO Grudziądz - pomóżcie przetrwać pandemię naszym mieszkańcom

MINI ZOO Grudziądz - pomóżcie przetrwać pandemię naszym mieszkańcom

Nasi użytkownicy założyli 936 561 zrzutek i zebrali 927 080 840 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • W związku globalną pandemią i totalnym chaosem gospodarczym nasze możliwości z dnia na dzień dramatycznie się kurczą. Obecnie nasz park musi być zamknięty. W żadnym z czterech etapów odmrażania gospodarki nie wspomniano o otwarciu obiektów turystycznych. W obliczu pandemii jesteśmy pozbawieni wszelkich dochodów, utrzymywaliśmy się jedynie ze sprzedaży biletów do parku w sezonie letnim. Jednak cały rok ponosimy koszty działalności. Zaznaczyć trzeba, ze każdego roku wprowadzamy nowości, rozbudowujemy park. aby, poprawić jakość życia zwierząt oraz podnosić standard pobytu naszym gościom.

  Warto wiedzieć że, za wiodącymi parkami rozrywki bardzo często stoją znane, duże firmy, dla których jest to forma nie płacenia podatków. Wysoki, często zagraniczny kapitał spółek, szybkość inwestycji, oraz bezwzględne zmiany trendów sprawiają, że taki park jak my – rodzinna firma, prowadząca działalność gospodarczą i płacąca podatki w Polsce, utrzymująca się z turystów, aby móc próbować nadążyć za potrzebą zmian, musi pozyskiwać zewnętrzne formy finansowania. Nasze inwestycje opierają się na kredytach pozyskiwanych na bieżąco w celu realizacji potrzebnych remontów i rozbudowy. Pozyskiwane dochody występują sezonowo, a działalność, koszty ponosimy cały rok. W tym momencie również utrzymanie Parku w gotowości do otwarcia, w terminie nam nieznanym. Charakter i specyfika naszej działalności wyklucza nas z większości programów pomocy rządowej.

  Na zrzutka.pl możesz pomóc nam zebrać środki na:

  - Posiłki, suplementy oraz opieka weterynarza, kowala dla zwierząt,

  - Część pracowników sezonowych (których nie obejmuje subwencja) do prac fizycznych, jak np. sprzątanie wybiegów po zimowej przerwie.

  - Na bieżące remonty wybiegów - materiały budowlane

  - Koszty prowadzenia/utrzymania Parku w gotowości czyli Ponoszenie kosztów innowacyjności i wcześniejszej rozbudowy, aby podnosić standard jakość życia zwierząt oraz pobyt naszym gościom ,


  Zwracamy się teraz do wszystkich dobrych ludzi - każda przekazana przez Was złotówka będzie dla naszych zwierzaków na wagę złota.

  Staramy się przetrwać i próbujemy korzystać z instrumentów tarczy. Jednak w TV, czy innych mediach, często przekaz jest inny niż w rzeczywistości. Pisaliśmy do wielu miejsc i instytucji. W chwili obecnej jedyna pomoc to kredyt z urzędu pracy 5 tyś zł, oraz chyba wstrzymane ZUS. Piszemy chyba, bo do dziś nie ma żadnej, oficjalnej odpowiedzi od tej instytucji, a jedyną oznaką jest brak blokady na koncie firmy... 

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kochani, ze względu na panującą sytuację w naszym kraju znaleźliśmy się w trudnym położeniu. Mamy na utrzymaniu 215 zwierząt, 17 gatunków. W samym Miasteczku Westernowym mamy 20 koni. W tym roku nie było nam dane nawet rozpocząć sezonu, działamy na rezerwie zeszłorocznej, która topnieje w oczach. Wiosna to dla nas okres uzupełniania zapasów żywności po zimie. Właśnie teraz kiedy potrzebne są środki na karmę, opiekę weterynaryjną i kowala, nastąpił kryzys. Kansas City Mega Park działa od 1997 roku. Jesteśmy firmą rodzinną i wkładamy całe siły, serca i środki w naszą działalność. Zawsze radziliśmy sobie sami i nigdy nie prosiliśmy o pomoc. Jednak sytuacja na świecie, a w szczególności w Polsce zmienia się niezwykle dynamicznie. Bardzo boimy się o nasze zwierzęta, które są żywą wizytówką parku i za każdym razem umilają turystom czas spędzony u nas. One nie rozumieją sytuacji i każdego dnia wyglądają nas z nadzieją na posiłek. Doszliśmy do wniosku, że sami po prostu nie damy rady. Nie pomaga również fakt, iż w żadnym z czterech etapów odmrażania gospodarki nie wspomniano o otwarciu obiektów turystycznych. Jesteśmy dalecy od rozwiązań ostatecznych, często drastycznych, ale nasze możliwości gasną z dnia na dzień... Pomimo nawarstwiających się z dnia na dzień problemów wciąż staramy się utrzymać istniejące już miejsca pracy i zwierzyniec. Nie możemy otworzyć obiektu, nie zarabiamy. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie dla naszych podopiecznych. Każda wpłacona złotówka może okazać się tą niezbędną, by przetrwać. Jeśli możesz - wpłać. Nasze zwierzęta będą Ci dozgonnie wdzięczne.

http://www.mega-park.pl/zoo

https://www.facebook.com/megaparkgrudziadz/

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 276

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
4 zł
 
Dane ukryte
10 zł
MA
Marcin
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
AS
Anna
50 zł
AP
Ola
25 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków