id: a8hjh9

Na nowy uśmiech Martyny. By mogła nosić krótkie spodenki latem i cieszyła sie z życia !!!

Na nowy uśmiech Martyny. By mogła nosić krótkie spodenki latem i cieszyła sie z życia !!!

Nasi użytkownicy założyli 1 035 681 zrzutek i zebrali 1 103 447 709 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

MAM MOTYWACJĘ DO TEGO BY OSIĄGNĄĆ NAJPROSTSZY , A ZARAZEM NAJTRUDNIEJSZY CEL - WYZDROWIEĆ I CIESZYĆ SIĘ KAŻDĄ CHWILĄ ŻYCIA - MARTYNA !!!Cześć, dzien dobry wszystkim !!! 


Pewnie duża część osób z Was mnie kojarzy. Mimo młodego wieku, życie mnie nie oszczędza....


Straciłam moich kochanych rodziców i brata Krzysztofa, których bardzo mi brakuje.


Mam tak kochającą starszą siostrę Hanię i jej męża z dziećmi, którzy postanowili zostać moją rodziną zastępczą i mnie wychować 


Wstydzę się trochę, ponieważ często daję im w kość, a Oni pomimo wszystko są ze mną w każdej sytuacji.


W sierpniu ubiegłego roku tj 2019 zdiagnozowano u mnie agresywny nowotwór złośliwy zwany Mięsakiem Ewinga tkanek miekkich/kości twarzoczaszki. Do tej pory przeszłam sześć cykli chemioterapii VIDA, po każdym w teorii powinnam mieć dwa tygodnie przerwy i jechać na kolejny. Niestety w praktyce wyglądało to zupełnie inaczej, po każdym cyklu przechodziłam tzw spadki. Wtedy musiałam mieć przetaczaną krew , albo płytki krwi i zazwyczaj siedziałam na nich w szpitalu tydzień lub dłużej.
Nadszedł kolejny etap mojej choroby !


OPERACJA - czyli wycięcie tego diabelstwa. Operacja była bardzo poważna i skomplikowana.


Operację przeprowadzało pięcioro lekarzy chirurgów. 


Usunęli mi zęby od szóstki do szóstki, kości pod oczodołami, zatoki i całe podniebienie. Tą częścią zajmowało się trzech chirurgów.


W tym samym czasie miałam pobraną środkową część kości strzałkowej, trochę mięśni i tkanek miękkich oraz naczynia krwionośne przez dwóch lekarzy, która następnie została wszczepiona w miejsce ubytków. Zostało to wszystko zespolone z resztą kości i naczyń w buzi. W tym celu lekarze musieli naciąć skórę pod rzuchwą by się tam dostac. Musiałam mieć także pobrany fragment wierzchniej skóry z uda, by zamknąć miejsce pobierania kości na nodze.


Po operacji codziennie Panie pielęgniarki sprawdzały doplerem jak ma się płat skóry - czy słychać, to co ma być słychać.


Wyobraźcie sobie te nerwy wyczekiwania na szum, który mieliśmy z siostrą i szwagrem usłyszeć czyli naczynia krwionośne....


W dzień operacji sprawdzali co godzinę, na drugi dzień co dwie godziny, kolejna doba co cztery , co sześć i co osiem godzin. Jest super i świetnie głośno słychać. 


Teraz czeka mnie rehabilitacja nogi , oraz usprawnianie mowy z logopedą.


Chirurg plastyk powiedział, że jeśli chodzi o nogę , to po wszystkim będziemy myśleć też o plastyce nogi by była ładna jak kiedyś.


Lekarze z Warszawy chcą od razu zacząć kolejną chemioterapię - ta będzie krótsza jeśli chodzi o dni, ale cykli będzie osiem chyba też z przerwami dwutygodniowymi. 
Czekają mnie wizyty kontrolne w Olsztynie u lekarzy. Czekamy też do trzech tygodni za wynikiem hispatu, całego wycinka który zabrali z buzi.


Mniej więcej po upływie trzech miesięcy bedę mieć usuwany nadmiar skóry w buzi, ponieważ został wszczepiony w nadmiarze , bo będzie się obkurczał.


Pan ordynator powiedział, że po zakończeniu leczenia chemioterapią przygotuje sam miejsca do implantów, ale zęby będziemy wszczepiać na własny koszt. 


Uświadomił nas , że to będzie niemały koszt (20tyś , może więcej), ale Hania i Hubert powiedzieli, że zrobią wszystko bym miała śliczny uśmiech którym będę się cieszyć , jak wcześniej. ✌
Z tego miejsca chciałabym prosić Was kochani bliscy mi i nieznajomi o dobrych sercach o pomoc . Ufam, że uda się zebrać te pieniążki i za każdą wpłatę dziękuję Wam z całego mojego serduszka ❤


Ściskam Was wszystkich Martyna 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 252

CZ
Czaja
MM
Michał Matuszewski
500 zł
AZ
Anita Zakrzewska
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
EI
Koleżanki i koledzy z 8b z Rodzicami i wychowawcą.
500 zł
HO
HOBBYDOG
500 zł
AM
catering u Michał Pierogarnia
300 zł
K8
Klasy 8 z rocznika 2020 ze SP nr 4
270 zł
BO
Blazej Okulski
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków